Kontakt lens kullanım rehberi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Kontakt lens kullanım rehberi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gFb-Mmth
  Özel Üye
  Reklam

  Kontakt lens kullanım rehberi

  Reklam  Kontakt lens kullanım rehberi

  Forum Alev


  • Kontakt lensler, kornea yüzeyine yerleştirilerek gözdeki kusurların tashihi veya bazı hastalıkların tedavisi için kullanılan lenslerdir. Refraksiyon ve optikle ilgili ilkeler gözlüklere benzer şekilde kontakt lenslere de uygulanır. Bunlar, miyopi ve hipermetropi derecesine göre kornea eğriliğini bir kontakt lens yüzeyi ile değiştirerek var olan kusuru düzeltirler. Astigmatizmaların çoğunlukla kornea ön yüzeyinin çarpıklığı sonucu oluşmasından dolayı ya sert kontakt lenslerin kullanılması ya da özel olarak astigmatizmaya yönelik üretilmiş yumuşak lenslerin kullanılması gerekir. Miyop veya hipermetroplar için üretilmiş ve fiatı cazip olan yumuşak kontakt lensler en fazla -1,0 dioptri kadar bir astigmatizmayı düzeltebilirler.

  • Küçük numaralarda gözlük ve kontakt lens numaraları aynı iken numara arttıkça miyopların gözlüğe göre daha küçük, hipermetropların ise daha büyük numaralı bir lens kullanmaları gerekir. Son yıllarda kontakt lens teknolojisi çok gelişmiş ve lenslerin kullanımını kolaylaştıran ve kullanım süresini uzatan yeni tasarım ve materyaller geliştirilmiştir. 2. 2
  zenctocan
  Yeni Üye

  Cevap: Kontakt lens kullanım rehberi

  Reklam  Toric lensler kategorisinde; astigmat kusurunu düzeltmek için özel olarak dizayn edilmiş günlük aylık ve yıllık değişimli yumuşak saydam lensler bulunmaktadır.
  Astigmat düzeltimi için üretilen toric lensler kategorisinde,yeni teknoloji ürünü olan silikon hidrojel toric lens çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. 3. 3
  seomert
  Yeni Üye
  Sürekli kontakt lens kullanıyorum ve gözümde batmalar oluyor.İnternetten satın aldığım lens gözümün 6 ay tedavi olmasına neden oldu.Şİmi internetten lens almaya cesaret edemiyorum.İşim gereği lens kullanmam gerekiyor Ben bosch tamircisiyim Bir bosch servisi işletiyorum.Acaba hangi markayı internetten sipariş etsem de sorun yaşamasam diye düşünüyorum.Bir de internetten online verdiğim lens siparişi sonrasında gözüm mahvolunca bir sayak yemediğim kaldı..İnternet'ten lens satanlar mafya Mı? birde beni dükkanlarından kovmak sureti ile attılar.Sonra araştırdığımda bir sürü sağlık bakanlığında kovuşturma falan varmış? İnternetten aldığım lens ile başım derde girdi ve gözüme 500 tl para harcadım..

  neticede korneam inceldi..Birde aldığım lens sahte çıkınca durum iyice karıştı..Parama mı yanayım,gözüme mi?

  Doğru dürüst lens alınacak bir yer var mı? lens konusunda tecrübesi olanların cevaplarını bekliyorum.

  Saygılarımla,+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi