Casper sabit disk 40 milyon dolar

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Casper sabit disk 40 milyon dolar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Denizcan
  Usta Üye
  Reklam

  Casper sabit disk 40 milyon dolar

  Reklam  Casper sabit disk 40 milyon dolar

  Forum Alev
  CASPER


  Bu sabit disk 40 milyon dolar


  Casper, 40 metrekarelik ofisle 1991'de başladığı yolculuğunu 40 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirirdiği Ümraniye'deki yeni üretim merkezinde sürdürecek. Şirketin tüm temel birimlerinin bir arada olduğu Casper merkez binası, kuşbakışı bakıldığında bir sabit diske benziyor.

  Yeni üretim tesisinin lojistik yapısı itibariyle ortaya çıkardığı maliyet avantajının tüketiciye küçük de olsa indirim olarak yansıtılacağını belirten Casper Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı, 2013 yılında hedefledikleri yılda 1 milyon adet bilgisayar üretimine, 2007 yılında 250 bin, 2010 yılında 700 bin olarak kadameli bir şekilde arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Yılda 1 milyon bilgisayar üretim kapasitesine ulaşıldığında, 1 saatte 600, bir günde 5 bin, ayda ise 100 bin adet bilgisayarüretilebilecek.

  Casper'ın 2006 yılı üretimi yaklaşık 150 bin adet oldu. Casper'ın 34 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni üretim tesisi, şimdiden Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük ve en modern üretim tesislerinden biri. Casper, yeni üretim merkezi ile birlikte 30 gün opsiyon verilen teknik servis hizmetini, 2.4 güne indirerek, satış sonrası hizmette de müşteri memnuniyetini artıracak.

  Yeni üretim tesisinde ısı testi hattında gerçekleştirilen yüzde 100 ısı testi, Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bu test kapsamında, üretilen tüm bilgisayarlar kalite kontrol için 2 saat boyunca 40 derece sıcakta bekletiliyor. Bilgisayarların 3-4 günlük çalışmasına denk gelen bu testlerden başarıyla geçen bilgisayarların yüzde 5'i örnekleme yoluyla daha yoğun ısı ve soğuk testine tekrar tabi tutularak son kontroller yapıldıktan sonra bilgisayarlar raflarda yerlerini alıyor.

  Bu yılın son çeyreğinde yurtdışına açılmayı planlayan Casper, ilk etapta komşu ülkelerde Casper markasıyla Türkiye'nin adını duyurmayı amaçlayarak, 2013 yılında, Türkiye dışında 8 ülkede var olmayı hedefliyor. Yeni üretim tesisi ile birlikte, şu anda iştirakiyle birlikte toplam 322 çalışana sahip olan Casper'ın çalışan sayısının da, yıl sonuna kadar 400'e çıkarılması planlıyor. 2. 2
  Ziyaretçi

  --->: Bu sabit disk 40 milyon dolar

  Reklam  kuşbakışı bakıldığında hart diske benziyor madem o zaman kuşbakışı resminide koysanızda görseydik napalım şim di fellik fellik google den binayımı arayalım 3. 3
  Denizcan
  Usta Üye
  Özür dilerim kusura bakma, İşim vardı Helikopterime binip kuşbakışı çekemedim mağzur gör beni

  :S
 4. 4
  canisi85
  Yeni Üye
  Acaba Sende biliyormusun Hard diske benzediğini ??? Alıntı filan yapmışındır kesin :D

 5. 5
  niko
  Özel Üye
  espri güzel :d sohbet alanına dönüştürmeyelim.

 6. 6
  Denizcan
  Usta Üye
  Acaba Sende biliyormusun Hard diske benzediğini ??? Alıntı filan yapmışındır kesin :D
  yok kendim düşündüm ilginçlik bulayım dedim, gittim fotoğrafını çektim yazdım çizdim paylaştım.

  nette yapılan paylaşımların %80 i alıntı hacı. dürüstolmak lazım.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi