Medieval 2: Total War Oyunu İndir

+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Freeware Oyunlar Bölümünden Medieval 2: Total War Oyunu İndir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Y-MaC
  Üye
  Reklam

  Medieval 2: Total War Oyunu İndir

  Reklam  Medieval 2: Total War Oyunu İndir

  Forum Alev
  Medieval 2: Total War - Demo - 639 MB
  Seri, aradan geçen yaklaşık 4 senenin ardından tekrar Medieval II: Total War adı altında karşımıza çıkıyor. Oyun hakkında demodan da edinebileceğimiz oldukça bilgi de olsa harita sistemi ve stratejik haritada ne gibi yenilikler var.Yeni binalar ve gelişme seçenekleri mevcut. Düşmanlarımız artık çok daha zeki ve zorlayıcı olacak. Yaptığımız hamleler oyunun bütün gidişatını artık çok daha derinden etkileyecek. Stratejik haritadaki grafiksel gelişmeler ise izlediğimiz videolardan ve yayınlanan ekran görüntülerinden de anlaşılabileceği gibi oldukça olumlu yönde. Harita üzerindeki her şey çok daha detaylı çizilmiş. Oyunda her bakımdan oldukça kaliteli grafiklerle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Ama bunun çok daha yüksek sistem gereksinimi manasına geldiği de yadsınamaz bir gerçek.


  Okçu askerlerin kullanımı çok daha fazla önem kazanmış. Okçu askerler ve özellikle ateşli ok atabilme yeteneğine sahip oklular savaşın gidişatını önemli derecede etkiliyorlar. Fakat çatışmanın çıktığı bir noktada, ok ateşini sürdürmeniz durumunda, kendi askerlerinize de zarar vermeniz kaçınılmaz olacaktır. Savaş sırasında komutanların önemi arttırılmış. Komutanın kalitesine ve rütbesine göre savaşı kazanma şansınız değişiyor. Komutanınızın öldürülmesi ise askerlerinizin morallerini çökertmeye yetecektir. Fakat artık eskisi kadar kolay kaçmıyor askerler bu durumda. Askerleriniz savaşın önemine ve güçlerine oranla düşmana direnmeye devam edeceklerdir. Öyle ki komutan öldü artık savaşı kazanamam dediğiniz bir durumda, bir kaç hamleyle savaşı lehinize çevirebiliyorsunuz.
  Medieval 2: Total War da aralarında Osmanlı'nın da bulunduğu oynanabilir 21 ayrı devlet ve birlik olacak. Osmanlı(Türkler) , İngiltere, Fransa, İskoçya, Portekiz, Roma İmparatorluğu, Danimarka, İspanya, Rusya, Macaristan, Mısır, Polonya, Tumuridler, Bizans, Mongollar, Aztekler, Moorlar(Araplar) ve bunların dışında Papal States, Sicilya, Milan ve Venice ile oynama şansımız var. Oyunda her devletin kendine has askerleri ve birlikleri olacak. Savaş biçimleri de aynı oranda değişecek.

  Kısaca Türk birliklerini saymak gerekirse:
  Azabs
  Bekar erkeklerden oluşan zayıf bir birliktir. Yol ve köprülerde korumalık yapmakla görevlidirler ve her şehirde bulundurulması gereken bir birliktir.
  Town Militia (Köy Milisleri)
  Mızraklı ve hafif zırhlı bir birliktir. Köylerin ve yolların asayişinden sorumludurlar.
  Spear Militia (Mızraklı Milisler)
  Mızraklı bir birliktir. Yassı bir zırha sahiptirler ve köy milisleriyle aynı işi yapmalarına karşın daha kaliteli ve daha iyi eğitimli askerlerdir
  Turkish Javelinmen (Türk Ciritli Askerler)
  Mızraklı milislerden oluşturulmuş bir birliktir. Zayıf zırhlıdırlar ve okçu birliklerine karşı çok etkilidirler.
  Janissary Heavy Infantry(Yeniçeri, ağır zırhlı piyadesi)
  14. yüzyılın ortalarında oluşturulan birlik, savaş sırasında Sultan'ın sürekli yanında ve en iyi askerlerden seçilmiştir. Osmanlı'nın ilerlemesindeki en büyüt etkenlerden biridir.
  Saracen Militia(Saracen Milisleri)
  Bir tür koruma. Çok iyi eğitimli ve iyi zırhlı bir süvari birliğidir.
  Halberd Militia(Teber Milisleri)
  Halberd, Türkçe adıyla teber denilen uzun saplı ve tehlikeli bir silahı kullanan birliklerdir. Şövalyelere karşı geliştirilmiş olan birlik, çok etkilidir.
  Hashishim
  Bir suikastçi birliğidir. İşlerini gizlilikle yürüten gizli katillerdir. İrandan örnek alınarak oluşturulmuştur.
  Dismounted Sipahi Lancers(Ayrık Mızraklı Sipahiler)
  Mızraklı sipahi birliğidir. Diğer sipahiler gibi derebeyliğine bağlıdırlar. En iyi sipahi birliklerindendir. Atla savaşabildikleri gibi atsızda savaş sırasında etkili olabilmektedirler.
  Peasant Archers(Köylü Okçular)
  Oklarını avlanmak için kullanan bir birliktir. Aslen köylüdürler ve sadece geçinmek amaçlı okçuluk yaparlar. Yanlarında bıçakları ve kendilerine yetecek oranda zırhları mevcuttur.
  Turkish Archers(Türk Okçuları)
  Oymak üyeleri, çiftçiler ve fethedilmiş bölgelerin insanlarının karışımından oluşan bir birliktir. Milletinin en alt tabakasından seçilirler. Avlanmak için kullandıkları ok ile çok kaba bir hayat biçimine sahiptirler.
  Ottoman Infantry(Osmanlı Piyadesi)
  Osmanlı Piyadeleri dayanıklı askerlerdir. İyi bir zırha ve iyi silahlara sahiptirler. Kılıç ve ok kullanma kabiliyetine sahip askerlerdir.
  Janissary Archers (Yeniçeri Okçuları)
  Uzun menzilli atış yapabilen ve düşmanlar dizili beklerken uzaktan atışlarla düşmana zarar verebilen bir birliktir. Elit bir gruptur.
  Janissary Musketeers (Yeniçeri Silahşörleri)
  Düşman ateşine dayanabilen bir gruptur ve çok hızlı bir şekilde saldırı yapabilme yeteneğine sahip bir menzil birliğidir.
  Naffatun
  Naphtha denilen bir kimyasal karışımın bulunduğu seramikleri düşmana fırlatarak ölümlerine sebep olabilen bir birliktir.
  Hand Gunners(El Topçuları)
  İlk toplar tamamen ilkeldi. Bir şekilde el ile patlatılması lazımdı. Bu çok tehlikeliydi tabii ki. İşte bu birlik bu görevi üstlenen bir birliktir.
  Sipahi Lancers(Mızraklı Sipahiler)
  Sipahiler derebeyliğine bağlı süvarilerdir. Osmanlı topraklarının batı bölgelerinde çok sayıda sipahi bulunur. Bunlardan Hıristiyan olanlarda vardı.Yakın dövüşte etkili birliklerdir.
  Qapukulu(Kapıkulu)
  Kapıkulu askerleri savaş esirlerinden, genç yaşta alınıp yetiştirilen asilzadelerin ve Müslümanlaştırılan, Hıristiyanların çocuklarından oluşan üst düzey bir birliktir. Aralarından orduda rütbeli askerler yetişir. Birebir savaşta çok etkilidirler. İyi bir zırha ve silahlara sahiptirler.
  General's Bodyguard (Generalin Koruması)
  Savaş alanında komutanı korumakla yükümlüdürler. Çok iyi zırha ve silaha sahip olan bu askerler, çok sadık, çok güvenilir kişilerden seçilir ve savaşlar sırasında çok büyük kahramanlıklar gösterdikleri olur.
  Turkish Horse Archers (Türk Atlı Okçuları)
  Hayatlarını atın üstünde geçirmeye alışmış olan bu birlik, fakir insanlardan ve alt seviyeden seçilmiştir. Çok iyi at binicisi olan bu güçlü birlik ok kullanımında da oldukça iyidir.
  Turkomans
  Hayatları at sırtında geçen Türk göçebeleridirler. Acımasız ve vahşi bir üne sahiptirler. Karma okları onların ana silahıdır. Kargaşa içerisinde olmaktan mutludurlar. Atışlarıyla düşman birliklerini yarabilme yetenekleri vardır.
  Sipahis
  Derebeyliğine bağlı birliklerdir. Osmanlı şahıslara bu askerlerden yetiştirme ve tüm masraflarını karşılama şartı ile toprak verir. Bu yüzden adları Tımarlı Sipahi olarak bilinir. En iyi zırha sahip birliklerdendir. Çok iyi atıcılardır ve savaşın gidişatında önemli rol oynarlar.
  Bu tür birliklerin dışında oyunda bulunan Türkler'in kullandıkları uzun menzilli silahları ise şunlar. Ballista, Catapult(mancınık), Trebuchet, Cannon(büyük top), Bombard(bombardıman topu), Grand Bombard(büyük bombardıman topu), Monster Bombard(devasa bombardıman topu)
  MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMİ:Windows XP/2000, Celeron 1.5 GHz ya da eşdeğeri, 512 MB RAM, Shader destekli 128 MB Ekran Kartı, 700 MB HDD Alanı 2. 2
  KuRBaN
  Özel Üye

  --->: Medieval 2: Total War Oyunu İndir

  Reklam  Bi arkadaşım oynuor gercektende efektler cok güzel ayrıca cok genis kapsamlı bi oyun dış işleri vs 3. 3
  speed xp
  Yeni Üye
  peki ben okçulara okları bitmeyince kılıç kullandıramıyorum okları bitmeden nasıl kılıç kullandırmak gerekiyor okçulara... 4. 4
  speed xp
  Yeni Üye
  kimse yokmu cevap verecek

 5. 5
  onurmm
  Yeni Üye
  Tesekkur Ederim Eline Sağlık

 6. 6
  hndcr
  Emekli
  sper bi oyunmush yha hemen indir meyi istiom yha chok güseLxD

 7. 7
  ali_jiyan
  Yeni Üye
  çok saol eline sağlık

 8. 8
  salak8
  Yeni Üye
  ben basıom bişi indirmio neden acaba doru bir cevap verin

 9. 9
  Ziyaretçi
  kardeşim demo bu bana gerçek oyun lazım demo yaramaz işime

 10. 10
  Ziyaretçi
  HaRiKa BiseY yHA Bu OYN

+ Yorum Gönder
medieval 2 total war demo indir,  medieval total war 2 demo indir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi