5300 yıllık buzadam ötzi(+18)

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden 5300 yıllık buzadam ötzi(+18) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  @dj_2@
  Emekli
  Reklam

  5300 yıllık buzadam ötzi(+18)

  Reklam  5300 yıllık buzadam ötzi(+18)

  Forum Alev
  5300-y-ll-i-buz-adam-otzi-0.jpg

  Günümüzden 14 yıl önce İtalyan Alpleri’nde bulunan 5300 yıllık ‘Buzadam’ Ötzi’nin laneti yine gündemde. Ötzi’yle bir şekilde temasta bulunduktan sonra kaza ya da hastalık gibi nedenlerle ölen 4 kişiye bir yenisi eklendi. Innsbruck Üniversitesi’nde Ötzi ile ilgili araştırmalar yapan grubun başkanı Konrad Spindler geçen bir pazartesi günü öldü

  BUZADAM’la ilgili araştırmalar yapan İnsburg Üniversitesi bilim adamlarından Konrad Spindler, Ötzi’nin ‘lanetli’ olduğunu öne sürenlere ‘Kim bilir, belki de bir sonraki kurban ben olurum’ diye şaka yapıyordu.
  BUZADAM’la ilgili araştırmalar yapan İnsburg Üniversitesi bilim adamlarından Konrad Spindler, Ötzi’nin ‘lanetli’ olduğunu öne sürenlere ‘Kim bilir, belki de bir sonraki kurban ben olurum’ diye şaka yapıyordu. 66 yaşındaki Spindler, Buzadam’la temasta bulunduktan sonra ölen beşinci kişi oldu. Yakın çevresinin verdiği bilgiye göre Spindler’de Multiple Skleroz (MS) hastalığının ilk belirtileri görülmüştü.

  5300 yıllıi buz adam otzi 1.jpg

  BİRİNCİ KURBAN Lanetli olduğu söylenen Ötzi’nin ilk kurbanı, adli tıp uzmanı Dr. Rainer Henn’di. Ötzi’ye çıplak elle dokunan Henn, yine onunla ilgili bir konferans vermeye giderken trafik kazası geçirerek yaşamını yitirmişti.

  İKİNCİ KURBAN Kurt Fritz adlı dağcı, Buzadam’ın bulunduğu bölgede rehberlik yapıyor ve helikopterle ulaşım sağlıyordu. Çığ altında kalarak yaşamını yitirdi.

  ÜÇÜNCÜ KURBAN Buzadam’ın hikayesini belgesel yapan Avusturya Televizyonu ORF’den Rainer Hölzl, geçen yıl beyin tümöründen öldü.

  DÖRDÜNCÜ KURBAN Son olarak da geçen yılın ekim ayında, Buzadam’ı asıl bulan kişi olan Alman dağcı Helmut Simon, 100 metre yükseklikten düşerek can verdi. 1991 eylülünde Buzadam’ı bulduğu yere 150 km. mesafede kaybolan Simon bir hafta sonra ölü bulundu


  5300 yıllıi buz adam otzi.jpg

  Bütün lanet teorilerinde olduğu gibi, doğal ölümlerin ve kötü şansın suçlusu olarak gösterilen Buzadam, İtalya’da Bolzano kasabasındaki müzede, eksi 6 derece sıcaklıkta çok özel koşullarda korunuyor. Buzadamı görmek isteyen ziyaretçiler, bir kaskla izleyebiliyorlar 2. 2
  WİLD_BOSS
  Usta Üye

  --->: 5300 yıllık buzadam ötzi(+18)

  Reklam  ilginç:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S 3. 3
  arzu_derman
  Yeni Üye
  enteresan ve ürkütücü 4. 4
  KRAL_YIGIDO
  Yeni Üye
  Harbiden
  Çok İlginÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ

 5. 5
  kovboy_18
  Emekli
  çok değil bayaaaaaaaaaaa bayaaaaa ilginçmiş :S:S:S:S:S:S

 6. 6
  merely_mrv
  Usta Üye
  çok enteresan, ilginç, şaşırtıcı..
  daha ne diyim bilmiyorumki:S:S

 7. 7
  m.can93
  Emekli
  heralde bunlar rastlantı olmaz lanetli demekki ama o adamı müzeye getiren adama bişey olmamış mı

 8. 8
  Raphael
  Bayan Üye
  Gerçek mi bu yaaa ?????

 9. 9
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  acayip birşey yani bunların dünyada olduğuna inanası gelmiyor insanın

  paylaşım için teşekkürler

 10. 10
  cRq
  Üye
  annnneeeeeeeee:P

  tskLer gercekten iLginc payLasım.
  kimbiLir beLki de 6. kisi ben oLurum:P

+ Yorum Gönder
ötzi belgeseli
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi