Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Fıkhi Mezhepler Bölümünden Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Reklam

  Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri

  Reklam  Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri

  Forum Alev
  Lutilik (Homoseksüellik)


  İslam dininde yasaklanmış zina gibi baş cinsel haramlardan biride lutilik (homoseksüellik)tir. Erkek erkeğe arkadan yapılan cinsel ilişki olarak bilinen lutilik Kur' an-ı Kerim' le ve Allah Resulü'nün sünnetiyle yasaklanmış büyük günahlardan biri olup, çok lanetli bir iştir. Kur' an-ı Kerim de lutiliğin asla uygun görülmediği ve azabının ne derece büyük olduğu en belgin şekilde vurgulanmıştır. Bunu için Araf ve Hüd surelerindeki ayetleri okumanız yeterli olacaktır. Ayetlerde dolaylı olarak olarak Hz. Muhammed' in (SAV) ümmetlerine de yasaklanmıştır. Özellikle Hüd Suresinin 83. ayetinde "İlahi azab cinsel haramları işleyerek nefislerine zulmedenlerden hiç bir zaman gidici değildir." şeklinde ki ifade kıyamet gününe kadar devam edecek sürekliliği içeren üslupla da her dönemin lutileri için azapla tehdit olunmuştur.  Allah Rasulü de şu sözleriyle durumu sabitlemiştir. "(Aranızda yaygınlaşabilir endişesiyle) sizin için korktuklarımın en kokutucusu olanı Lut Peygamberin kavminin işi olan homoseksüelliktir." Allah' ın Resulü azaba uğramış lut topluluğunun işlediği bu suçu işleyenlere art arda üç defa la'net ederek şöyle buyurdular: "Allah Lut kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin. Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin.Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin."  Lutiliğin Sebepleri:


  Hiç şüphesiz ki Allah' a ve O' nun huzurunda muhakeme olunup ceza veya mükafat görüleceği gerçeğine inanmamaktır. Yinede konuyu dünya hayatı yönüyle ele alırsak şu sebepleri sıralayabiliriz;


  - Bekarlığın sürdürülmesi


  - Erkeklerin kadınlaşması: Erkeklerin kadınlara benzemesi genellik şu yollarla olur.Allah' ın yarattığı vücut düzenini değiştirerek kadınlaşmak.Yani hadımlaşmak ve erkekliğin dışa dönük fiziki simgeleri olan sakal gibi bıyık gibi unsurları tıraş etmek.Kadın gibi makyajlanarak süslenmek, kolye, bilezik ve küpe gibi kadınlara özgü takı ve süs eşyalarını kullanmak.Kadın gibi giyinmek ki peygamberimizin şu hadisi daha açıklayıcıdır. "Kadın elbisesi giyen erkeğe ve erkek elbisesi giyen kadına Allah la'net etsin." Bir diğer konuda;kadın gibi konuşmak ve davranmaktır.Yalnız kadın gibi konuşan ve davranan erkekleri İslam bilginleri iki kısımda değerlendirmektedir.


  a) İradeleriyle kendilerini benzetmeye çalışanlar.


  b) Yaradılışlarından kadınımsı olanlar  Peygamberin la'net gölgesi altına girecekler, İslam hukukuna göre sorguya çekilecek ve cezaya uğratılacak olanlar birinci kısma girenlerdir. İkinci kısma girenler ise mazurludurlar. Ancak onlarda kendilerini bilmek, başta sakal bıyık bırakmak olmak üzere erkek gibi giyinip davranacaklardır. Hiç bir değişim içine girmemelidirler.


  - Erkeklerin birbirlerinin avret bölgelerine bakmaları


  - On yaşından sonra erkek çocuklarının bir arada yatırılması


  - Yetişkin erkeklerin vücutları temas edecek şekilde bir yorgan altında yatması


  - Erkeklerin birbirlerini yanaktan öpmeleri


  - Kadınlara arka organdan cinsel temas da bulunulması (Küçük Lutilik)
 2. 2
  Gölge Adam
  Usta Üye

  --->: Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri

  Reklam  Lutilik (Homoseksüellik) ve Sebepleri+ Yorum Gönder
lutiler
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi