Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur

  Reklam  Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur

  Forum Alev
  Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur
  Çapaklanma gözlerde olan hafif bir enfeksiyon nedeniyle akan sarımsı renkli bir akıntı ve kabuk bağlama durumlarıdır. Çapaklanma genellikle doğumdan sonraki ilk hafta görülür ve akacak olan gözyaşı kanalının tıkanması sonucunda ortaya çıkar. Çapaklanma çok ciddi bir vaka değildir ve genellikle kendiliğinden geçer. Yaşı büyüyen bir çocukta görülen çapaklanma konjunktivitin bir belirtisidir. Konjunktivit bir çeşit göz iltihaplanmasıdır. Bebeklerde olduğu gibi, çocuklarda da görülen çapaklanmanın nedeni de gözyaşı kanalının tıkanması olabilir.
  Tedavisi:
  Çoğu doktor akıntının giderilmesi için göz banyosunu tavsiye eder.
  Gözün Çapaklanmasına bitkisel öneriler:
  Göz otu bitkisi ezilerek pelte haline getirildiğinde ve soğutularak gözlere sürüldüğünde çapaklanmaya iyi gelir. Kaynamış suyun içine karıştırılan göz otu ile çapaklanan gözler yıkanabilir.
  Papatya göz temizliği için kullanılabilir (Gözün kenarları ve gözün dış kısımları papatya suyu damlatılmış bir süngerle silinebilir) ve bu sayede enfeksiyon riski azaltılabilir. 2. 2
  evrimsoluk
  Yeni Üye

  Cevap: Sabahları kalktığımızda gözde neden çapaklanma olur

  Reklam  Merhaba,
  Benim kızımın gözünde sabahları çapaklanma oluyordu. Sürekli gözlerini kaşıyor, gözleri sulanıyordu sürekli. Okulda da gözlerini kısarak bakıyormuş tahtaya, öğretmeni söyleyince anladım. Muayeneye götürdüm Dünyagöz hastanesine hemen, doktoru çok ilgilendi saolsun.

  Hemen muayene falan yaptırdım, gözleri bozukmuş çocuğumun. Hem de çok önemli bir durummuş bu, daha küçük olduğu için gelişme döneminde gözlerinin bozuk olması yaşıtlarından geride kalmasına sebep olabiliyor, öğrenmesini yavaşlatıyormuş. Muayenesini yaptırmak lazım çocukların daha küçükken.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi