Dünyanın En Büyük Tesbihi

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Dünyanın En Büyük Tesbihi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Puma
  Özel Üye
  Reklam

  Dünyanın En Büyük Tesbihi

  Reklam  Dünyanın En Büyük Tesbihi

  Forum Alev
  Kırıkkale'de emekli bir işçi 2 metre uzunluğunda 30 kilogram ağırlığında bir tespih ile Guinness Rekorlar Kitabı'na aday oldu.
  Emekli işçi Emir Ali Elitok, boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla hobi olarak tespih, baston ve ev eşyalarını yaparken, sürekli olarak duyduğu Guinness Rekorlar Kitabı'nda adının duyulması için 2 metre uzunluğunda bir tespih yaparak rekora hazırlandığı. Emir Ali Elitok, "Boş zamanlarımı değerlendirmek için evimin zemin katında kurduğum atölyemde rekorlar kitabına baktığımda 2 metre boyunda bulunan tespihi yapmayı hedefledim ve uzun uğraşlar sonunda 30 kilogram ağırlığında ve 2 metre 10 santimetre boyunda olan tespihi yaptım. En kısa zamanda rekorlar kitabına girmek için müracaatta bulanacağım. Bu tespihimi 99 olarak yapmayı planlıyorum. O zaman 5-6 metreye kadar tamamlayacağım. Bunu kendi imal ettiğim ağaç torna tezgahında yapıyorum. Yaklaşık olarak fiyatı 30 ile 40 bin YTL'yi buldu. Kesinlikle satmayı düşünmüyorum. Para ile paha biçilmez" dedi.
  Elitok, yaptığı bastonları yaşlı ve sakat olanlara hediye olarak verdiğini de ifade ederek, "Rengarenk olarak yaptığım evlerin fiyatlarını ise piyasada yaklaşık 100 ile 200 YTL arasında olmasına rağmen satmayı düşünmüyorum. Işıklı evler sadece süs olarak gece lambası olarak kullanılıyor. Daha önceleri boş zamanlarımda kahveye giderdim. Çok şükür bu alışkanlığımı bıraktım. Gençlerin de kötü alışkanlıklar yerine boş zamanlarında ya spor yapsınlar ya da evlerinde bir şeylerle uğraşsınlar" diye konuştu.

  İşte O Tesbih:


 2. 2
  erenhan
  Üye

  --->: Dünyanın En Büyük Tesbihi

  Reklam  off be one oyle süper bişey onu nasıl çekecek ki çekmesi için haalterci lazım :D 3. 3
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  devasa büyük o yaa
  ama hemen biter çekince:D 4. 4
  mustafa3325
  Usta Üye
  devasa büyük o yaa ama hemen biter çekince:D
  Katılıyorum kardeş devasa büyükçekemeyebilir fakat çekse bile hemen biter:D:)

+ Yorum Gönder
dünyanın en büyük tesbihi,  dunyanin en buyuk. tesbihi,  Dünyanın en büyük tespihi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi