Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım)

+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Freeware Oyunlar Bölümünden Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sahara38
  Emekli
  Reklam

  Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım)

  Reklam  Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım)

  Forum Alev
  GERÇEK SAVAŞA HAZIR OLUN
  Call of Duty oyunları birer klasik elbette.Yinede konsollara çıkan son CoD oyunu bizi biraz sıkmıştı diyebiliriz.İlk iki oyunun yapımcısı Infinity Ward bunları görmüş olucakki yeni bir tarzla,hemde ortalığı sarsarak karşımıza çıktı.
  Dikkati hemen sağlam senaryosu çekiyor.İngiliz SAS ve Amerikan froce Recon Marines timlerinin farkl gibi görünen hikayelerinin ortak bir noktada buluşması ve bu noktadan sonuca doğru ilerlemesi söz konusuçKötü adamımızın adı Zakhaev.Zakhaev arkasında mafya ve zengin Rus iş adamlarının desteği ile Stalin Rusyasını yeniden canlandırmaya çalışıyor.Aldığı maddi destek sayesinde modern ekipmana,silahlara ve askeri bir güce sahip.Rusya da başlattığı sivil savaş dış güçlerin ilgisini çekmeye başlayınca,Zakhaev Al-Asad isimli dostunu devreye sokuyor ve Orta Doğu`da karışıklık çıkartıyor.Yemi yutan dış güçler de Orta Doğudaki karışıklığa müdahale ediyor.Ama buradaki karışıklığın,aslında bir dikkat dağıtma yöntemi olduğunu çok geç fark ediyorlar.

  SİLAHLAR

  El altından silah sattığı günlerden beri Zakhaev`i izleyen İngilizler ise Rusya da yılanın başını kesmek için uğraşıyor.SAS birimleri ile oynadığımız bölümler daha çok gizliliğe önem verilen operasyonlardan oluşuyor.Kontrol ettiğimiz karakterlerin ve takım arkadaşlarımızın da eskisine göre daha gerçek ve kendilerine göre bir hikayeleri olması da oyunun başka bir artısı.Ana senaryoyu takip ederken yer yer karakterimizin flashbackler yaşayacak ve bu flashbackler de oynanabilir olacak.Modern savaşın nimetlerinden sadece sokak aralarındaki çarpışmalarda ya da gizli görevlerde sessiz sedasız iş görmemize yarayan alet edevattan yararlanmıyoruz elbette.Senaryoda yaptıklarımız dramatik bir şekilde dünya haritasını da şekillendirecek.
  SİS VE DUMAN

  Yapımcılar ışıklandırmanın gerçekçilik ve atmosfer konusunda çok önemli olduğuna inandıkları için oyunun tüm grafik alt yapısı bittikten sonra oturup aylarca gelişmiş ışıklandırma efektleri üzerine çalışmışlar.Efektler göz alıcı olsada dikkatimi çeken en önemli nokta fizik motoru oldu.Birçok oyunda düşmanların ya da karakterimizin ruhunu teslim ettikleri anlarda sanki eklemleri yokmuş gibi yerlerde yuvarlandığını,saçma sapan şekillere girdiğini görürüz.CoD 4 te durumu bunun tam tersi.Ekranda gördüğümüz herşey gayet somut.Oyunun alfa versiyonundaki bir sahnede kaptan köşkündeki düşmana kurşunlar isabet ettikçe vücudunun nasıl sarsıldığını,dizleri üstüne kapaklandıktan sonra,önündeki masaya savrulurken elleri çarpışmayı hafifletmeye çalıştığını ve sırt üstü yığılırken tüm eklemlerinin nasıl gerçekçi hareketler yaptığını gayet net görebiliyoruz.Yapay zekanın da işin içine girmesi ile oyunda ki tüm karakterler eklem sahibi kuklalar olmaktan çıkıyor.İlk Force Recon görevinde gemiyi basarken tim elemanlarının belli bir düzenle hareket etmesi,birbirlerini koruyarak ilerlemeleri ve koordineli saldırıları dikkatlerden kaçmıyor.Ciddi anlamda işlev kazandırılan ses ve duman bombası gibi ekipmanları da gayet etkili bir şekilde kullanıyor yapay zeka.Telsiz konuşmalarının yanında el işaretleri ile de sürekli iletişim halindeler.Kan olayı pek fazla abartılmamış.Ancak savaşın vahşeti ve modern silahların yıkıcılığı apaçık gözler önüne serilmiş.

  CALL OF DUTY 4 MULTIPLAYER

  Call of Duty 4 alıştığımız tüm modları barındırıyor.Death Match,Team Death Match,Capture the Flag gibi modları bulmak mümkün.Bunların yanında ilginç modlarda bulunuyor.Hardcore modunda HUD,yani sağlık cephane gibi hiçbir bilgi bulunmuyor ve herkesin tek atımlık canı var.

  İlk defa multiplayer oynadığınızda her sınıfı seçme şansınız olmayacak.Ancak bölüm atladıkça diğer sınıflara ulaşabileceğiz.Ayrıca oyunda bir ödül sistemide söz konusu.Belli hedeflere ulaştıkça yeni özellikler kazanabileceğiz.Örneğin üst üste 3 kill yapıp radar sahibi olabileceğiz.Ya da 10 kill ardından hava saldırısı ya da helikopter ile savunma ateşi isteyebileceğiz.Ayrıca tamamen sessiz olmak ya da daha hızlı şarjör değiştirmek gibi özelliklere sahip olabileceğiz.Tabi yenilikler bununla bitmiyor.Double Tap ve Last Stand gibi özelliklerde oyuna renk katıyor.Double Tap tetiğe basılı tutmak yerine tetiği iki kez hızlıca çekmemiz durumu.Daha yüksek hasar gibi bir artısı olsada,mermileri çok çabuk tüketiyor.Last Stand çok daha eğlenceli bir mod.Diğer tarafa yalnız gitmek istemeyenler için biçilmiş kaftan.Sağlığınız dibe vurduğunda elinize bir tabanca ve bir şarjör tutuşturuluyor.Böylece ölüm kaçınılmaz olsa bile yol arkadaşınızı seçme şansına sahip oluyorsunuz.Ayrıca multiplayer oyunda bölgeleri ele geçirmek de anlamlı bir hale getiriliyor.Multiplayer modların en büyük bombası ile belli bir noktadan sonra,bir sınıf seçmek yerine tamamen kendi sınıfını yaratabiliyor olmanız.Görüntünüzü değiştirmenizini yanında,silahlarınızı,ekipmanlarınızı,yeteneklerin izi,silahlarınıza takabileceğiniz her türlü eklentiyi tek tek seçebiliyoruz.Oyundaki dengeleri sarsmadan özgün bir karakter yaratabilme becerisi oldukça dikkat çekici.
  Sistem gereksinimi:
  Windows XP or Windows® Vista
  2.6 GHz Pentium® IV ya da eş değeri (3.2 GHz işlemci Vista için )
  RAM: 1024 MB (vista için 1536 MB )
  DirectX® 9-compliant Shader 3.0 card with 128 MB of DDR ekran ( önerilen 256 mb agp 8x ya da pcı)
  DirectX® Version: DirectX® 9.0c (XP) DirectX® 10.0 (Vista)
  DVD-ROM: 8x DVD-ROM
  8 gb boş alan
  Multiplay: 512 Kbps modem
  Desteklenen tavsiye edilen ekran kartları NVIDIA® GeForce™ 6/7/8 Families or ATI Radeon X800 ya da daha yüksek
  :cool:

  :oEMEĞE SAYGI:o


  http://ftp.snt.utwente.nl/pub/games/...WDemoSetup.exe

  OYUNUNU BEĞENİRSENİZ +RAP UNUTMAYIN;) 2. 2
  blackex_16
  Özel Üye

  --->: Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım)

  Reklam  Oyunu Bitirdim Herkese ŞiddetLe Tawsiye Ediorum MutLaka Oynayın !! Bu arada Arkadasım Ellerine Sağlık Dolaylı bir SekiLde Anlattıın İçin +REP 3. 3
  Hitius
  Üye
  Oyun cok kısa bu kotulugu var ama cok super bi oyun yani bu sene oynadıgım en kaliteli oyunların basında gelio.Hele o keskin nişancı oldugmuz bolum varya 5-6 kez oynadım.Oyunu zevk alarak biritiyosunuz. Kesinlikle almanızı oneririm!!! 4. 4
  deneme1234
  Üye
  bende bu aralar oynuyorum gerçekten çok güzel bir oyun eğer oynamayan varsa bende şiddetle tavsiye ederim

 5. 5
  il_60
  Yeni Üye
  arkadaşlar bu oyunu nasıl türkçe yaparız ben altım oynuyorum şu an ve süper doğrusu kayıt edilmiyor kaldığınyer bunu öğrenebilirmiyim yada türçe nasıl yaparız şimdiden teşekkürler.

 6. 6
  OR@L
  Usta Üye
  Alıntı il_60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar bu oyunu nasıl türkçe yaparız ben altım oynuyorum şu an ve süper doğrusu kayıt edilmiyor kaldığınyer bunu öğrenebilirmiyim yada türçe nasıl yaparız şimdiden teşekkürler.
  Bildiğim kadarıyla oyunun türkçe yaması henüz yapılmadı. Oyun bölüm geçtikçe otomatik kendisi save'ler. Sonra Load Game den kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 7. 7
  sessiz-sair
  Yeni Üye
  link ölmüş

 8. 8
  ENGİN
  Özel Üye
  içerik yenilenmiştir. indirebilirsiniz...

 9. 9
  burakakbas
  Üye
  arkadaşlar ben bu oyunu bitirdim bu gün inanmıyan varsa mesaj yazsın buraya yada bana mesaj yazsın soru sorsun mesela son bölüm nasıl
  vıp üyesi war uçakta bi adam onu rehin almış o adamı öldürüyosun iyi nişan alman gerekiyor 3 saniyede öldürmen gerekiyor we oçaktan iniyorsun 4 kişi resminiz war ve oyun bitiyor...

 10. 10
  InKusTe
  Usta Üye
  Oyunu bitirdiğinize göre tebrikler

 11. 11
  burakakbas
  Üye

  --->: Call of Duty 4: Modern Warfare Demo(Ayrıntılı Anlatım)

  Reklam  teşekküer ederim oyun un sadece 2. bölümü zor geldi 2 kişiyiz bide geçmiş zamanda her tarafta düşman çok zor geldi orası bana sonra o arkadaş yaralanıo yere koyuyon yerden ateş edio xD
  o bölümüde geçtim gerisini 2 günde bittirdim..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi