İşte engizisyon işkencesi..

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden İşte engizisyon işkencesi.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kolera-rap
  Usta Üye
  Reklam

  İşte engizisyon işkencesi..

  Reklam  İşte engizisyon işkencesi..

  Forum Alev
  İşte engizisyon işkencesi


  engizisyonun en büyük işkence icadından birisi 'Böğüren Boğa'dır.Metalden yapılmış olan bu boğanın karnındaki kapağa suçlu canlı olarak konur ve ardından kapak kapatılır.Boğa ateşe tutulurken içinde kavrulan mahkum bağırmaya başlar.Bu da boğanın böğürme gibi ses çıkarmasını sağlar.Sesin şiddetine göre kişinin suçunun ne kadar olduğu anlaşılır.Şayet kişi hiç bağırmadan can verdiyseailesine mahkumun iyi bir hıristiyan olduğu söylenir.

  [IMG]elleri ve ayakları bağlanan bu mahkumun ayakları önce ateşin közüyle dağlanacakdaha sonra harlı ateşe tutulacak.[/IMG]

  Arena gelenekselleşmiş bir işkence türüydü. Artık savaşacak düşman bulamayan avrupa ulusları kana karşı açlığını arenalarda gideriyordu.Kölelerin ve savaş esirlerinin aç ve yırtıcı hayvanlara verilmesi trajedisi uzun müddet devam etmiştir.Bu gelenek biçim değiştirmiş bir şekilde İspanya'da hayvanlara karşı hala devam ediyor.

  işkenceler bir tek engizisyonun kararı ile değil aynı zamanda onların cahillikleri ile de yapılıyordu.İlmin gelişmesine karşı çıkan engizisyon bu şekilde de binlerce insanın ölümüne yol açmıştır.Yukarıdaki çizimde de gördüğünüz gibi vücudu kangren olmuş birinin uzuvları çürüyor ve etraftaki insanlar bunun tanrıdan gelen bir durum olduğunu düşünüyor. Bu durum bize bu zamanda ilginç gelebilir.Ancak ortaçağda ortayaşlı bir insanın bacağının kırılması ölümü ile eşanlama gelebiliyordu

  Engizisyon rahibinin verdiği emir üzerine suçlu görünen bir kişinin kolları kesilmiş.

  Engizisyonun emri üzerine yakılarak idam edilmiş bir kişinin küllerinin toplanması.

  Engizisyonun kabul ettiği en büyük ceza yakılarak öldürülmeydi.Bu aynı zamanda kiliseye ve engizisyona karşı gelenlere bir ibret gösterisi anlamına geliyordu.

  Toplu İnfaz.

  Halkın gözlerinin önünde kimi mahkumun kafası kesilirken kiminin parmakları kesiliyor  Boğarak öldürülme de engizisyonun sıkça tercih ettii işkencelerden biriydi.Ancak bu metot genellikle "Cadı" olduğu düşünülen kişilere uygulanırdı.Mahkumun elleri ve ayakları bağlanır ayaklarına bağlanan bir ağırlıkla birlikte suya atılırdı.Şayet kişi kurtulabilirse (!) cadı olduğu onaylanmış olurdu zira sıkıca bağlanmış bir düğümden kimse kurtulamazdı.Şayet ölürse mahkumun halâ iyi bir hıristiyan olduğu için ailesine teşekkür edilirdi.

  Cezası infaz edilmiş bir suçlunun ölüp ölmediği kontrol ediliyor.Kontrolör kişinin hâlâ yaşadığına kanaat getirirse mahkum tekrar yakılacak.


  İçinde şeytan bulunan mahkumun (!) başından aşağı kızgın yağ dökülüyor.  Engizisyon işkence konusunda yaratıcılığını epeyce geliştirmiştir.İnsanın içini ürperten bu sahnede kişinin dizlerine çakılan demirlere elleri bileklerinden bağlanıyor.


  Vücuduna bağlanan ağırlıkla birlikte baş parmağından asılmış bir suçlu. Istırabı düşünün.  Mahkumun ağzına kor ateş sokularak dilsiz yapılacak. 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: İşte engizisyon işkencesi..

  Reklam  eskiden bu tür işkenceler nedense çok daha fazlaydı anlatılanların bir çoğu efsanemidir bilinmez o kadar insanlık dışı olaylar varki akıl almıyor günümüzde işkencenin idamın kalkması insanlık adına iyi bir gelişme+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi