Sinek nasıl öldürülür

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Sinek nasıl öldürülür ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tuanamlk
  Usta Üye
  Reklam

  Sinek nasıl öldürülür

  Reklam  Sinek nasıl öldürülür

  Forum Alev
  Bir sineği ezmenin neden çok zor olduğuyla ilgili gizemi ABD'li bilimadamları çözdü.  Amerikalı bilimadamları, sineklerin vurulmaktan kaçıp kurtulma yeteneklerini, hızlı çalışan beyinlerine ve bir sonraki hareketi planlama yetilerine borçlu olduklarını söyledi.

  California Teknoloji Enstitüsü'nde görevli bilim adamları tarafından yapılan ve sonuçları Current Biology dergisinde yayımlanan araştırma kapsamında, sineklikle ezilmeye çalışılan meyve sinekleriyle yaşanan bir dizi deneyim filme çekildi.

  Bilim adamları, söz konusu filmleri izledikten sonra, sineklerin sıçramadan çok önce tehdidin yerini hesapladıklarını ve bir kaçış planı geliştirdiklerini anladı.

  Sineğin tehdit karşısında büyük ya da küçük duruş değişikliğini yapıp yapmaması gerektiğini her nasılsa bildiği, bunun, tehlikenin nereden geldiğini söyleyen gözlerinden aldığı görsel bilgiyle, bir sonraki uygun duruşa geçmek için nasıl hareket etmesini söyleyen, bacaklarından aldığı mekanik-duyumsal bilgiyi bütünlediği anlamına geldiği belirtildi.

  Bilimadamları, sineklerin, temizleniyor, besleniyor ya da sadece yürüyor olsalar bile bu hızlı kaçışı başardıklarını, bunun da sineklerin beyinlerinin hızı ve karmaşıklığını ortaya koyduğunu söyledi. Sineklerin tehditi algılaması ve bundan sonraki hareketlerinin yaklaşık 200 milisaniyede vuku bulduğu kaydedildi.

  Bir sineği sineklikle ezmenin en iyi yolunun, yavaşça sürünerek, bulunduğu yere doğru yönlenmek olduğu da belirtildi. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Sinek nasıl öldürülür

  Reklam  Benim kuzenim sineği tutup kanatlarını yoluyor. 3. 3
  Ziyaretçi
  Benim kuzenim kanatlarını yoluyor.Garip ama gerçek+ Yorum Gönder
sinek nasıl öldürülür,  sivrisinek nasıl öldürülür ,  sivrisinekler nasıl öldürülür,  sinekleri nasıl öldürürüz,  sinekler nasıl ölür
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi