Pardus İnternet bağlantısı kurma belgeleri

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Pardus İnternet bağlantısı kurma belgeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  computer
  Özel Üye
  Reklam

  Pardus İnternet bağlantısı kurma belgeleri

  Reklam  Pardus İnternet bağlantısı kurma belgeleri

  Forum Alev
  Ethernet, USB yada kablosuz modem aracılığıyla İnternet'e bağlanmak için aşağıda verilen bağlantılardan faydalanabilirsiniz.
  Eğer bir kablosuz USB adabtör ya da kablosuz pc kartı ile kablosuz ağlara bağlanmak istiyorsanız PardusWiki'nin Ağ kartı sayfasında, kullandığınız cihaz ile ilgili bir belgenin var olup olmadığına bakabilirsiniz.
  Linux desteği olmayan bazı kablosuz ağ kartlarının Ndiswrapper denilen bir program aracılığıyla MS Windows sürücülerinin Pardus'a kurularak kullanılması mümkündür. Konuyla ilgili olarak Ndiswrapper sayfasını bakınız.
  Eğer İnternet'e bağlanma konusunda herhangi bir problem yaşar ve konuyla ilgili bir soru sormak ya da hata kaydı girmek isterseniz, öncelikle ilgili donanımınızın marka/modeli ve ID numarasını öğrenmek ve bunu mesajınıza ilave etmek üzere aşağıdaki yolu izleyiniz.
  1- Pardus > Uygulamalar > Sistem > Uçbirim (Konsole) yolunu izleyerek Konsole metin ekranını açın ve root (yönetici) girişi yapın.
  2- Ağ kartı gibi, doğrudan bilgisayarın anakartına bağlı olan donanımlar hakkında bilgi olmak için lspci komutunu veriniz. Çıkan sonucu mesajınızda paylaşmak üzere bir yere kopyalayınız.
  3- USB yoluyla bilgisayar bağlı olan bir donanımlar ilgili ilgili (örneğin Kablosuz USB Adabtör gibi) bilgi almak için root iken lsusb komutunu veriniz. Çıkan sonucu mesajınızda paylaşmak üzere bir yere kopyalayınız. 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Pardus İnternet bağlantısı kurma belgeleri

  Reklam  Pardus linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan linux kullanıcıları rahatça bağlantı sağlayabilirler ancak bilmeyen kullanıcılar için açıklayıcı bir bilgi olmuş gerçi yeni linuxta pek te sıkıntı çıkmıyor+ Yorum Gönder
pardus internet bağlantısı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi