İşte En iyi Video Düzenleme Programları ; Filmlerin devi Programlar, Tuzlu ve Şekerli Fiyatlarıyla

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden İşte En iyi Video Düzenleme Programları ; Filmlerin devi Programlar, Tuzlu ve Şekerli Fiyatlarıyla ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  İşte En iyi Video Düzenleme Programları ; Filmlerin devi Programlar, Tuzlu ve Şekerli Fiyatlarıyla

  Reklam  İşte En iyi Video Düzenleme Programları ; Filmlerin devi Programlar, Tuzlu ve Şekerli Fiyatlarıyla

  Forum Alev
  Kendi bilgisayarınızda sanal bir film stüdyosu kurmak istiyorsanız, bu programlardan birine ihtiyacınız olacak.

  Video düzenlemek zorlu, ancak bir o kadar da prestijli ve keyifli bir iştir. Siz de günümüzde kendi filminizi oluşturmak için bilgisayar başında vakit harcamaya hazırsanız, çekimler bittikten sonra ihtiyacınız olan, video düzenleme yazılımlarından biri olacaktır. Ancak baştan uyaralım: Bir seçenek hariç, video düzenleme yazılımları biraz tuzlu; diğer bir deyişle fiyatları hayli yüksek.
  Ancak bu işle profesyonel olarak ilgilenmeye başladıysanız ve "hangi yazılımı kullanmalıyım?" kısmında takıldıysanız, işte size birbirinden kaliteli 6 video düzenleme programı:
  Adobe Premiere Pro
  İnanması güç ama video düzenleme işinde 18 yıllık tecrübeye sahip olan Adobe Premiere'in en avantajlı özelliği, Adobe Creative Suite'ın diğer programlarıyla(Adobe After Effects gibi) başarılı bir entegrasyona sahip olması. En hızlı HD video aktarımlarından birini sağlayan Premiere, videodaki konuşmalarda arama yapmak gibi fantastik özelliklere de sahip.
  Neredeyse 20 yıllık deneyimin getirdiği gelişmeler ve güncellemeler sayesinde öne çıkan Adobe Premiere Pro Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilirken, 799 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip.  iMovie
  Profesyonel kullanımdan ziyade, iLife paketinin bir parçası olarak son kullanıcıya hitap eden iMovie, "neden Mac kullanmalıyız?" sorusuna yanıt olabilecek kadar pratik ve eğlenceli bir yazılım. Daha pürüzsüz oynatım için çerçeve stabilizasyonu, sürükle bırak düzenleme sistemi, kolay ayarlanan geçişler ve daha kolay özel efektler içeren iMovie, basit zaman çizgisi ve kolay kullanımlı arayüzü ile 79 doların hakkını veriyor.
  Avid Media Composer
  Windows ve Mac kullanıcıları için piyasanın deneyimli video düzenleme yazılımlarından biri olan Avid Media Composer, 1989'da Mac II için çıktığından bu yana profesyonel yayın ve film düzenlemede sıklıkla kullanılıyor. Çoklu kamera desteği sayesinde birden fazla çekimi toparlayıp en iyisini seçmeyi mümkün kılan program, kare arası klonlama ve dijital olmayan kaynaklardan aktarım yaparken kusurları ayıklama gibi özelliklere sahip.
  Gelişmiş ses düzenleme için Sonicfire Pro ve DVD sıkıştırma için Sorenson Squeeze 5 gibi üçüncü şahıs yazılımları da barındıran Avid Media Composer, en yüksek teknolojinin bedelini 2500 dolar olarak belirliyor

  Sony Vegas Pro
  Çeşitli teknolojileri ilk olarak kullanan Sony Vegas Pro, birden fazla video formatını ve çözünürlüğünü tekrar kodlamadan karıştırma gibi yetenekleriyle beğeni topluyor. Bir ses düzenleyici olarak çıkış yapan Vegas Pro'nun Sony tarafından alınmasıyla bugünkü haline gelen yazılım, halen üstün ses düzenleme becerilerine sahip.
  Visual Basic ya da JavaScript'te yazılmış eklentileri de destekleyen Vegas Pro, düşük sistem gereksinimleri ile de sistem dostu bir yapıya sahip. Windows işletim sisteminde kullanılabilen yazılımın fiyatı ise 599 dolardan başlıyor.

  Final Cut Pro
  Görsel düzenleme işinin Mac işletim sistemlerinde daha yaygın yapılmasının sebeplerinden biri olan Final Cut Pro'nun ne kadar iyi olduğunu anlatmak için, The Curious Case of Benjamin Button dahil olmak üzere, son dönem Hollywood filmlerinden bazılarının sadece Final Cut Pro kullanılarak montajlandığını söylememiz yeterli olur.
  Çizgisel olmayan düzenleme seçenekleri ile farklı formatlarda birçok videoyu kolayca mix'lemeyi mümkün kılan Final Cut Pro, filtreleme ve renk düzeltme için de çeşitli araçlar içeriyor. Üstelik DynamicRT sayesinde efektlerinizi gerçek zamanlı olarak da verebiliyorsunuz. Mac'e özel bir program olan Final Cut Pro, Final Cut Studio'nun bir parçası olarak 999 dolardan alınabiliyor.

  Windows Media Maker
  İşte piyasada bulabileceğiniz yegane kaliteli ve ücretsiz video düzenleme programı! Temel video düzenleme teknolojilerinin kafi geleceği son kullanıcılar için hazırlanan Movie Maker, FireWire ve USB ile video transferi, zaman çizgisi tabanlı bir arayüz ve birçok geçiş ile efekti destekliyor. Hatta Vista sürümünde daha kaliteli efektler için Direct3D desteği bile mevcut.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: İşte En iyi Video Düzenleme Programları ; Filmlerin devi Programlar, Tuzlu ve Şekerli Fiyatlarıyla

  Reklam  Ulead ta var aslında bide sony kendi kullandığı programlarda var ve animasyonları oluşturmak için kullanılan programlarda sadece video düzenleme değil video oluşturma programları da oldukça çok rağbet görmekte+ Yorum Gönder
mac video düzenleme,  filmlerde kullanılan video programları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi