Bigudi Kullanımı - Bigudi Kullanımı Hakkında - bigudi ile saç sarma

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Bigudi Kullanımı - Bigudi Kullanımı Hakkında - bigudi ile saç sarma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Bigudi Kullanımı - Bigudi Kullanımı Hakkında - bigudi ile saç sarma

  Reklam  Bigudi Kullanımı - Bigudi Kullanımı Hakkında - bigudi ile saç sarma

  Forum Alev
  Bigudi Kullanımı

  Bigudi Kullanımı Hakkında

  Bigudi Kullanırken;
  Bigudinin genişliğini istediğimiz dalgaya göre seçmeliyiz.Saçımızı alırken saçımızın eni bigudiden daha geniş olursa dalgalarımız net çıkmayabilir enine aynı boyda boyuna sağdan ve soldan yarım santim daha kısa saç almamız gerekir.açımızı ilk önce tarıyoruz ve saç uçlarını çok fazla sıkmadan birleştiriyoruz bir elimizle yatırıyoruz uçlarını iyice düzeltiyoruz ve yavaşça sarıyoruz sararken bir tarak yardımıyla uçlarını içe almakta faydalanabiliriz. Bigudiyi oturttuğumuzda dibe her iki yanından birer pensle tutturarak saçların yanlara açılmasını engelleyebiliriz.Bigudimizin daha iyi dalga verebilmesi için tutuculuğun artırılması için saçı ilk önce nemli sarmak gerekir.(Sarmadan önce kremleyebilirizde.Şahsen ben öyle yapıyorum )
  Eğer saçınız düzse dalgayı daha da belirtili yapabilmek için daha ince bigudi kullanmalıyız ve daha ince sarmalıyız

  Sosis bigudi sarımı Saçı bigudiye sardıktan sonra iki ucundan tutup sıkıca bağlayın.

  Modeller.
  1. Bir tutam saçı kendi etrafında döndürüp sosis bigudiye sarın.Sarmadan önce krem kköpük veya jöle sürerseniz açıldıgında dağılmaz ve daha uzun ömürlü olur.Açıldığında sinem kobal'ın selenadaki saçı gibi oluyor.

  2.Saçımızı kremledikten(veya köpük , jöle..) sonra sosis bigudiye sardıktan sonra istediğimiz dalga türüne göre daha önce veya daha sonra açabiliriz.Örneğin hafif dalgalar istiyorsanız 10dk bekletmeniz yeterleri.Eğer kıvırcık istiyorsanız daha fazla süre bekletmelisiniz.

  3.Eğer kalın dalgalar istiyorsanız bigudiyi ona göre almalısınız.

  4.Isıtmalı bigudi.
  bigudiyi kaynamış suda 5dk bekletin.Sonra saçınıza sarıp 10 15 dk bekletin.(Bekletme süresi saçın tutmasına bağlı olabilir) Sararken saçınız nemli olursa daha etkili olabilir.Açmadan önce fön makinesiyle kurutup açtıktan sonra köpük veya sprey sıkarsanız daha kalıcı olabilir.

  5.kağıda sarma
  kağıt parçalarını uzunlamasına kestikten sonra saç burulur.Sonra tutam saç alıp (kalın istiyorsanız saçı biraz daha fazla alın)saçı kağıda dolayın.Kağıdın iki ucunu birleştirip sıkıca bağlayın.Bir süre bekledikten sonra açın.Hemen dağılmaması için krem.vb. sürebilirsiniz.

  6.Sünger bigudi
  saçımıızı istedigimiz kalınlıga göre alıp bigudiye sardıktan sonra bi süre bekletip açın.
  açtıktan sonra krem vb. şeyler sürerek daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Bigudi Kullanımı - Bigudi Kullanımı Hakkında - bigudi ile saç sarma

  Reklam  Bigudinin bir çok şekli vardır. Gece rahat uyumak için sünger kağıt gibi ürünler tercih edilebilir. Kolay ve hızlı olsun diyenler için maşa ile de yapılabilir.+ Yorum Gönder
sosis bigudi,  bigudi ile saç sarma,  bigudi kullanımı,  bigudi sarma,  sünger bigudi nasıl kullanılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi