O An Atatürk!

+ Yorum Gönder
Resimler ve Fotoğrafçılık Bölümünden O An Atatürk! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  O An Atatürk!

  Reklam  O An Atatürk!

  Forum Alev
  Yıl: 1928.Türkiye Cumhuriyeti henüz 5 yaşında.Dünyaya meydan okuyan lider.Yeni Türkiye Cumhuriyeti'ni saygın bir devlet olarak kabul ettirmesinin haklı gururunu yaşıyor o anda.Çünkü bu masadakiler O'nun ve Türkiye'nin gücü karşısında saygı duymaktan başka birşey yapamayan dünya liderleri.Bu masada.Yani Atatürk'ün masasında o anda tam 32 kral ve 62 cumhurbaşkanı var.


  Halkın Lider

  Düşmana diz çöktüren lider.''Milletin Efendisidir" dediği köylülerle birlikte memleket meselelerini konuşuyor.Onlardan biri gibi.Onların yanıbaşında.Bir taşın üstünde dikkatle dinliyor onları.Ve bir milleti uyandıran lider, o milletle birlikte yürüyor atiye.

  Sorunlar Çözülür Onunla

  1930'un Kasımında çekilmiş bu o an.Sivas'ta bir genç bir sorununu paylaşıyor Ata'sıyla.Bir dilekçe yazmış ''O bizim liderimiz.Bir çözüm bulur'' diyerek hemen yanına koşmuş.Ve işte o lider.Milletin.Halkın lideri.Çok önemsiyor bu genci.Dilekçesini inceliyor ve yakından ilgileniyor.

  Başöğretme


  O sadece bir asker.Bir devlet adamı değildi.O her anlamda bir öğretmendi.Matematik.Geometri.Tarih bilgisiyle yeni nesli Yeni Türkiye Cumhuriyeti'ne yetiştirdi.İzmir Atatürk Lisesi'nde bir Şubat 1931'de öğrencilerle matematik dersindeydi.Kendine güvenen.Kendinden emin duruşuyla tam bir başöğretmendi.

  Sığırtmaç Mustafa

  1929'un 15 Eylül günüydü.Mustafa Kemal ve arkadaşları Yalova'daydı.Atatürk yolda gördüğü 9 yaşlarındaki bir çocuğa yolu sordu.İşte o çocuk Sığırtmaç Mustafa'ydı.Birgün sonra Mustafa'yı tekrar buldu ve himayesine aldı.Okuttu.Her iki Mustafa takım elbiseleriyle 15 haziran 1930'da sohbet ederken böyle yansıdı o an'a.

  Afet İnan'la Dan

  Manevi çocuklarından biri de Afet İnan'dı Atatürk'ün.Ekim 1925’te izmir’e geldiği günlerde bir ilkokulda karşılaşmıştı Afet Hanım'la.Afet İnan'ın isteği, öğrenimini sürdürmek ve yabancı dil öğrenmekti.Atatürk de O'nu İsviçre'ye gönderdi.Bu fotoğraf da 27 Ağustos 1934'te İzmir Vapuru'nda çekilmiş.Modern.Çağdaş Türkiye'nin lideri Afet Hanım'la dans ederken.

  İçimizden Biri


  Her zaman çağdaş.Her zaman şık ve karizmatikti. Ama o hep bizden biriydi.Samimiydi.Cumhuriyet'in 10'uncu yılı kutlamaları için sunulan sayfalar dolusu sloğanı okumuş ve birinin altını çizmişti. ''Bunu beğendim'' demişti.O slogan şöyleydi: ''Atatürk, içimizden biri.''İşte içimizden biri Atatürk o anda Kızılcahamam'da yere bağdaş kurmuş dinleniyordu.

  Cumhuriyet'in Kadınları


  Cumhuriyeti kuran.Devrimleri yapan ve Türk halkının yönünü çağdaş dünyaya çeviren Atatürk sık sık yurt gezileri yapardı.İşte o gezilerden birinde çekilmiş bu o an.Türk kadınına hak ettiği çağdaş değerini kazandıran Atatürk'ün çevresi yine o çağdaş türk kadınlarıyla çevrelenmiş.

  Renkli Yolculuk


  Ölümünden önceki yıllardı.Hastaydı.Ama durup dinlenmeden çalışmaya devam ediyordu.Türkiye Cumhuriyeti'nin geldiği yeri yeterli bulmuyor.Çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak istiyordu.Yorgundu.Ama biliyordu.Bu işte yorulmak yoktu.Zira O'nun yolundan devam edecek bir nesil düşlüyordu.Siyah-beyaz bir ülkeyi.Karanlıklar içindeki bir ulusu işte böyle renkli bir hale getirmişti.Yola devam etmek gerekirdi.

  saygılar 2. 2
  HSAYHAN
  Yeni Üye

  --->: "O An" Atatürk!

  Reklam  Ellerine Saglik Cok Guzel Bir Calisma Olmus... 3. 3
  meytan
  Üye
  cook gsl olmuss ya... ellerine sağlık!!!!...ilk fotoyu daaa once gormemıstım ama gorunce gurur duydum:D:D:D:D:D

  NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!!!
 4. 4
  sunny18
  Üye
  tam anlamıyla mükemmel olmuş.paylaşıma tşkler

 5. 5
  yagmurdonmez
  Yeni Üye
  süper olmuş kardeşim ellerine sağlık...Ne Mutlu Türk üm Diyene..

 6. 6
  remoil
  Emekli
  valla eline emeğine sağlık ne denilebilir ki böyle bi çalışmanın üstüne

 7. 7
  kanadali
  Yeni Üye
  Emegine sonsuz tesekkurler ve calismalarinda sonsuz basarilar.

  Kanadali

 8. 8
  yusuf40
  Yeni Üye
  Bu ülkede neden Mustafa Kemal den bahsedildiği kadar Peygamberimiz (s.a.v.) den bahsedilmiyor? O ki alemlere rahmet bir Peygamberdir Ümmetini çok seviyordu ya biz O nu ne kadar seviyoruz. Size ne maddi nede manevi hiçbir faydası olmayacak işlerle uğraşıyorsunuz. YAZIK ÇOK YAZIK

 9. 9
  sunny18
  Üye
  Alıntı yusuf40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu ülkede neden Mustafa Kemal den bahsedildiği kadar Peygamberimiz (s.a.v.) den bahsedilmiyor? O ki alemlere rahmet bir Peygamberdir Ümmetini çok seviyordu ya biz O nu ne kadar seviyoruz. Size ne maddi nede manevi hiçbir faydası olmayacak işlerle uğraşıyorsunuz. YAZIK ÇOK YAZIK
  dinimize düşkün bir toplum olduğumuz kadar ülkesinede düşkün bir toplumuz.forumdaki alanları incelerseniz eğer din bölümünde yeterince bu konuya ne kadar özen gösterildiğini görürsünüz.
  aynı zamanda biz ülkesine ve Atatürk cumhuriyetine bağlı bir ülkenin gençleriz. elbetteki bu değerli siyaset adamındanda övgüyle söz etmek bizim en doğal hakkımız.hatta gurur kaynağımız.tarihte bu derece değerli bir siyaset adamı tanıyormusunuz ki türkiyede bir çok ırktan insanın özgürce yaşamasına olanak sağlayan bu insan hakkında bu derce küçümseyen mesajlar yazıyorsunuz. konuşmanızı şiddetle kınıyorum.
  onun bıraktığı ülke maddi kazancımız onun gösterdiği yol manevi kazancımızdır.
  siz eğer her şeyi maddi yada manevi olarak değerlendiriyorsanız çok iyi bilmelisinizki yüce Allah bize manevi gücümüze güç katacak kuranı ve Peygamber efendimizi göndermiş ve maddi ihtiyaçlarımızı karşılayacak dünyayı yaratmıştır.

 10. 10
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  gerekli açıklamayı sunny18 nickli arkadaşımın yaptığına inanıyorum.. Din bölümünde Peygamber efendimizi hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Forumu incelediğinizde her alanda paylaşım alanı olduğunu görüceksiniz.. ülkeni kurtaran insanın manevi değerine inanmaman senin ayıbın..

  Müslümanız!.. Türküz!..

  iyi forumlar iyi paylaşımlar.

 11. 11
  sahdemir
  Yeni Üye

  --->: "O An" Atatürk!

  Reklam  çok güzel olmuş. gerçekten ve içtenlikle söylüyorum ellerine sağlık

 12. 12
  AtesZinciri
  Üye
  yawww o zaman tüm liderler bize yalvarırken şimdi biz neden o liderlerin çocuklarına avrupa birliği için yalvarıyoruz:(:(:( paylaşım için teşekürler....

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi