Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Guinness Rekorlar Kitabı Bölümünden Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında

  Reklam  Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında

  Forum Alev
  Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında
  Dünyanın En Küçük Tıp Öğrencisi Guinness Rekoru Filistin
  Dünyanın en küçük tıp öğrencisi olma hakkını kazanan üstün başarılı Filistinli küçük öğrenci, Katar’da eğitimini tamamlayacak.

  Lübnan’da doğan Filistin asıllı İkbal Mahmud El-Esad lise dahil okuduğu tüm okulları üstün başarısından ötürü sınıfları atlayarak bitirdi. Katar’daki Weill Cornell Medical College tıp fakültesine kabul edildiğini öğrendiğinde ise sevinci çok büyüktü. Şimdi kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkarmamak için zorlu üniversite maratonuna başlamaya hazırlanıyor.

  14 yaşındaki İkbal Mahmud El-Esad isimli Filistinli küçük kız, tıp öğrencisi olarak Katar’daki Weill Cornell Medical College tıp fakültesine girerek dünyanın en küçük tıp öğrencisi oldu ve Guinness rekorlar kitabına ismini yazdırdı.

  Bu gelişme, Katar Eğitim Bilim ve Toplumsal Kalkınma Vakfı komite başkanı Şeyha Mozah bint Nasser El-Musned’in, bu Filistinli başarılı öğrenciyi kabul ettiğini açıklamasının ardından geldi. Bu haberi büyük bir coşkuyla karşılayan El-Esad, insanların bu iyi niyetini boşa çıkarmamak için çok çalışacağını, elinden gelen tüm çabayı sarfedeceğini söyledi.

  Dünyanın en küçük doktoru olmaya aday Lübnan doğumlu Filistinli mucize çocuk İkbal El-Esad, Filistin’e silahla değil ilimle döneceğini vurguladı.
  Katar Vatan gazetesi küçük öğrencinin şu sözlerine yer verdi; “anaokulu dönemlerini (Arap ülkelerinde genellikle 2 yıldır) bir yılda bitirdim. 6 yıllık ilkokulu da 3 senede okudum. Ortaokul ve liseyi ise ikişer yılda tamamladım. Karşıma orada-Katar’da- eğitim fırsatı çıktığında da Weill Cornell Medical College fakültesinde okuma hususunda hiç tereddüt etmedim.”

  Filistinli küçük öğrenci Lübnanlı liderler tarafından da ödüllendirildi 2. 2
  ESKİÇERİ.
  Özel Üye

  --->: Filistinli küçük kız Guinness rekorlar kitabında

  Reklam  paylaşım için teşekkürler..+ Yorum Gönder
guinness rekorlar kitabı,  guinness rekorları,  guinness rekorlar
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi