Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik - Moda Bölümünden Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ZEYCANSU
  Emekli
  Reklam

  Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi

  Reklam  Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi

  Forum Alev
  Erkek tipi saç dökülmesini doğru olarak teşhis edebilmek için, saç kaybının şekli ve saçların görünümünün yakından incelenmesinin yanısıra diğer aile bireylerinde meydana gelmiş saç dökülmesiyle ilgili sorular sorulması ve kişinin tıbbi geçmişinin incelenmesi gerekir. Deneyimli bir dermatolog, saç köklerinin minyatürleşme derecesini anlayabilmek için, kafa derisini, tercihen densitometer (yoğunlukölçer) adı verilen bir araçla, büyüterek incelemelidir. Bu derecelendirme, doğru tedavinin belirlenebilmesi açısından çok önemlidir.

  Reklamları yapılan bazı klinikler, doğru teşhis için pahalı saç analizi ya da kafa derisi biyopsisi yaptırmanızı önerebilir. Saç analizi yaptırmanın tek gerçek nedeni, saç dökülmesinin nedeninin zehirlenme olupğ olmadığını anlamaktır. Saç analizi, arsenik ya da kurşun gibi zehirleyici maddelerin belirlenmesine yardımcı olabilir ancak ne var ki, zehirlenmeden kaynaklanan saç dökülmesi zaten erkek tipi saç dökülmesi şeklinde göstermez kendisini. Saç analizi ya da kafa derisi biyopsisi yaptırmanızı isteyen kliniklerden uzak durmalı ve sizi doğru düzgün muayene edip, saç dökülmenizi tedavi edebilecek bir dermatoloğa başvurmalısınız.

  Norwood Ölçeği - Saç Kaybınızın Derecesini Öğrenin

  Saç dökülmesiyle mücadele ederken, saç kaybınızın ne aşamada olduğunu bilmeniz önemlidir. Telefon veya internet üzerinden doktorlarla, uzmanlarla görüşerek fikir almaya çalışırken bu bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca yanlış teşhis kurbanı olmamak için de kendi durumunuzu bilmeniz ayrıca önem taşır.

  Saç dökülmeniz, Norwood Ölçeği''ne göre ne kadar ileri bir aşamadaysa kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmak da o kadar zor olacaktır. Norwood 5 ve daha ileri aşamalarda Minoxidil gibi topikal merhemlerden ya da Propecia gibi ağızdan alınan ilaçlardan tatmin edici sonuçlar almak çok daha zor olabilir. Saç dökülmesi bu aşamaya gelmiş kişiler eğer eski saçlı görünümüne yeniden kavuşmak istiyorlarsa büyük olasılıkla, cerrahi saç nakil tekniklerine başvurmaları gerekecektir. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Bayanlarda erkek tipi saç dökülmesi

  Reklam  Erkek tipi saç dökülmesi azda olsa bayanlarda da görülmektedir. Bayanlar bu tür bir olayla karşılaştıkları zaman geç kalmadan doktora gitmeleri gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi