4 adımda siyah noktalardan kurtulun

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden 4 adımda siyah noktalardan kurtulun ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  4 adımda siyah noktalardan kurtulun

  Reklam  4 adımda siyah noktalardan kurtulun

  Forum Alev
  Siyah Noktalara Çözüm


  En zahmetsiz şekilde siyah noktalarınızdan kurtulmanın püf noktaları. Adım adım uygulayın; ışıl ışıl parlayın.


  Siyah noktalardan kurtulmanın çok basit bir formülünü öğrenmek ister misiniz? O zaman evinizde mutfağınızda her zaman elinizin altında bulunan basit malzemelere bir göz atın.  1- YÜZÜNÜZÜ İYİCE TEMİZLEYİN  Yağ bezleri tarafından salgılanan fazla sebumun sebep olduğu siyah noktalar cilt problemlerinin başında geliyor. Deri altındaki yağ hücrelerinin salgıladığı bu sebum gözenekleri tıkıyor havayla temas ettiğinde de oksitlenerek rengi koyulaşıyor ve siyah noktalara dönüşüyor.

  Bu sorunu önlemek için yumuşak bir sünger yardımıyla ölü hücrelerin ve siyah noktaların üzerini hafif masaj yaparak temizleyin. Parmak ucunuza bir miktar parçacıklı jel (peeling jeli) sürerek haftada bir ya da iki kere özellikle burnunuzu alnınızı ve çene bölgenizi masaj yaparak ovalayın.

  2- BUHAR BANYOSU YAPIN  Siz de evinizde kolayca buhar banyosu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Önce temiz bir kabın içine kaynamış suyu dökün ardından başınızın üstüne bir örtü örterek yüzünüzü bir süre bu suyun buharına tutun. Bu yöntem cildinize yumuşaklık kazandırmakla birlikte gözeneklerinizi açacak ve siyah noktalara müdahale edebilmeniz için en uygun ortamı sağlayacak.  3- PAMUKTAN YARDIM ALIN  Buhar banyosundan sonra siyah noktaları çıkarmak daha kolay olur. Bunun için elinize iki parça temiz pamuk alın. Ardından tırnağınızın ucuyla en belirgin siyah noktaların üzerine hafifçe bastırın. (Bu işlemi yaparken tırnağınızın direkt olarak cildinize değmemesine dikkat edin pamuklardan yardım alarak cildinize dokunun!)

  Siyah noktaları çıkarırken son derece nazik olun ve cildinize zarar vermemeye özen gösterin. İşlem sırasında cildinizde kırmızılıklar oluşmaya başlıyorsa bir hafta ara vermeniz yerinde olacaktır.

  4- GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRIN  Sıkı gözenekler siyah noktanın baş düşmanıdır. Bu yüzden sebum üretimini dengeleyici ve gözeneklerinize derinlemesine etki sağlayacak bir ürün örneğin doğal gülsuyu kullanın. Böylelikle siyah noktaların oluşumu azalacaktır.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: 4 adımda siyah noktalardan kurtulun

  Reklam  siyah noktası çok olan cildin yağlı olduğu anlamına gelmektedir. Yağlı bir cildin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temizlenmesi ve makyajdan sonra mutlaka doğru ürünlerle temizlenmesi gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi