Monticello barajı tahliye deliği

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Monticello barajı tahliye deliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  barisbaris
  Üye
  Reklam

  --->: biri bu resmi açıklayabilirmi??

  Reklam  Bu şehir girdap gülümmm girdapta mehtap gülüm bence girdap ama photoshop mu değilmi anlayamadım :D
  ForumAlev --->: biri bu resmi açıklayabilirmi??

 2. 14
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  Kimse HAyatinda Baras Gormedimi Baras TAsmasin Diye O Delige Su GIrio Sonra TEkrar Isletilip Baraja Salinior donme dolap gibi 3. 15
  bababurak
  Üye
  daha tartışmaya gerek yok bence lonely life resimlerle göstermiş doğal bi olay olduğunu 4. 16
  stainex
  Yeni Üye
  Arkadaşlar bu bır baraj ve gerçek. Bu baraj Amerika'da

 5. 17
  Akipek
  Yeni Üye
  doğrudur bu bir baraj ve delik baraj çok dolduğunda tahliye için o delikten çıkıyor baraj duvarları yıkılıp felaket olmasın diye..bunu daha önce görmüştüm yazılı anlatımlı..gerçek bu..photoshopla yakından uzaktan alakası yok..

 6. 18
  Akipek
  Yeni Üye
  gördüğüm yeri buldum..resimler var diyede eklemedim.. merak edenler google dan aratıp görebilirler.photoshop değil..

  Monticello Barajı / Amerika


  Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde bulunan, Kaliforniya'nın 2.büyük gölü olan Lake Berryessa'nın oluşmasına neden olan ve Putah Nehri üzerinde 1953-1957 yılları arasında inşaa edilen Monticello Barajı, 93 metre yüksekliği ve 312 metre genişliği ile ortalama boyutlarda sayılabilecek kemer tipi bir barajdır. İnşaatında 249.000 m³ beton kullanılmıştır. Su tutma kapasitesi 1,98 km³'dür. Bu barajı diğer barajlardan ayıran en önemli özelliği ise 22 metre çapındaki "taşma savağı"dır. Bu savak saniyede 1370 m³ suyu boşaltabilmektedir. Baraja gelen su miktarı arttığında, su seviyesi yükseleceğinden taşma savak devreye girer ve fazla suyu araziye by-pass eder, bir tür emniyet kanalıdır. Dip savak çapı ise 8 metredir ve aşağıdaki resimlerde de görüleceği gibi savak full kapasitede çalıştığı zaman dip savakta müthiş bir basınç ortaya çıkmaktadır. Savak kuru olduğunda ise (her ne kadar yasak olsa da) adrenalin bağımlıları için popüler bir kayma yeri olmaktadır. Tabi bunu yapabilmek için ya hayattan umudu kesmiş olmak yada beyin kıvrımlarından omuriliğe giden kısmında hasar olması gerekir !
  KAYNAKLAR :
  Monticello Dam
  Glory Hole

 7. 19
  şeho
  Yeni Üye
  eetNehri üzerinde 1953-1957 yılları arasında inşaa edilen Monticello Barajı, 93 metre yüksekliği ve 312 metre genişliği ile ortalama boyutlarda sayılabilecek kemer tipi bir barajdır İnşaatında 249000 m³ beton kullanılmıştır Su tutma kapasitesi 1,98 km³'dür Bu barajı diğer barajlardan ayıran en önemli özelliği ise 22 metre çapındaki "taşma savağı"dır Bu savak saniyede 1370 m³ suyu boşaltabilmektedir Baraja gelen su miktarı arttığında, su seviyesi yükseleceğinden taşma savak devreye girer ve fazla suyu araziye by-pass eder, bir tür emniyet kanalıdır Dip savak çapı ise 8 metredir ve aşağıdaki resimlerde de görüleceği gibi savak full kapasitede çalıştığı zaman dip savakta müthiş bir basınç ortaya çıkmaktadır Savak kuru olduğunda ise (her ne kadar yasak olsa da) adrenalin bağımlıları için popüler bir kayma yeri olmaktadır Tabi bunu yapabilmek için ya hayattan umudu kesmiş olmak yada beyin kıvrımlarından omuriliğe giden kısmında hasar olması gerekir !KAYNAKLAR :Monticello Dam

 8. 20
  mustafa3325
  Usta Üye
  arkadaşlar o aslında usta bir ressamın çizdiği birşeydir

 9. 21
  efendimiz
  Üye

  --->: biri bu resmi açıklayabilirmi??

  Reklam  bu bir baraj hatta bu forum da 3 kere baraja bakın ve mühendislik harikası adında gösterilmişti ..

 10. 22
  eskarem
  Yeni Üye
  arkadaşlar hemen acıklıyorum:)
  Monticello Barajı Kaliforniya'daki Napa County'de bir baraj. Bu barajı diğer barajlardan ayıran en önemli özelliği ise 22 metre çapındaki "taşma savağı"dır. Bu savak saniyede bin 370 metreküp suyu boşaltabilmektedir ...bilginize :)

 11. 23
  indirimmi
  Yeni Üye
  lonely_lifedoğru söylüyor. bu delik hem tahliye hemde suyun yüzeyindeki kir tabakasını temizlemeye yarıyor.

 12. 24
  Ziyaretçi
  Ne photoshopu kardeşim bu bi barajın su boşaltma kapağı...

+ Yorum Gönder
esrarengiz fotoğraflar,  esrarengiz,  baraj tahliye deliği,  monticello barajı tahliye deliği,  esrarengiz resimler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi