Lanetli Olduğuna İnanılan Yerler

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Lanetli Olduğuna İnanılan Yerler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Lanetli Olduğuna İnanılan Yerler

  Reklam  Lanetli Olduğuna İnanılan Yerler

  Forum Alev
  Changi plajı – Singapur

  İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı sebebiyle burada pek çok Çinli öldürüldü. Binlerce Çinli Japon karşıtı olmakla suçlanarak katledildi. Bu plajda ölen Çinlilerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Bu olayı ürpertici boyutlara taşıyan şey ise görüldüğü söylenen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması!


  Ohio Üniversitesi - Amerika

  Bu kampüs ülkede anılan en lanetli yer olmakla beraber etrafında bulunan 5 ayrı mezarlığın şeytanın simgesi pentagramı oluşturduğu ve rektörlüğünde bu işaretin tam ortasında kaldığı gerçeği oldukça ürkütücü. Üniversitenin içinde de pek çok lanetli yer bulunuyor. Hayalet izine rastlanan yerlerden biri altında mezarlar bulunan Jefferson salonu. Bir diğeri ise akıl hastaları üzerinde elektro şok deneyleri ve labotami uygulanan ‘The Ridges’ adlı terkedilmiş bir akıl hastanesi.

  Çığlık tüneli Niagara Şelaleleri – Ontario

  Bu tünelin gerçekten de tüyler ürpertici bir hikayesi bulunuyor. Rivayete göre bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiflik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. İddiaya göre eğer gece tünelin ortasında dikilip bir kibrit yakarsanız alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı işitiyorsunuz! (2adımlık yer neresi lanetlik anlamadım ki)

  Bhangarh Hisarı – Hindistan

  Rajasthan’da Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!  Highgate mezarlığı Kuzey Londra – İngiltere

  Özellikle geceleri korku filmlerini andıran bir görünüme sahip bu mezarlık ürkütücü mezar taşları sarmaşıkların yükseldiği duvarları mezarlar arasındaki derin geçitleriyle Britanya’nın bir numaralı hayalet mevkii olarak görülüyor. Karl Marx’ın da burada yattığını söylemeden geçmeyelim.


  Berry Pomeroy Kalesi - Totnes

  Lanetli olduğu konusundaki ünü ile 14’üncü yüzyıldan kalma bu kale birkaç efsaneye ev sahipliği yapıyor. Bu kalenin iki ünlü hayaleti var. Biri beyaz kadın diğeri de mavi kadın olarak adlandırılıyor. Efsaneye göre adı Margaret Pomeroy olan ‘beyaz kadın’ lakaplı hayalet kıskanç kız kardeşi tarafından kalenin zindanlarına kapatılıp açlıktan ölüme terkedilmiştir. Mavi kadının kim olduğu bilinmese de ziyaretçileri akıl almaz bir biçimde kalenin harabe kısımlarına çekmekte olduğu söylenmektedir
 2. 2
  xerdox
  Yeni Üye

  Cevap: Lanetli Olduğuna İnanılan Yerler

  Reklam  bir çoğu turist çeksin diye uydurulmuş safsata.. 3. 3
  ahmoet
  Yeni Üye
  xerdox doğru söylüyorsun.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi