İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oguz05
  Üye
  Reklam

  İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici..

  Reklam  İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici..

  Forum Alev
  ÇOK İLGİNÇ Bİ YAZI, SONUNA KADAR OKUYUN DERİM

  Bedenin Ölümü (Dışarıdan Görünen Ölüm)

  Ölüm anında ruh, bu dünyadaki insanların içinde yaşadıkları boyuttan ayrılırken, geride cansız bedenini bırakır. Deri değiştiren canlılar gibi, bu dünyadaki bedenini geride bırakır ve asıl hayatına doğru ilerler.

  Ancak geride kalan bedenin karşılaşacakları da ibret vericidir. Özellikle bu bedene hayattayken gereğinden fazla değer verenler için.

  Peki öldükten sonra bu bedenin başına neler geleceğini ayrıntılı olarak düşündünüz mü hiç?

  Bir gün öleceksiniz. Belki hiç beklenmedik bir şekilde. Ekmek almak için bakkala giderken yolda bir araba kazası geçireceksiniz. Ya da amansız bir hastalık hayatınıza son verecek. Veya bir anda kalbiniz duracak.

  Böylece ölümü tatmaya başlayacaksınız.

  Bu andan itibaren de, bedeninizle hiçbir ilişkiniz kalmayacak. Hayat boyu "ben" dediğiniz ve sahiplendiğiniz o beden, sıradan bir et parçası haline gelecek. Ölümünüzle birlikte bedeninizi başka insanlar taşımaya başlayacaklar. Etrafta ağlayanlar, "daha dün buradaydı", "dağ gibi adamdı" diyenler olacak. Sonra o bedeni alıp evin bir odasına, belki de morga koyacaklar. Orada bir gece bekleyecek. Ertesi gün gömme işlemleri başlayacak. Cansız bedeni alıp gasilhaneye götürecekler. Görevli, kaskatı kesilmişolan bedeninizi soğuk suyla yıkayacak. Ancak bu aşamada ölümün izleri de bedende aşikar hale gelecek. Morarmalar başlayacak.

  Daha sonra bedeni beyaz bir bezle, kefenle saracaklar. Sonra da tahta tabuta koyup üstüne yeşil bir örtü örtecekler. Cenaze arabası gelecek, tabutu devralacak. Araba mezarlığa doğru ilerlerken, yolda hayat devam edecek. Bazı insanlar cenaze geçiyor diye saygı gösterecek, çoğu kendi işine bakacak. Sonra mezarlığa gelinecek. Tabut, sizi sevenler ya da seviyor gibi görünenler tarafından ellerde taşınacak. Etrafta muhtemelen yine ağlayanlar, sızlananlar olacak. Sonra o kaçınılmaz yere, mezara gelinecek. Üstünde sizin isminiz yazılı... Bedeni tabuttan çıkarıp beyaz kefenle birlikte mezarın içine atacaklar. Ve sonra son işyapılacak. Ellerine kürek alanlar, beyaz kefenin içindeki bedenin üzerine toprak atmaya başlayacaklar. Kefenin ağzını açıp içine de toprak atacaklar. Ağzınıza, burnunuza, boğazınıza, gözlerinize topraklar dolacak. Topraklar yavaşyavaşkefeni örtecek. Biraz sonra işleri bitecek ve gidecekler. Mezarlık her zamanki derin sessizliğine bürünecek. Gidenler, kendi hayatlarına geri dönecekler, ama gömülen beden için artık hayatın hiçbir anlamı kalmamışolacak. Dünyadaki hiçbir güzellik, hiçbir güzel ev, güzel insan, güzel manzara artık o beden için bir şey ifade etmeyecek. Bedeniniz, hiçbir dostunuzla artık görüşemeyecek. Beden için var olan tek şey, artık yalnızca toprak ve onun içindeki bakteri ve kurtlar olacak.
  Öldükten Sonra Ne Hale Geleceğinizi Hiç Düşündünüz mü?
  Zaten gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek.
  Vücutta oksijen kalmayacağından, bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayılacaklar.
  Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek.
  Bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacak.
  Çürüme ilerledikçe kıllar, tırnaklar, avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrılacaklar.

  Bu dış değişmeyle beraber, iç organlarda da (akciğer, kalp ve karaciğerde) çürüme başlayacak.

  En korkunç olay ise bu noktada gerçekleşecek; karın bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayıf noktasından patlatacaklar ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayılacak. (Ölü insan kokusu, dünyanın en iğrenç kokularındandır.)
  Bu süre içinde kafadan başlamak üzere, adaleler de yerlerinden ayrılacak.

  Cilt ve yumuşak kısımlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye başlayacak.

  Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak, kemikler bağlantılarından ayrılacak ve iskelet dağılmaya başlayacak...

  Bu olay, ceset bir toprak ve kemik yığını haline gelene kadar böylece devam edecek.

  "Ben" sandığınız bedeniniz böylelikle korkunç ve iğrenç bir şekilde yok olacak. Geride kalanlar sizden söz ederken, topraktaki tüm kurtlar, böcekler ve bakteriler sizin etlerinizi kemirecekler.

  Eğer bir kaza sonucunda ölür de, gömülmezseniz, o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çıkacak. Bedeniniz, sıcak havada açıkta kalmışbir et gibi, kurtlanacak, birkaç gün içinde bir kurt yumağı haline dönüşecek. Kurtlar, son et parçasını da yiyene kadar iskeletin kıvrımları arasında dolaşacaklar.

  Böylece "en güzel bir biçimde" yaratılmışolan insan hayatı, olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.

  Peki neden?

  İnsan vücudunun öldükten sonra bu hale getirilmesi Allah'ın dilemesiyledir. Ve bunun çok büyük bir hikmeti vardır. İnsan, kendisinin aslında bedenden ibaret olmadığını, bedeninin yalnızca kendisine giydirilmişgeçici bir kılıf olduğunu, bu korkunç sonu görerek anlamalı, bedenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir. İnsan, sadece bedenden ibaret olamayacağını, bedenin ötesinde onu bir araç olarak kullanan ruhun var olduğunu anlamalıdır.

  Allah kendini "et ve kemikten" ibaret sanan insana, belki de bunun bir aldanışolduğunu kavratmak için böyle ibret verici bir son hazırlamıştır.

  İnsan, bedeninin ölümüne bakmalı, bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar kalacakmışgibi sahiplendiği ve bütün arzularına boyun eğdiği bedeninin akıbeti hakkında düşünmelidir. O beden toprağın altında çürüyecek, kurtlanacak ve iskelete dönüşecektir.
 2. 2
  mustafa ÖVER
  Yeni Üye

  --->: İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici..

  Reklam  ellerinize sağlık gerçekten düşünülmesi gereken mühim bir konutekrar hatırlamamıza vesile olduğunuz için sağolun. 3. 3
  crayz__.x
  Üye
  gercekten cok ıcler acısı bı durum yenıden kendıme geldım thanks 4. 4
  aybusum_deli
  Yeni Üye
  offf ya cokk kötüü cidden ürperdimm

 5. 5
  bluecloud
  Usta Üye
  çok kötü fakat hepimizin sonu

 6. 6
  faik554
  Yeni Üye
  sagol arkadaş darısı başına sende bir gun korkarsın ama ozaman korkmana gerek kalmıyacak çunki? ölmuş olacan.

 7. 7
  HLLAYDMR
  Yeni Üye
  evet ya arkadaslar bu dunyada kavgasini ettigimiz ugruna canlar verilen yada alinan bu dunya mallari bizim olmadigi gibi bu bedende bizim degil allahin bize bir emanetidir ona iyi bakmamiz gerekir emanete hiyanet etmemeliyiz.allah herkese guzel olumler nasip etsin.guzel olumu tatmak icinde guzel yasamak lazim allah icin peygamber icin kuran icin yasayip olmek lazim.allah hepimizin kalbini nurlandirir insallah amin.

 8. 8
  Sercinyorap
  Üye
  Yorum yoq cokk urpertici

 9. 9
  oskeee
  Yeni Üye
  yazcak hiçbişi bulamıorum cok acııı......

 10. 10
  burak90
  Üye
  allah razı olsun,bu konunun her yerde insanlara hatırlatılması gerektiğinin farkına varan insanlardan birileriyiz .inşallah bu konu sadece yudumla da değil tüm sitelerdede yer alır. ama şu an yudumla ile sınırlı malesef tekrar allah razı olsun

 11. 11
  barr kot
  Yeni Üye

  --->: İnsan Ölünce.. Tüyler Ürpertici..

  Reklam  evet arkadaşlar bu dünya işlerine dalıp ölüm ve ahireti unutuyoruz. acı ama güzel ve önemli bir hatırlatma teşekkür ederim.

 12. 12
  alicanavar
  Özel Üye
  Alıntı oguz05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kefenin ağzını açıp içine de toprak atacaklar. Ağzınıza, burnunuza, boğazınıza, gözlerinize topraklar dolacak. Topraklar yavaşyavaşkefeni örtecek. Biraz sonra işleri bitecek ve gidecekler.
  Demek ki hiç cenaze gömme işinde bulunmadın. Yoksa şunu bilirdin hiçbir zaman cenazeyi gömenler kefenin ağzını açıp içine toprak atmazlar.........

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi