50 yıl sonra kullanılacak olan arabalar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden 50 yıl sonra kullanılacak olan arabalar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  Reklam

  50 yıl sonra kullanılacak olan arabalar

  Reklam  50 yıl sonra kullanılacak olan arabalar

  Forum Alev
  50 yil sonra kullanilanacak arabalar 0.jpg
  KONSEPT BENTLEY: Arturo Peralta tarafından tasarlanan Bentley Senses, enerji tüketimini azaltacak aerodinamik bir yapıya sahip. Senses, sürücüyü tanıyor ve hislerini dahi algılayabiliyor. Bunun için de genetik mühendislik, biyoteknoloji ve yapay zekâ kullanılıyor. Bu sayede her kullanıcıya ihtiyacına göre cevap verilebiliyor

  50 yil sonra kullanilanacak arabalar.jpg

  En büyük değişim tekerleklerde: Gelecekteki otomobillerin en önemli özelliği, tekerleklerin fonksiyonelliklerinin yanı sıra estetik de olması. “Ne kadar küçük olursa o kadar efektif kullanım sağlar, doğaya da o derece dost olur” düşüncesiyle daha kompakt hale gelen otomobillerin tümü elektrikli. En önemli teknolojik farklardan biri de, aracın tavanının ön camla birleşen, opak malzemeden yapılması. Kameraların da devreye girmesiyle kör noktalar ortadan kalkıyor. Opak dış yüzeyin başka bir faydası da ısı dengesini daha kolay ve zahmetsiz şekilde ayarlanması.


  50-yil-sonra-kullanilanacak-arabalar-1.jpg


  SÜRÜCÜ DOSTU PİVO: Nissan Pivo 2, doğaya dost, kullanımı çok kolay ve sürücü-araç ilişkisini sağlayan robotçuğuyla şimdiye kadar tasarlanan en eğlenceli otomobillerden biri. İlk kez 2001 yılında tasarlanan, 2008’de ikinci versiyonu ile tanıştığımız üç kişilik Pivo’nun sürücüye 360 derecelik görüş açısı sağlayan bir ekranı var. Pivo’nun tasarımcılarından Masato Inoue, “Biz uçan bir otomobil yapmadık. Pivo gerçek olmaya çok müsait” diyor.


  50-yil-sonra-kullanilanacak-arabalar-2.jpg


  AUDI SHARK: Otomobil tasarım yarışmalarında dünya çapında dereceleri olan Kazım Doku’nun iki kişilik, ''Uçan spor otomobili'' Audi Shark, geleceğin gerçek olabilecek resimlerinden biri. Doku, Shark’ı motosikletler ve uçaklardan esinlenerek tasarladı.

  İngiltere’nin en önemli okullarından, Royal College of Art öğrencileri, 2009’da yani okulun 40. yılında, “geleceğin otomobil tasarımları” serisi hazırladı. Tamamen çevreyle uyumlu, radikal otomobiller 2049 yılının ulaşımını anlatıyordu. Araçların şu anda kullanılması mümkün değil tabii ki ama okulun otomobil dizaynı bölümü, dünyadaki en başarılı tasarımcıların yetiştiği adres. Yani 2049 yılında otomobilleri tasarlayanlar da bu öğrenciler olacağı için şimdiden çizimleri gelecek hakkında fikir veriyor.
 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: 50 yıl sonra kullanılacak olan arabalar

  Reklam  teşekkür ediyoruz istemez kalsın kardeşim :):) 3. 3
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  :)
  oyuncak arabadan farkı yok hiçbirinin.
  o günleri de görürüz inşallah.
  ben eski arabama binmeye razıyım bunların yanında:) 4. 4
  rönesans
  Bayan Üye
  Vavv züperler ya teknoloji işte bu.

 5. 5
  NormanCı
  Özel Üye
  Şimdi bunlara binecezde ne olacak :) Araba arabadır. Ben ne şahinler tofaşlar pololara bindim. Hiç birinin görünüşüne şekline şemaline bakmadım sadece süs arabalar bunlar :)

  WİLD BOSS un dediği gibi oyuncak arabadan farkı yok


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi