İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları

  Reklam  İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları

  Forum Alev
  İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları

  Geç kalma telaşı yaşayan bayanlara

  Pratik makyaj yapmanın püf noktaları  Sabahları işe yetişme telaşı içinde makyaja vaktiniz kalmıyor mu? Makyaj yapmak size külfet mi geliyor? O halde çok yanılıyorsunuz, çünkü ayna karşısında saatler harcamanıza gerek yok. Bu işin de bazı püf noktaları var. Bakımlı görünmek için topu topu 10 dakika ayırmanız yeterli. Sizin için derlediğimiz ten, göz, dudak ve yanak makyajına dair önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Biz bu tavsiyeleri uyguladık ve sonuçtan çok memnun kaldık!
  İŞTE PRATİK MAKYAJIN PÜF NOKTALARI
  PÜRÜZSÜZ TEN
  Teniniz için en doğru renkli fondöteni gün ışığında ve makyajsız bir zemin üzerinde deneyerek bulabilirsiniz. Çene üzerinde uygulama yapmak en doğrusu.
  Makyajdan önce yüzünüze gündüz kreminizi sürün ve 2 dakika emilmesini bekleyin. Böylece fondöten cilde daha rahat yayılır ve lekeli görünmez.
  Fondöteni önce elinizin iç bölgesine dökün ve bir sünger yardımıyla yavaş yavaş yüzünüze sürün. Yüzün orta bölgesinden dışarı doğru çalışın. Bu şekilde dozu en iyi biçimde ayarlarsınız.
  Gözaltındaki morlukları ve kızarıklıkları kapatıcı kalemler yardımıyla yok edebilirsiniz. Burun ve dudak kenarlarındaki konturları da en iyi fırça yardımıyla kapatabilirsiniz.
  BUĞULU GÖZLER
  Yorgun gözler mi? O zaman göz kapaklarınızı zıt renklerde boyayın. Turkuvaz rengi kahverengi gözlerin ışıldamasını sağlar. Mavi gözler, lila tonları ile çok güzel ortaya çıkar.
  Gözlerinizi olduğundan büyük göstermeye ne dersiniz? Üst kirpiklerinizi dışarı doğru rimelleyin, gözün alt bölümünü beyaz kalem yardımıyla şekillendirin.
  Küçük gözlerde parlayan renkler kullanılmamalıdır. Doğrusu, dumanlı tonları tercih etmektir. Bunları da göz kapağının içinden dışına doğru sürmeyi deneyebilirsiniz.
  Farın daha kalıcı olmasını istiyorsanız, farın nemli fırça yardımıyla uygulayın.
  Üst kirpiklerinizin hizasında siyah kalem de kullanabilirsiniz. Böylece gözlerinize daha net bir ifade kazandırırsınız.
  Kaşlarınızı unutmayın. Kavisin altında kalan bütün tüyleri çekin. Ayrıca sıradan çıkan tüyleri mutlaka spreyle yatıştırmaya çalışın.
  RÜYA GİBİ DUDAKLAR
  Temel prensip şudur: Parlayan renkler dudakları daha büyük gösterir.
  Dolgunluk hilesi: Rujun tonundaki dudak kalemiyle dudak konturunuzu ince bir çizgiyle belirginleştirin. Dudak köşelerini unutmayın. Buradan başlayarak boyayı dudak fırçası yardımıyla ortaya doğru sürmeye başlayın. Son olarak, rujun üstüne şeffaf parlatıcı sürün.
  Renkli parlatıcılar dudakları dolgun gösterir. Bunların içerdikleri maddeler de dudakların hafifçe şişmesine yol açar.
  Eğer kullandığınız rujun daha mat görünmesini istiyorsanız, o zaman rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızı bir mendile bastırın ve üstüne fırça yardımıyla biraz pudra sürün.
  Rengin dudak kenarlarına taşmaması için, konturu renkli olarak çekin ve içeri doğru bulaştırın. Hemen bunun üstüne ikinci bir kontur yapın ve ten renginde bir dudak kalemi çekin. Son olarak da rujunuzu sürün.
  ÇEKİCİ YANAKLAR
  Yüzü şekillendirmek için allıklar gerçekten inanılmaz işe yarar. Eğer uzunlamasına bir yüzünüz varsa, o zaman allığı yatay olarak sürün.
  Eğer yüzünüzü belli belirsiz şekillendirmek istiyorsanız, size bej kahve tonlarındaki allıkları tavsiye ederiz. Bu yüz hatlarının daha yumuşak görünmesini sağlar.
  Kendinize özel allık çizginiz: Gülümseyin ve allığı elmacık kemiklerinizin üstüne sürün. Yüzünüzü yeniden rahat bıraktığınızda göreceksiniz ki renk muhteşem oturuyor! Daha sonra küçük kavisler yaparak rengi dağıtabilirsiniz.
  Rengi çok fazla mı kullandınız? Allığı silmeyin, aksine üstüne şeffaf pudra sürün, ta ki yakalamak istediğiniz tonu bulana kadar.
  En iyi gençleştirme yöntemi: Parlayan gül ağacı tonu... Bu, yüz hatlarını yumuşatmaya yardımcı olur ve her renk tene yakışır. Her ruj rengine uyum sağlar ve boyanmış izlenimini vermez.
  Taze yaz teni hissi yaratmak istiyorsanız, allık yerine bronzlaştırıcı pudra kullanın.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: İşte pratik makyaj yapmanın püf noktaları

  Reklam  Güzel görünmek ve vaktin kısıtlı olduğu zamanlarda makyaj yapmanın püf noktalarını bilmek işimize yaramaktadır. Kısa bir zaman diliminde güzel bir makyaj yapmak her bayanın arzusudur. Çünkü makyaj bazen saatlerimizi alabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi