Göz tembelliği ve tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Göz tembelliği ve tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Göz tembelliği ve tedavisi

  Reklam  Göz tembelliği ve tedavisi

  Forum Alev
  Göz tembelliği ve tedavisi  GÖZ TEMBELLİĞİ NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?  Göz tembelliği erken çocukluk çağında ortaya çıkan ve bir gözün yeterince görememesi şeklinde tanımlanabilecek bir durumdur. Göz tembelliğine her 100 kişiden 3’ünde rastlanmaktadır. Göz tembelliği ancak küçük yaşlarda tespit edilebilirse tedavi edilebileceğinden ebeveynlerin bu konuda son derece hassasiyet göstererek erken yaşlarda çocuklarının göz muayenesi olmalarını sağlamaları gerekmektedir.  Normal Görme Nasıl Gelişir?

  Bebekler doğduklarında ancak belirli oranlarda görebilmektedirler. Gözlerini kullandıkça görme potansiyelleri artmaktadır. İlk 9 yaş içinde görme sistemi tam olarak gelişmekte ve daha sonra belirgin bir değişiklik olmamaktadır. Eğer bir göz tüm düzeltmelere rağmen tam kapasiteli göremiyorsa bu durum kişinin hayatında olumsuz bazı etkilere yol açar. Mesela bazı mesleklerde (askerlik, pilotluk gibi) göz tembelliği olanlar yer alamazlar.  Göz Muayenesi Ne Zaman Yapılmalıdır?

  Tüm çocukların 4 yaşına gelmeden önce herhangi bir sorun olmasa da mutlaka bir göz doktoru tarafından muayene edilmiş olması gerekmektedir. Bu arada doğumdan itibaren hem ailenin gözlemleri hem de çocuk doktorlarının bazı tespitleri ile gerekli hallerde çok erken dönemlerde de göz muayenesi yapılabilir.  Neler Göz Tembelliğine Yol Açabilir?

  Göz Tembelliği gözlerin normal olarak kullanılmasını engelleyen her türlü durumda ortaya çıkabilir. Çoğu vakada göz tembelliğine yol açan durumlar kalıtsal olabilir. Özellikle ailesinde göz tembelliği olan çocuklar göz doktoru tarafından mutlaka muayene edilmelidir
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Göz tembelliği ve tedavisi

  Reklam  Göz tembelliği ve tedavisi; tembellikte uyarmak lağzım dövmek demeyelim:)ama göz tembelliği farklı çocuklukta ortaya çıkan ve kısmi görememe ile neticelenen bir durumdur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi