Dünyanın En Büyük İŞ MAKİNESİ!

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Dünyanın En Büyük İŞ MAKİNESİ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Dünyanın En Büyük İŞ MAKİNESİ!

  Reklam  Dünyanın En Büyük İŞ MAKİNESİ!

  Forum Alev
  Dünyanın En Büyük kamyonu LİEBHERR

  maden işletmelerinde (özellikle açık işletmelerde) bu tür devasa iş makineleri kullanılır. Bu makinelerinin karayollarına çıkması yasak olup bunlar işletmeye parça parça getirilip işletme içerisinde montajları yapılır. Ayrıca bunların her tekerinde ayrı ayrı motorlar vardır. Bir tane de ana motor vardır ki bu motor akaryakıttan elektriği üretir ve bu 4 motora dağıtır.

  İşte yanda fotoğrafı bulunan kamyon da dünyanın en büyük maden kamyonu. Liebherr tarafından üretilen bu kamyonun modeli T 282 B. Boş ağırlığı 203 ton olup yük kapasitesi 365 tondur.bizim yollarda gördüğümüz kamyonlar taş çatlasa 30 ton yük alıyordur. Yüklü haliyle 568 tonluk bir kütle haline gelmektedir. Değeri 3 milyon dolar olan bu kamyonda 2723-kilowatt gücünde iki adet elektrik motoru mevcut. bu alet 3650 beygir gücünde. Büyüklüğünü anlamak için ölçüleri vermek yerine yanındaki adamın 2 metre boyunda birisi olduğunu söylemek sanırım daha etkili bir yöntem olacaktır Smiley Aracımızın maksimum hızı ise saatte 64 km/h. Bu aracın en önemli sorunu hiç şüphesiz rampa aşağı hızını kesmek Smiley Bu aracın hızını rampa aşağı sabit tutabilmek için bir de cruise kontrol entegre edilmiş. Bunun sebebi de öyle tahmin ediyorum ki bu işi operatöre bıraksalar frendeki en ufak bir ani dozaj değişimi çok kötü sonuçlar doğurabilir. Ön frenler basınçlı hava ile soğutulmakta.

  dunyanin-en-buyuk-is-makinesi-0.jpg

  dunyanin en buyuk is makinesi liebher.jpg

  dunyanin-en-buyuk-is-makinesi.jpg 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünyanın En Büyük İŞ MAKİNESİ!

  Reklam  çok büyük ve etkileyici görüntü araç o kadar büyük görünüyorki yanındaki adam çok küçük kalmış hatta aracı dizayn edilirse üstünde bir ailenin yaşayacağı ev dahi yapılabilir.değeri düşünüldüğünde çalışılan ortama özel yapılmış bir araçtır+ Yorum Gönder
büyük kamyonlar,  en büyük iş makinaları,  largest excavator in the world,  buyuk is makinas
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi