Bayanlara Özel MAKYAJ ÇANTASI

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Bayanlara Özel MAKYAJ ÇANTASI ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sarayLii
  Üye
  Reklam

  Bayanlara Özel MAKYAJ ÇANTASI

  Reklam  Bayanlara Özel MAKYAJ ÇANTASI

  Forum Alev
  Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler


  Makyaj başarılı bir şekilde uygulandığında harikalar yaratabilir. Beğenmediklerinizi örtmek, beğendiklerinizi ön plana çıkartmak ve bu sayede istediğiniz görüntüye kolayca ulaşmanızı sağlamak makyajla mümkün olacaktır. Ancak istediğiniz etkiyi sağlamak için de, bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. İşte her kadının makyaj çantasında bulunması gerekenler:

  Güneş kremi


  Aslında buna güneş kremi demeyelim de, güneşten korunma sağlayan, renklendiricili bir nemlendirici diyelim. Bunu bulundurmanızın sebebi, cildinizi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumak. Ama nemlendiricili ve hafiften renk veriyor oluşu da, bir nevi fondöten gibi kullanmanızı sağlar.


  Temizleyici


  Temizleyiciye ne zaman ihtiyaç duyacağınız bilinmez, bu nedenle elinizin altında olsun. Ucuz olsun diye uyduruk bir şey almayın, cildiniz için uygun ve iyi bir ürün seçin.


  Tonik


  Taze ve temiz bir cilt için her zaman küçük bir şişe tonik bulundurun. Eğer isteğiniz boyda bulamıyorsanız, herhangi küçük bir şişeye de boşaltıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Tonik, en yorgun ciltleri bile birkaç dakika içinde canlandırır. Üstelik sivilcelenme, siyah noktalar ve yağlanma gibi sorunların çözümünde de etkilidir.


  Göz makyajı temizleyicisi


  Makyajınız akabilir, yahut makyajı yolda ve işte yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle bir göz makyajı temizleyicisi bulundurmak çok işinize yarayacaktır. Yağlı bir ürün kullanmadığınız takdirde, gözünüzdeki farı silip, hemen yeniden sürebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin çoğu dudak temizlemektede kullanılabilir.


  Fondöten


  Fondöten seçerken en önemli unsur seçtiğiniz tonun cilt renginize uymasıdır. Çoğu kadın doğru rengi bulmakta başarılı olmadığından, acele etmeden kendiniz için doğru ton ve formülü arayın. Kozmetik uzmanlarından da yardım alabilirsiniz. Ayrıca farklı ışıklandırmalar altından da ürünün rengini mutlaka kontrol edin. Kapalı alanda iyi duran bir renk, gün ışığında farklı görünebilir.


  Kapatıcı


  İşte olmazsa olmazlardan biri. Kapatıcıyı fırçayla kullanıp, tüm pürüzleri kapatabilirsiniz. Eğer çok duru ve düzgün bir cildiniz varsa, hiç fondöten kullanmadan sadece kapatıcı da kullanabilirsiniz.


  Pudra


  Fondöten kullansanız da, kullanmasanız da pudra kullanın. Pudra parlamayı alır, aynı zamanda da cilde duru bir görünüm kazandırır.


  Allık


  Ek bir kat olarak cildinize oturan toz pudra yerine, cildinize yedireceğiniz krem halindeki bir allık her zaman daha iyidir. Eğer allığa biraz da parlatıcı eklerseniz, dudak boyası ya da göz farı şeklinde de kullanabilirsiniz.


  Göz kalemi ve göz farları


  Farklı renklerde bir sürü ürüne ihtiyacınız yok. Doğal tonları, ya da kendinize ne yakışıyorsa onu tercih edebilirsiniz. Bunu seçerken, yaşınızı, cildinizi, cilt ve saç renginizi ve gözlerinizin şeklini de dikkat alın.


  Dudak makyajı


  Dudak kalemleri ve ruj


  Bir tane doğal tonlarda, bir-iki tane de daha can alıcı renklerde ürün bulundurun. Elinizdeki renkleri karıştırarak farklı tonlar elde edebileceğinizi unutmayın.


  Kalıcı bir ruj


  İşte iyi bir yatırımı hak eden bir ürün. Öyle bir ürün seçin ki, dudağınıza sürdüğünüzde uzun süre kalsın ve ıslak bir görüntü sağlasın.


  Dudak parlatıcı


  Asla vazgeçmemeniz gereken şeylerden biri de dudak parlatıcısıdır. Rujla birlikte veya tek başına kullanabilirsiniz.


  Pamuk ve pamuklu çubuk


  Makyajı temizlemek, dağıtıp yaymak için yanınızda bulundurmanız şarttır.


  Rimel


  Makyaj yapmadan sadece rimel sürmek bile havanızı değiştirir. Kirpiklerinizi hem uzun, hem de gür gösteren bir rimeli tercih edin.


  Makyaj fırçaları


  İyi bir makyaj uygulamanın sırlarından biri de makyaj fırçalarıdır. Bu nedenle pudra/allık, kaş, dudak ve gözler için mutlaka fırça bulundurun.


  ***Anlamsiz bir Dünya'ya biz bir şeyler katmadigimizda, onunda bize verecek şeyi yoktur.***
 2. 2
  evin
  Yeni Üye

  --->: Byanlara Özel MAKYAJ ÇANTASI

  Reklam  teşekkürler bilgiler için:)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi