İşte en ünlü bilgisayar virüsleri

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden İşte en ünlü bilgisayar virüsleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  muhammet
  Emekli
  Reklam

  İşte en ünlü bilgisayar virüsleri

  Reklam  İşte en ünlü bilgisayar virüsleri

  Forum Alev
  Bilgisayar kullanıcılarının baş ağrısı PC virüsü 20 yaşında.Bundan tam 20 yıl önce bir floppy diskte ortaya çıkan dünyanın ilk bilgisayar virüsüne "Brain" adı verilmişti

  Şimdiki virüsler gibi geniş çaplı bulaşma gücü olmayan Brain virüsü, sadece aralarında bu virüsü barındıran floppy diski değişen bilgisayar kullanıcılarını etkilemişti.

  Brain virüsünün kaynağı tam olarak bilinmese de kendi yazdığı ve sattığı bir yazılımı korumak isteyen bir Pakistan yazılım firmasınca yaratıldığı sanılıyor.

  Uzmanlar, bilgisayar virüsünün evriminde en önemli değişimin, virüs programı yazma hobisinden maddi çıkar sağlama amaçlı sanal suçlara geçiş olduğunu belirterek, ilk bilgisayar virüsünün ortaya çıkışının üzerinden 20 yıl geçmesinin ardından 150 binin üzerinde virüs programının yazıldığını kaydediyorlar.

  Brain virüsünün ortaya çıkışının ardından, en yaygın işletim sistemi olan Microsoft Windows’u hedef alan çok sayıda virüs ve başka virüs programları hızla yayılmaya başlarken, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun verilerine göre, ABD’de geçen yıl ticari kuruluşların yüzde 84’ü virüs, spyware veya diğer kötü amaçlı programların saldırısına uğradı.

  Amerikan şirketleri, bu saldırılara karşı koyabilmek için ortalama 24 bin dolar harcama yapmak zorunda kaldılar.

  Bilgisayar virüsü terimi, 1984’te Amerikalı bilgisayar bilimcisi Fred Cohen tarafından ilk kez ortaya atıldı.

  Bilgisayar virüsü üretenler ise ürettikleri bu virüsleri yayabilmek ve kullanıcıların virüslü programı indirmesini sağlamak için e-posta mesajlarında en fazla Britney Spears’ın ismini kullandılar.

  Virüslerin yayılmasını sağlamak üzere isimleri en fazla kullanılan ilk on ünlü arasında sırasıyla şunlar bulunuyor: Britney Spears, Bill Gates, Jennifer Lopez, Shakira, Usame Bin Ladin, Michael Jackson, Bill Clinton, Anna Kournikova, Paris Hilton ve Pamela Anderson.
  Artık tabe hatunları görünce hepsi atlıo alıo wirüsü tamam da Usame Bin Laden Mİichael Jackson felan görünce nası yiyolar anlamıom 2. 2
  driwer
  Üye
  Reklam  sağol dostum emeğe sayğı 3. 3
  ishakyahya
  Yeni Üye
  araştırmalarınızdan dolayı tşk ederiz.Ama Hacker'lar hakkında da bilgi vermey nedersiniz?(ic) 4. 4
  ACİL
  Özel Üye
  Buradaki Çeşitli Hack Ve Eklentiler den kasdimiz vBulletin süsleri(eklentileri) anlamında kullanıyoruz forumda hack bölümü yoktur bilgileri Genel bilgi ve ipucu bölümüne taşıyorum.

 5. 5
  madboy_emrah
  Emekli
  güzel araştırma eyvallah birader......

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi