Göz kararması nedeni

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Göz kararması nedeni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Göz kararması nedeni

  Reklam  Göz kararması nedeni

  Forum Alev
  göz kararması nedeni

  Göz kararması genelde oturur veya yatar pozisyondan ayağa kalkılırken oluşan bir durumdur. Birçok kaynakta geçtiğine göre farklı sebepleri olabilir: Düşük tansiyon, kansızlık, demir eksikliği, kan şekerinin düşmesi.

  UzmanTV'de ani pozisyon değişikliklerinde geçici olarak hafif bir denge bozukluğu yaşanabileceğini belirtiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken göz kararmasının sıklığı ve süresi. Sık ve uzun süreli olması durumunda bunun tansiyon düşmesi, beyne az kan gitmesi ve kalp damar sistemiyle ilgili bir durumdan olabileceği belirtilmiş.

  Her iki gözde birden olması genelde tansiyon düşmesiyle ilişkelendirilirken, tek gözde olmasının daha ciddi bir problemin habercisi olabileceği ve boyundan gözü besleyen damarlarla ilgili bir sorun olmasının muhtemel olduğu belirtilmiş.

  Ancak, gerçek sebebin tespit edilmesi için muhakkak doktor kontrolünden geçilmesi gerekiyor.

  Sonuç: Ani pozisyon değişikliklerinden kaçınmak denge problemlerini azaltabilir. Göz kararması durumunda, düşmemek ve bir yere çarpmamak için oturmak ve düzelene kadar dinlenmek gerekir. En önemlisi, doktora gözükmeyi ihtmal etmeyin. 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Göz kararması nedeni

  Reklam  Göz kararması nedeni; bu bir hastalık değildir pek çok sebebi olabilir diğer organlrın göze oan etksi sonucu ortaya çılan br durum olarak düşnülebilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi