Hristiyanlar ölülerini nasıl yakıyor

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Hristiyanlar ölülerini nasıl yakıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sercinyorap
  Üye
  Reklam

  Hristiyanlar ölülerini nasıl yakıyor

  Reklam
 2. 2
  YapRock
  Forumun Herşeyi

  --->: Hristiyanlar ölülerini nasıl yakıyor...işte böyle..+ 16

  Reklam  Hindistan ve Nepal'de ölüler yakılıyor. Mezarlıklar yerine ölüleri yakma yerleri var. Bunların hepsi akarsu kenarlarında inşa edilmiş. Çünkü cesetlerin külleri suya dökülüyor. Yeni Delhi'deki ceset yakma yerinde mafya bile var. Normal olarak 5 dolara ceset yakmak kaabil iken mafya ceset yakmak için kullanılan odunların fiatlarını arttırdığı için parası olmayanlar ölülerini topladıkları tahta parçaları ve çalı, çırpı kullanarak hemen nehrin kıyısında yakıyorlar.

  Asıl ölü yakma yerlerini kullanamıyorlar. Babaya ilk ateşi en büyük oğul veriyor. Bu çok mühim, oğlu tarafından yakılamayan bir baba cennete çok geç gidebiliyor. Onun için erkek çocuğu olmayan bir kadın hiç makbul değil, adeta ailenin yüz karası... 1950 öncesinde ölen adamın karısı da kocasıyla beraber yakılırmış, sonra bu yasaklanmış ama senede bin kadar dul kocasının arkasından kendini yakıyor. Buna Sati (Dul Yakma) diyorlar. Efsaneye göre binlerce sene önce Sati adlı bir Mihrace karısı kocasının ölümüne o kadar çok üzülmüş ki adamın ceseti yakılırken çıkmış ateşin üstüne bağdaş kurmuş ve diri diri yanmış.

  Ondan sonra da bu adet bir töre halini almış. İnanca göre kocası ile beraber yakılan kadın 35 milyon sene boyunca cennette yaşıyor. Eğer koca uzak bir yerde ölüp yakılmış ise, kadın tek başına yanıyor ve o zaman da cennet müddeti 65 milyon seneye çıkıyor. En makbul olan, Ganj Nehri kıyısındaki Varanasi şehrinde yakılmak. Küller Ganj'a atılıyor. Binlerce ceset yakılmak için buraya getirildiğinden, şehrin üstünde devamlı duman ve yanan et kokusu var. Nehire bir taraftan küller atılırken diğer taraftan insanlar bu sularda yıkanıyorlar. En acaip kılıklı Hindular'a da bu ölü yakma yerlerinde rastlanıyor.


  Hristiyanlar Değil Yani ..
 3. 3
  Sercinyorap
  Üye
  evet yha boyle canice sey olmas 4. 4
  burak90
  Üye
  indanlar ne yapacaklarını şaşırdı ölü yakmak garip iş hristiyanları biliyorduk ama hiç hinduları duymamıştık neyse öğrenmiş olduk herkesin emeğine sağlık

+ Yorum Gönder
hristiyanlar ölülerini yakar mı,  hristiyanlar ölüleri yakar mı,  kimler ölülerini yakar,  hristiyanlar ölüleri neden yakar,  hristiyanlar neden ölüleri yakarlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi