Hamilelik ve göbek deliğinde ağrı

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Hamilelik ve göbek deliğinde ağrı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Hamilelik ve göbek deliğinde ağrı

  Reklam  Hamilelik ve göbek deliğinde ağrı

  Forum Alev
  Göbek deliği ağrısı bir başkasından duyduğunuzda kulağa komik gelebilir ama hamilelik sırasında böyle bir ağrıdan yakınan kadınların sayısı hiç de az değildir.

  Hamilelik ilerleyip rahim büyüdükçe karın gerilmeye başlar. Bu gerilmenin doğal sonucu olarak göbek deliğinde de gerilme meydana gelir. Gebelik 20 hafta civarına ulaştığında hem arkadan rahimin baskısı hem de gerilme nedeni ile göbek deliğinde hassasiyet meydana gelebilir. Ayrıca büyümesi sırasında karnı kaplayan kaslarda hafif bir ayrılma meydana gelebilir. Bu ayrılma da göbek deliğindeki hassasiyete neden olabilir.

  Gebelik ve rahim büyümeye devam ettikçe hassasiyet azalır ancak göbekte meydana gelen değişimler devam eder. Hamilelik öncesinde çukur bir göbek deliğiniz olsa bile bu düzleşebilir. Hatta gebeliğin sonlarına doğru göbek deliğiniz dışarıya doğru çıkıntı yapabilir. Bazı kadınlar zaten şiş olan karınlarındaki bu ek çıkıntıyı eğlenceli bulurken bazı kadınlar da özellikle ince kıyafetler giyildiginde dışarıdan belli olmaması için küçük bir yara bandı ile bastırmayı tercih ederler. Böyle bir uygulamanın herhangi bir zararı yoktur.

  Göbek deliğindeki bu zararsız değişimler genelde doğumdan sonra kaybolurlar
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Hamilelik ve göbek deliğinde ağrı

  Reklam  hamilelik dönemi zorlu bir süreçtir. Kilo almaya başlaması ve karındaki şişliğin büyümesi ile birlikte bazı ağrılar ve sıkıntılar olacaktır. doğumdan sonra vücut hafiflemeye başladığında sorunlarımızda azalacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi