İri Dalgalı Perma Yapılışı

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden İri Dalgalı Perma Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  SuyunGizemi
  Bayan Üye
  Reklam

  İri Dalgalı Perma Yapılışı

  Reklam  İri Dalgalı Perma Yapılışı

  Forum Alev
  İri Dalgalı Perma Nasıl Yapılır ?

  Adım 1

  Evde düzleştiriciyle veya acı veren bigudilerle dalgalı saç yapmaktan usanmışsanız çok hoş ve ellerimiz yanmadan kolayca uygulayabileceğimiz bir model anlatıyoruz. Bize gerekli olan sadece 2 şey biri tarağımız birde minik lastik tokalarımız.Önce saçımızı nemli halde iken hafif spreyliyoruz ve tarıyoruz.


  Adım 2

  Daha sonra saçımızı dalgalarımızın sıklığına göre tutam tutam ayırıyoruz .Çok sık bir dalga istiyorsak az bir tutam saç iri dalgalar istiyorsak saç tutamlarımızı fazlalaştırıyoruz.Ve ayırdığımız saçlarımızın uçlarından tutarak önce kendi etrafında buruyoruz sonra burgu küçüldükçe burgu etrafında saçı doluyoruz.

  Adım 3

  Bölümlere ayırıp önce kendi etrafında burduğumuz daha sonra burgunun etrafına doladığımız saçımıza minik saç lastiklerini doluyoruz.Ve en az 7-8 saat bekliyoruzgece uyumadan önce uygularsak daha sağlam dalgalarımız olur.

  Adım 4

  Minik lastik tokalarımızı çözüyoruz.Ve saçımız yarım saat o şekilde bırakıyoruz böylece bir sonraki işlemi uyguladığımızda düzleşme oluşmasın.

  Adım 5

  Şimdi ise saçlarımızı alttan başlayarak burgularımızı dalga haline getirmeye başlıyoruz.Bu işlemi kesinlikle bir tarakla yapmayalıkellerimizi tarak olarak kullanalım ve kuru olmalarına dikkat edelim.Elimizi biç kepçe gibi saç tutamlarının her birini aşağıdan yukarıya doğru çekelimböylece burgularımız bir çok iri dalgaya dönüşmüş olacak.

  Adım 6

  En son işlem olarak saçımıza istediğimiz şekli verip spreylemek.Tabiki uzun süre bu kadar sık dalgalarınız kalmayacak bir kaç saat sonra biraz daha iri dalgalar oluşacak.Ve arasıra başınızı öne eğip biraz karıştırırsanız dalgalarınız su dalgası haline gelir bu şekilde de uygulayabilirsiniz.

 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: İri Dalgalı Perma Yapılışı

  Reklam  Permayı yapma konusunda herkesin bir yöntemi bulunmaktadır. Kağıt ve müjde çorapla deneylerde bulunmaktadır. Bir tutam saç alındıktan sonra ıslatılır ve çoraba dolanır. Sabah açınca şaşıracaksınız.+ Yorum Gönder
ankara iri dalga perma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi