Kil maskesi ne sıklıkla yapılır - kil maskesi neye yarar - kil maskesi nasıl uygulanır

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kil maskesi ne sıklıkla yapılır - kil maskesi neye yarar - kil maskesi nasıl uygulanır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Kil maskesi ne sıklıkla yapılır - kil maskesi neye yarar - kil maskesi nasıl uygulanır

  Reklam  Kil maskesi ne sıklıkla yapılır - kil maskesi neye yarar - kil maskesi nasıl uygulanır

  Forum Alev
  Kil Maskesi Hakkında Bilgi

  Sivilceler, ergenlik çağına gelmiş bütün gençlerin ortak problemidir. Ama bazı gençlerimiz, ciltlerinin özelliği dolayısıyla bu problemi daha fazla yaşarlar. Büyük kısmı ergenlik çağının sonunda sivilcelerden kurtulurken, bazıları uzun yıllar bu dertle boğuşup dururlar. Özellikle yağ bezleri fazla çalışanlarla hormon ve metabolizma bozukluğu olanların işi daha zordur.
  Kil zengin doğal kaynaklarımızdan biri olarak, cildi rahatlatır, sivilce gibi cilt bozukluklarını iyileştirir ve kurutur. Kille hazırlanmış basit Kil maskesi formülleri, birçok kişiyi sivilce derdinden kurtarmıştır. İşte sivilceli ciltler için basit ama harika bir Kil maskesi förmülü:

  100 gram kadar kil, bir miktar limon suyu ve gül suyu ile iyice karıştırıldıktan sonra yüze sürülür. Yarım saat kadar bekleyip ılık su ile yıkanır.
  Ayrıca cildiniz, yağlı ve pürüzlü mü? Hiç dert etmeyin! Üç kaşık kil alın (baharatçılarda veya doğal kozmetik ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz.) Yüz losyonu veya papatya özlü suyla macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Sonra bütün yüzünüzü bununla kaplayın. 10-15 dakika bekledikten sonra killeri çıkarıp nemli ve sıcak bir bezle cildinizi yavaşça silin. Cildiniz çok hassas ise bu işlemden sonra, nemlendirici krem sürmeniz iyi olur.

  Başka Kil maskesi formülleri

  Yüz, önce iyice yıkanır. Sonra krem sürülüp 10 dakika kadar masaj yapılır. Daha sonra; 6 bardak suya; 1 avuç kuru papatya konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Ilıdıktan sonra buna batırılan küçük ve yumuşak bir havlu yüze konur. Soğudukça değiştirilir. Sonra temiz bir pamukla silinir.

  1 su bardağı ekşi nar suyu ile yarım su bardağı sirke karıştırılır. Bu suya batırılan pamukla, sivilcelerin üzerine kompres yapılır.
  4 bardak suya; 2 çorba kaşığı ıhlamur konur. 20 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Bu suya batırılan yumuşak bir havlu ile sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

  1 su bardağı dolusu çekirdeksiz kuru üzüm, iyice dövülür. Üzerine, 1 çorba kaşığı içyağı konup, karıştırılarak merhem yapılır. Sivilcelerin üzerine sürülür. Yarım saat sonra ılık suyla yıkanır.

  4 bardak suya; 2 çorba kaşığı arpa konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Suyuna, 1 su bardağı sirke ilave edilir. Bu suya batırılan pamukla, sivilcelerin üzerine kompres yapılır.
  4 bardak suya; 2 çorba kaşığı çörekotu konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Bu suya batırılan pamukla sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

  1 çay bardağı sirkeye, 5 tane kuru erik konur. 5 dakika sonra erikler alınıp, sivilcelerin üzerine sürülür.

  10 bardak suya; 2 avuç ısırgan otu konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra banyo suyuna süzülüp, yıkanılır.

  Sivilcelerin üzerine yuvarlak bir şeyle ezdirilmiş lahana yaprağı konur. 10 dakikada bir değiştirilir. .

  Kil maskesi hakkinda aciklamalar Kil maskesi konusunda bilgiler

  Kil maskesi kullanımının yanı sıra cildinizi sabah-akşam doğal hazırlanan karışımlarla temizleme ve toniğini mutlaka yapın. (soda, gül suyu olabilir) yoksa ne kullanacağınız kil, nede bir başka ürün kesinlikle fayda sağlamayacaktır. Ayrıca cildiniz daha güzel olsun istiyorsanız meyve ve bitki çaylarından vazgeçmemelisiniz. Unutmayınız ki doğa her derde deva. Ürün eğitimlerimizde uzman doktorlarımızın en sevdiği ürünlerden biri kildir. Sağlıklı, pırıl pırıl parlayan bir cilde sahip olmanız temennisiyle hoşçakalın
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Kil maskesi ne sıklıkla yapılır - kil maskesuygulanıri neye yarar - kil maskesi nasıl

  Reklam  Doğada buna benzer çok ilaç türleri var sizler de bizlere çok yardımcı oluyorsunuz sizi çok seviyor ve bu sitenin devamı için duacıyız+ Yorum Gönder
kil maskesi ne işe yarar,  kil maskesi neye yarar,  kil ne işe yarar,  kil maskesi ne ise yarar,  Kil ne ise yarar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi