Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın...

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın...

  Reklam  Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın...

  Forum Alev
  Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın...


  Brezilya'da yaşayan Afrika kökenli bir ailenin çocukları son zamanlarda bilim adamlarının ilgi odağı oldu. Çünkü aynı anne babadan dünyaya gelen 5 kardeşten 3'ü albino.

  Yani tamamen pigmentsiz doğan üç kardeşin saçları, tenleri, kirpikleri bembeyaz. Diğer ikisi ise siyahi.

  Pernambuco Federal Üniversitesi'nin profesörlerinden Valdir Balbino, ailenin genetik yapısını incelemeye aldı. Genetik kurallarına göre, Afrikalı-Brezilyalı olan ve koyu tenli insanlar olan çocukarın anne babalarının dünyaya üç albino çocuk getirmeleri, çok ender rastlanır, hatta şimdiye kadar görülmemiş bir durum.

  Dünyada çok ender rastlanan bir şekilde "beyaz" çocukları dünyaya getiren anne Fernandes, yolda yürürken herkesin kendilerine baktığını ve çocukları olduğuna inanmadıklarını anlatıyor.


  Afrika'da ise durum çok farklı. Doğu Afrika'nın değişik ülkelerinde çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan onlarca albino cinayete kurban gitti.


  Özellikle Tanzanya'da büyücülerin, albinoların saç, kol, ayak ve kan gibi bedenlerinden alınan parçaları, insanları zengin yapacağı öne sürülen bir iksir yapımında kullandıkları belirtiliyor.

  Soydan geçen bir metabolizma hastalığı olan albinizm hastalarına akşın ya da albino deniliyor. Dünya genelinde her 20 bin kişiden biri albinizm hastası.

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya'yı Şaşırtan Albino Kardeşlere Bakın...

  Reklam  hakikaten çok ilginç bir durum albino çocular eskiden öldürülürlermiş sırf beyaz oldukları için ,uğursuzluk getireceklerine inanılırmış şimdilerde bu durum malesef halen devam edebiliyor bazı afrika ülkelerinde+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi