Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri...

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri...

  Reklam  Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri...

  Forum Alev
  Rengarenk şemsiyeler  Yağmurlu, dolayısıyla şemsiyeli günler geldi. Eskiden olsa herkese tek bir şemsiye yeterdi. Ama şimdi tam bir aksesuvar halinde. O kadar çok renk ve model var ki, sabah evden çıkarken kıyafete göre şemsiye seçmek mümkün. Zaten pek çok giyim ve aksesuvar markası da koleksiyonlarının genel havasına uygun şemsiyeler çıkarıyor her sene. Klasiklerin yanı sıra canlı renklerin de kullanıldığı kadın şemsiyelerinde pembe, mavi, sarı, beyaz ve kırmızı egemenliği gözleniyor bu yıl. Erkek şemsiyelerinde siyah, lacivert ve gri tonları vazgeçilmezler arasındaki yerini koruyor.

  En ünlü yerli marka

  Celal Birsen, yerli şemsiyede en ünlü marka. Tek-Şem’in ürettiği Celal Birsen markalı şemsiyeler Boyner, YKM, Gencallar, Atalar gibi zincir mağazalarda satılıyor. 2008 kış sezonu için hazırladığı modellerin fiyatları, 40 ile 85 YTL arasında. Kadın ve erkek koleksiyonunda 70, genç koleksiyonunda 5 farklı seçenek var. Ekoseliler, leoper desenli modeller, üçe katlanabilen kadın şemsiyeleri, taşlı ve dore şemsiyeler bulabiliyorsnuz. Aynı zamanda CELAL BİRSEN internet adresinden de alışveriş yapabilirsiniz.

  Renk sevenlere

  Renklilikten hoşlananlar, diğer giyim eşyalarında olduğu gibi şemsiye almak için de Benetton’a uğrayabilir. Çanta tipi, katlanabilir, otomatik ve baston tipi şemsiyeler bulunuyor. Sarı, mavi, yeşil, pembe ve kırmızı renklerden oluşan Benetton’un çanta tipi şemsiyeleri 39.95 YTL. Kutulu ve baston tipi şemsiyeler 49.95 YTL. En çok üzerinde Benetton logo baskısı bulunan şemsiyeler satılıyor. Fiyatı 39.95 YTL.

  Makyajçantanıza sığdırın

  Claire’s’in kadın şemsiyelerinde klasiklerin yanı sıra canlı renkler göze çarparken; erkek şemsiyelerinde koyu renkler ön plana çıkıyor. Puantiye, yıldız, kuru kafa desenleri, kedi simgeleri, rock sembolleri, çizgi film karamanlarının süslediği şemsiyeler en çok tutulanlar. Büyük boy şemsiyelerin yanı sıra katlanan ve makyaj çantanıza sığacak kadar küçülebilen şemsiye bulmanız mümkün. Fiyatı 29.50 YTL.

  Romantiklerekalp desenli

  Accessorize kadın şemsiyelerinde, düz ve çizgililerin yanı sıra değişik modeller de göze çarpıyor. Gökkuşağı desenli, kahve üzerine çiçek, siyah üzerine yıldız ve kalp desenleri olan modeller dikat çekiyor. Siyah ve kahve haricindeki şemsiyelerin tutma yerleri pembe. Accessorize’da katlanabilir ve çantaya sığabilecek boyutta şemsiyeler var. Fiyatları 35-48 YTL arasında değişiyor.

  Her kıyafetle kullanın

  Lacoste’ta küçük boy, Burberry’de elde taşınan desenli ve elegan şemsiyeler bu sene çok satılıyor. Erkekler genellikle düz ve siyah renkli, kadınlar her kıyafetleriyle kullanabileceği renk ve desenlerdeki modelleri tercih ediyor. Fiyatları 36 YTL.

  Beşe katlanan fırfırlılar

  Eminönü Sultanhamam Caddesi’nde bulunan Robenson’da klasik renklerin yanı sıra, ekose, puanlı, şal ya da kilim desenli modeller, kadın şemsiyelerinde öne çıkıyor. Kadınlar en çok kenarları fırfırlı, beşe katlanan, kalpli ve puanlı şemsiyeyi tercih ediyor. Kırmızı ve bordo renkleri ön planda. Fiyatlar 29.50-89 YTL arasında. Robenson’un erkek şemsiyelerinde ise fiyat 29 YTL’den başlıyor, 75 YTL’ye kadar çıkıyor. Daha çok takım elbise için düşünüldüğü anlaşılan Robenson’un erkek şemsiyelerinde füme ve gri gibi renk seçenekleri var.

  Film yıldızları ve çizgi film kahramanları var

  Tommy Hilfiger’da en çok markanın ana renkleri olan kırmızı, lacivert ve "TH" amblemli şemsiye tercih ediliyor. Ekoseli, çiçekli, geometrik desenli, film yıldızlarının ve çizgi film kahramanlarının yüzlerinin olduğu şemsiyeler de bulunuyor. Katlanabilir, ayarlanabilir şemsiyeleri el veya makyaj çantanızda taşıyabilirsiniz. Katlanabilir şemsiyeler 69 YTL, normal boy 99 YTL.

  Beş farklı seçenek

  Mango şemsiye koleksiyonunda siyah üzerine beyaz, yeşil üzerine beyaz, pembe puantiyeli modeller bulunuyor. En çok siyah üzerine beyaz tercih ediliyor. Çantaya sığabilen bu şemsiyeler 5 farklı modelden oluşuyor. Fiyatlar 22.90-26.90 YTL arasında değişiyor.
 2. 2
  rengigül
  Usta Üye

  --->: Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri...

  Reklam  Kasvetli günlerde rengarenk şemsiyeler 3. 3
  rengigül
  Usta Üye
  Transparan Semsiyeler


 4. 4
  rengigül
  Usta Üye
  Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri


  Makyaj çantasına gözlük kılıfına sığacak kadar küçük şemsiyeler var  Yağmur demek şemsiye demek. Pek çok giyim ve aksesuvar markası klasik tek tip koyu renk modeller yerine koleksiyonlarının genel havasına uygun şemsiyeler çıkarıyor artık. Bu yıl klasiklerin yanısıra kadın şemsiyelerinde pembe, mor, turuncu, yeşil, mavi gibi canlı renkler göze çarpıyor.

  Bir başka eğilim ise şeffaf modeller. Hemen hemen her markanın koleksiyonunda katlanabilir, hatta makyaj çantanıza sığabilecek kadar küçülen modeller bulunuyor. Erkek şemsiyelerinde ise fazla büyük bir değişiklik yok: Düz ve çizgili modeller, siyah, lacivert ve gri tonlar yerini koruyor.

  Çizgi film kahramanları Claire’s şemsiye koleksiyonunda beyaz, siyah ve pembe tonları ön planda. Puantiye, hayvan figürleri, kedi simgeleri, kuru kafa desenleri ve çizgi film kahramanlarının süslediği şemsiyeler en çok tutulanlar arasında. Şemsiyeler normal standart boylarda. Çantaya sığabilen bu şemsiyelerin desenleriyle aynı koruma kılıfı bulunuyor. Fiyatlar 22.50-29.50 YTL arasında değişiyor.

  Ucunda kalp olanları seviliyor Hayatına renk katmak isteyenler T-Box’a uğrayabilir. Katlanabilir ve baston tipi şemsiyelerin yanı sıra fırfırlı, şeffaf, ekoseli, çiçekli, geometrik desenli, film yıldızlarının yüzlerinin veya çizgi film kahramanlarının bulunduğu taşlı ve parlak şemsiyeler var. Erkekler genellikle düz renkleri tercih ediyor. Şemsiyeleri aynı desenli yağmur botu ve yağmurlukla tamamlamak mümkün. Siyah, mor, fuşya, turuncu, pembe ve yeşil renklerden oluşan T-box’ın katlanabilir şemsiyeleri 14.99, baston tipi şemsiyeler 24.99 YTL. En çok uçlarında kalpler olan ve dantel desenli şemsiyeler satılıyor.

  Şemsiyenin tutma yerine özel ilgi Rubenis’te kadın, erkek ve çocuklar için 50 çeşit model, 24 desen ve renk seçeneği bulunuyor. 8, 10, 16 ve 24 telli, otomatik ve manuel, ikiye ve üçe katlamalı, otomatik, kırmalı, baston tipi modeller bulunuyor. Şemsiyelerin tutma yerlerine göre ahşap, plastik ve deri saplı, kumaş cinsine göre formasa ve polyester olarak ayrılıyor.

  Çocuklar için ayılı, tavşanlı, askılı ve garson boy modeller var. Şeffaf düz renkli şemsiyeler bu sene çok satılıyor. Katlanabilir, ayarlanabilir şemsiyeleri el veya makyaj çantanızda taşıyabilirsiniz. Renklerde lila, pembe, turuncu, yeşil ve mavi ön planda. Daha çok takım elbise için düşünüldüğü anlaşılan Rubenis’in erkek şemsiyelerinde düz ve çizgili modeller, gri, siyah, lacivert, bordo gibi renk seçenekleri var. Fiyatlar 8-20 YTL arasında.

  Sadece 100 gramlık çok ince şemsiye Accessorize kadın şemsiyelerinde, düz ve çizgililerin yanı sıra değişik modeller de göze çarpıyor. Pet şişe inceliğinde ince, çok ince ve baston tipi 20 model var. Şemsiyeler 100-300 gram ağırlığında. Leopar, kelebek desenli, puantiyeli, fırfırlı, hayvan ve şeffaf baskılı modeller dikkat çekiyor. Renklerde mor, lila, mavi, sarı, pembe, yeşi ve kırmızı ön planda. Accessorize’da katlanabilir ve çantaya sığabilecek boyutta şemsiyeler var. Fiyatları 35-48 YTL arasında değişiyor.

  Japon tarzı kubbe şeklinde şemsiye Mudo Accessoires’da şemsiyeler hem dikkat çekici büyüklükte hem de aynı zamanda aynı parlak renkli ve sade görünümlü. Gri, inci yansımalı krem, metalik renkler ve siyah ön planda. En çok Japon tarzını yansıtan kubbe şeklindeki şemsiyeler tercih ediliyor. Puantiyeli ve kenarlı fırfırlı katlanabilir modellerde de bulunuyor. Çantaya sığabilen bu şemsiyelerin dört farklı modeli bulunurken, erkekler için siyah baston tipi şemsiyeler de var. Fiyatı 54 YTL. Kadın şemsiyeleriyse 49.50-54 YTL arasında.

  Gözlük kutusunda bile taşınabiliyor Marks & Spencer’da kadın şemsiyelerinde hayvan baskılı, şeffaf, fırfırlı, çiçek, kedi ve yıldız desenli modeller göze çarpıyor. Kadınlar en çok kenarları fırfırlı ve hayvan baskılı şemsiyeleri tercih ediyor. Gözlük kabı ebatlarında mini boy şemsiyeler de var. Pembe, yeşil, siyah, kırmızı, mor, kahverengi ve mavi gibi renkler ön planda. Fiyatlarıysa 19.90-45 YTL arasında. Marks & Spencer’in erkek şemsiyelerindeyse fiyatlar 24 YTL’den başlıyor ve 59 YTL’ye kadar çıkıyor. Gri, siyah, kahve ve lacivert gibi renk seçenekleri var.

  STATÜ SEMBOLÜ ŞEMSİYELER

  Dünyaca ünlü yabancı markalar da şemsiyeyi önemli bir aksesuvar olarak görüyor ama tabii onların ürünleri pahalı: Lacoste’ta küçük boy, Burberry’de elde taşınan dama desenli şemsiyeler bu sene çok satılıyor. Erkekler genellikle düz ve siyah renkli, kadınlarsa her tür kıyafetleriyle uyum sağlayabilecek renk ve desenlerdeki modelleri tercih ediyor. Otomatik, çantaya sığan, tahta saplı şemsiyeler de var. Fiyatlar 250 YTL’den başlıyor. Coach’ta tek model var. Uzun ekose desenli şemsiye 255, kısası 155 YTL.

  Celal Birsen’de 140 ayrı model

  Celal Birsen, Türkiye’nin en tanınmış yerli şemsiye markası. Tek-Şem’in ürettiği Celal Birsen markalı şemsiyeler, Boyner, YKM, Huzur, Flo, Yeşil, Çetinkaya, Gencallar, Atalar gibi zincir mağazaların hepsinde satılıyor. 2009 kış sezonu için hazırladıkları modellerin fiyatları 19.90 ile 285 YTL arasında değişiyor. Kadın ve erkek koleksiyonunda 140 farklı seçenek var. Her modelin altı rengi üretildi.

  Ekoseliler, leoper desenli modeller, üçe, dörde ve altıya katlanabilen, mini kadın şemsiyeleri, swarovski taşlı, kalpli pembe şemsiyeler bulunabiliyor. Kadınlar en çok ekoseli ve mini modelleri tercih ediyor. Yaşlılar için katlanan ve açıldığında boya göre ayarlanabilen baston şemsiye de var. Şemsiyeler için tasarlanmış makyaj çantası boyutunda desenli çantalar da dikkat çekiyor. Erkekler klasik kıyafetlerde baston ve katlanan düz renkli modelleri tercih ediyor. Spor kıyafetler içinse siyah, gri, lacivert çizgili desenler ve siyah üzeri geometrik desenli modeller var.

  Seda Sayan’A SWAROVSKİ TAŞLI, SİBEL CAN’A PIRLANTA SAPLI ŞEMSİYE

  Celal Birsen aynı zamanda kişiye özel şemsiye üretimi yapıyor. Siz de kendinize Seda Sayan için özel hazırlanan Swarovski taşlı ya da Sibel Can’ın pırlanta saplı şemsiyesi gibi modelleri sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda CELAL BİRSEN internet adresinden de alışveriş yapabilirsiniz. 5. 5
  rengigül
  Usta Üye
  Rengarenk Semsiyeler
 6. 6
  sedada
  Yeni Üye
  bilgilendirme için teşekkürler, fakat pembe siyah dantelli şemsiyeler olan bir tema var. onları nerden bulabilirim acaba?

 7. 7
  rabia07
  Usta Üye
  Hepsi çok güzel paylaşım için teşekkürler

 8. 8
  yalnızkurt35
  Yeni Üye
  bilgilendirme için teşekkürler tercihim türk bayraklı birşemsiyeden yanadır keşke öyle bir şemsiye bulabilsemde alabilsem.bilen varsa satın alabilecegim adres lütfen.selam ve sevgiler

 9. 9
  İyibiri
  Emekli
  :) Çok güzeller ellerine sağlık arkadaşım

 10. 10
  harbykız
  Bayan Üye
  hepsi birbirinden qüseLL ama danteL olana pek anLam veremedim doqrusu
  :)

 11. 11
  melikebat
  Yeni Üye

  Cevap: Rengarenk Şemsiyeler - Şemsiye Modelleri...

  Reklam  lütfen biri bana bu şemsiyelerden birini nasıl satın alabilecegim konusunda yardım edebilirmi?

+ Yorum Gönder
türk bayraklı şemsiye,  baya katlanabilir küçük yağmur sade rengi şemsiyeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi