Öpülesi eller evlatlarına kapanıyor

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Güzel Yazılar / Makaleler Bölümünden Öpülesi eller evlatlarına kapanıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xxselxx
  Üye
  Reklam

  Öpülesi eller evlatlarına kapanıyor

  Reklam  Öpülesi eller evlatlarına kapanıyor

  Forum Alev

  Analar, analarımız...

  Önce evlat oldular, sonra sevgili, sonra ana. Bazıları daha çocukluğuna doymadan ve hiç sevmeden evlendirildi. Bir evlat için bir ömrü sevgisizliğe değişti.

  Kimileri, tarlalarda yansıyan güneş ışıkları çiçekleri sevindirirken, yakıcı damlalarda tenini delerdi. Her şafak vakti çıktıkları toprak, her akşam bir tencere aş için eve dönerdi. Kimileri, büyük binalarda merdiven siler, beline saplanan ağrıya aman demezdi. En büyük sevinci evladına aldığı bir avuç şekerdeydi.
  Öyle analar vardı ki, aç kalan evladı bir yabancının elinde tuttuğu bir kuru soğanı bile çikolata gibi hevesle yemeğe hazırken, açlığını kimseye belli etmezdi. Onlar kendileri aç yatarken tok yatan evladına sevinmekle yetinirlerdi
  Bazılarının, körpecik zamanlarında, içleri cız ederek uğurlanan evlatlarına dokunamayan elleri vardı. Öpülesi elleri evlatlarının ardından gözyaşlarına kapanırken, şehidi "ağlama anam" derdi. Yine de göğsündeki gurur evladının yerine geçmezdi.

  Elbet teröre vermeseydi canını, bir anneler günü sabahında vuracaktı kapısını, ellerinde çiçeklerle. Ya da bir bayram şekerini alıp gelecekti, öpülesi ellerini alnına götürmeye.
  Oysa şimdi, öpülesi elleriyle evlatlarının toprağı başında, şehitleri görmesin diye gözyaşlarını kapatıyor elleri.  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ


 2. 2
  g_gizem
  Üye

  --->: öpülesi eller evlatlarına kapanıyor

  Reklam  çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık gerçekten ! 3. 3
  oneHope
  Usta Üye
  Bu harika bir konu.Çok iyi etmişsin bence de.
  Yüreğine sağlık.+ Yorum Gönder
ANALAR
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi