Kadınların saç sorunu neden kaynaklanır

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kadınların saç sorunu neden kaynaklanır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  şeyda
  Üye
  Reklam

  Kadınların saç sorunu neden kaynaklanır

  Reklam  Kadınların saç sorunu neden kaynaklanır

  Forum Alev
  Kadınlarda Saç Sorunu


  Saç sorunu, kadınların en büyük sıkıntılarından biri. Stres, saç sorunlarının temel nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bakın saç dökülmesinin temel nedenleri neler?

  Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin stres kaynaklı olduğunu belirten Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Uzmanı Şerife Günel, gün içerisinde bol bol su içilmesi tavsiyesinde bulunuyor.

  Genellikle erkeklerin problemi olarak bilinen saç dökülmesi kadınların da derdi. Birçok sebebe bağlı olmakla birlikte kadınlarda saç dökülmesinin en büyük sebebi stres. Ayrıca kadınlar kaybettikleri saçlarıyla birlikte daha fazla strese girdikleri için bu durum saç dökülmesini tetikleyerek artırıyor. Kadınlarda saç dökülmesi erkekler gibi belli bir bölgede olmazken saçlar seyrekleşerek yaygın bir şekilde dökülüyor. Saç dökülmeleri kansızlık, beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikleri, hormonal düzensizlikler ve bazı ilaç kullanımlarından sonra oluşsa da kadınlarda genellikle stres kaynaklı görülüyor.

  Kadınların yüzde 40’ı, erkeklerin ise yüzde 50’si yaşamlarının bir bölümünde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşıyor. Uzmanlar, sağlıklı bir saçın günde 50 ile 100 tel dökmesinin normal olduğunu söylüyor. Bu sayı yaşa, kişinin genetik yapısına göre farklılık gösterse de 100 telden fazla saç dökülmesi sağlık problemi olarak kabul ediliyor. Bu durum karşısında ise mutlaka bir doktora başvurularak saç dökülmesinin altında yatan sebeplerin araştırılması gerekiyor. Çünkü saç dökülmesi tek başına bir rahatsızlık olmakla beraber başka hastalıkların da habercisi olabilir.

  Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Uzmanı Şerife Günel, kadınlarda görülen saç dökülmelerinin genellikle stres kaynaklı olduğunu belirtiyor. Günel, saç dökülmesi sebebiyle kendilerine başvuran hastalara öncelikle kan tahlili ile bazı hormon testleri yaptıklarını söylüyor.

  Yapılan tetkiklerin normal çıkması halinde ise saç dökülmesine sebep olan durumun stres kaynaklı olduğuna karar verdiklerini söylüyor. Cildiye Uzmanı Şerife Günel, stresten sonra Türkiye’de kadınlarda saç dökülmesine sebep olan sorunların başında kansızlığın olduğunu aktarıyor. Kansızlığın ülkemizde sık görüldüğüne dikkat çeken Günel, buna insanların yoğun çay tüketiminin sebep olduğunu vurguluyor.

  Vitamin ve mineral yönünden yetersiz beslenmenin saçları zayıflattığına değinen Günel şöyle devam ediyor: “Sağlıklı saçlara sahip olmak için cilt güzelliğinde olduğu gibi bol su içilmesi büyük önem taşıyor. Su, yediğimiz gıdalardan arta kalan zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olduğu için bu, saçların iyice beslenmesini sağlıyor. Aksi halde kan dolaşımı düzenli çalışmayacağı için bu durumda yeterince beslenemeyen saçlar, yağlı ve cansız olurlar.” dedi.

  Kadınların saçlarının dökülmesi halinde ise çok paniklediklerini söyleyen Cildiye Uzmanı Şerife Günel, belli dönemlerde bu durumun normal kabul edilmesi gerektiğini bildirdi. Günel, saç dökülmesini engelleyebilmek için de doğru şampuan kullanımının büyük önem taşıdığını söylüyor.

  Cildiye Uzmanı Şerife Günel, “Saç için kullanılan şampuanlar açıkta satılan sıradan ürünlerden olmamalı. Çünkü bu tür şampuanlar saçların yıpranmasına yol açtığı gibi dökülmesine de neden olabiliyor.” diye konuştu.
 2. 2
  şeyda
  Üye
  Reklam  Saç dökülmesi neden kaynaklanır?

  - Stres

  - Beslenme bozuklukları

  - Doğum yapma

  - Tiroid hastalıkları

  - İlaçlar

  - Bağışıklık sistemindeki bozukluklar

  - Genetik ve erkeklik hormonu

  - Demir ve çinko eksiklikleri 3. 3
  cerenimo_tr
  Yeni Üye
  Bana Yardim Edin Lutfen Bnm Saclarim Cok Dokuluo Wede Cnli Parlak Gornmuo Bna Bi Sac Kremi Weya Baska Baska Bie Onerrmsnz
  Saclarim İÇn Ne Yapmm Lazim Cwp Atin Lutffen Saclarim Buyuk Sorunum Oldu :( 4. 4
  şeyda
  Üye
  bence bi hekimden yardım almayı dene .. yada eczanelerden felan sor saç dökülmesini azaltıcı ilaçlar...

 5. 5
  cerenimo_tr
  Yeni Üye
  saol syda ama saclarımın cnlı gornmesı ıcn ne yapmalıyım cnlı parlak cwp beklıorm sımdıden tesekkurler

 6. 6
  hebun
  Üye
  benımde saclarım uzun kırılıyo ne yapmam gerekı kıslar bı onerısı olan varmı yanlıs ben kıs deılım ha:)

 7. 7
  şeyda
  Üye
  arkadaşlar ben bi güzellik uzmanı değilimm... walla size pek yardımcı olamayacağım..ama araştırma yapmaya çalışırım..eger bişiler bulabilirsem sizlerle paylaşırım =) okii =)

 8. 8
  cerenimo_tr
  Yeni Üye
  senın guzellık uzmanı olmadını bılıorm sadce belkı yrdm edersn dıe dusundm bı arastır lutfen cwp beklıorm

 9. 9
  şeyda
  Üye
  http://www.sachekimi.com/tedavi.htm

  umarım yardımcı olmuşumdur yardımcı olduysam ne mutlu bana..

 10. 10
  cerenimo_tr
  Yeni Üye
  saol seydacım ya gercektn cok tskur

 11. 11
  evin
  Yeni Üye

  --->: Kadınların saç sorunu neden kaynaklanır?

  Reklam  teşekkürler bilgiler için

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi