Hangi Araştırma Şirketi Kime Aittir ? Bilmiyorsanız buyrun

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Forumumuzda Merak Ettikleriniz Bölümünden Hangi Araştırma Şirketi Kime Aittir ? Bilmiyorsanız buyrun ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Hangi Araştırma Şirketi Kime Aittir ? Bilmiyorsanız buyrun

  Reklam  Hangi Araştırma Şirketi Kime Aittir ? Bilmiyorsanız buyrun

  Forum Alev
  Estima: Yönetim Kurulu Başkanı, CHP’li Bülent Tanla’nın oğlu Hasan Tanla. Daha önce ismi Piar Gallup idi, geçtiğimiz yıl Tanla ailesinin şirketleri bir araya gelerek bu ismi aldı. Tanla’nın CHP içinde sıkı bir muhalif olduğu biliniyor. Şirket basında daha çok Vatan Gazetesi ile çalışıyor.

  A&G Araştırma: Tarhan Erdem’in şirketi. 1997 yılında kuruldu, genel müdürü sosyal demokrat olarak bilinen bir isim Adil Gür. Daha çok Doğan grubundaki gazetelerde anketleri yayınlanıyor. Sahibi Tarhan Erdem, CHP’den ayrıldıktan sonra sıkı bir CHP ve Baykal muhalifidir.

  ANAR (Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi): 1998 yılında Ankara’da kurulan şirketin sahibi Devlet Bakanı Beşir Atalay’dır. Genel Müdürü İbrahim Uslu. Daha çok AKP için anket çalışmaları yapan şirket, basından da Yeni Şafak Gazetesi ile çalışmaktadır. 2000 yılından bu yana her ay düzenli olarak gündem araştırmaları yayınlıyor.

  Denge Araştırma: Başbakan Erdoğan için özel anket çalışmaları yapan bir şirket. Özel servis yapıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız. Başbakan Erdoğan’la ilk siyasete atıldığı yıllardan beri çalışıyor. AKP İstanbul Milletvekili Zeynep Karahan Uslu da şirkete danışmanlık yapıyor. Denge, seçmen davranışları, siyasi parti imajı, lider popülaritesi, siyasi söylem analizi, ülke gündemi araştırması, toplumsal eğilimler araştırması gibi çalışmalar yapıyor.

  POLLMARK Piyasa ve Kamuoyu Araştırmaları: 2003 yılında kurulan bir kamuoyu araştırma şirketi. İbrahim Dalmış, Ertan Aydın, Yusuf Ziya Özcan(YÖK başkanı), İhsan Dağı tarafından kuruldu. AKP’ye yakınlığı ile biliniyor. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde, AKP teşkilatı, belediye başkanları ve milletvekillerine anket uyguladı.

  Konsensus Araştırma ve Danışmanlık: Genel müdürü ve sahibi Murat Sarı. Aynı zamanda Araştırmacılar Derneği Genel Sekreterliği’ni de yürütüyor. Şirket, 2001 yılında kuruldu.

  GENAR Araştırma Eğitim Danışmanlık: Sahibi M.Teyfik Göksu(AKP 29 Mart 2009 seçimleri için Esenler belediye başkan adayı). 1997 yılından beri faaliyet gösteren şirketin yönetiminde de önemli akademisyenler bulunuyor. Hüsrev Hatemi, Ümit Meriç, Nilüfer Narlı, Davut Dursun(Yeni Şafak Gazetesi yazarı), İlber Ortaylı, Haluk Şahin, Edibe Sözen(AKP İstanbul Milletvekili), Arus Yumul, birlikte çalıştığı isimler arasında yer alıyor.

  SONAR Araştırma: Sahibi Hasan Bayrakçı, 1999 seçimlerinde MHP’den İstanbul milletvekili adayı olmuştu.

  KONDA Araştırma ve Danışmanlık: Tarhan Erdem’in sahibi olduğu şirket. Yönetiminde Tarhan Erdem ve Bekir Ağırdır bulunuyor.

  KAMAR Araştırma: Emre Kongar, 1987 yılında kurdu. Dört yıl sonra bu şirketten ayrıldı. Daha sonra Bülent Tanla araştırmalarını yayınladı. Şu andaki başkanı Murat Doğan.

  VERSO Siyasal Araştırmalar Merkezi: Sahibi Erhan Göksel. 1987’den beri bu işi yapıyor.

  Bu araştırma şirketleri hakkında bilgi sahibi oldunuz. Onların ne kadar güvenilir olduğuna siz karar verin. Geçen gün yapılan ankette AKP'yi uçuran araştırma şirketi Genar'ın sahibi M.Teyfik Göksu 29 Mart 2009 AKP Esenler Belediyesi başkan adayı.
 2. 2
  imam
  Üye

  Cevap: Hangi Araştırma Şirketi Kime Aittir ? Bilmiyorsanız buyrun

  Reklam  Anket firmaları hakkında bilgiler için teşekkür ederim 3. 3
  Ziyaretçi
  Arkadaşlar Sonar'ın sahibi Hakan Bayrakçı dıııır. 4. 4
  Ziyaretçi
  DİCLE TEMİZLİK SOSYAL HİZMETLER İNŞAAT TURİZM YEMEK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. hangi şehirde hizmet vermekte

+ Yorum Gönder
genar kimin,  genar,  genar kime yakın,  orc araştırma şirketi kime yakın,  ibrahim dalmış kimdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi