Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir )

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir ) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  Reklam

  Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir )

  Reklam  Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir )

  Forum Alev
  Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir )
  evet Fun Clubumuz Acilmistir Yeni sezonun acilmasiyla beraber

  Burada Elvde rumeli hikayelerini avatar imza dizi muzik polifonik olarak Yani Fun Club Acilmistir kisacasi

  __________________________________________________ __________________________________________________ ______________
  Elveda Rumeli Fan Club Uyeleri :

  1.Cpt-Shadow
  2.Kolera-Rap


  __________________________________________________ __________________________________________________ ______________

  Hikayemiz, 1900’lerde, Osmanlı’nın yönetiminde olan Makedonya’da geçen; fakir bir baba ve kızlarının hikayesidir. Sütçü Ramiz ve ailesi;

  Manastır’ın Pürşıçan köyünde yaşarlar. Osmanlı’nın son demleridir. Balkan topraklarında iç karışıklar başlamış; Makedonya’da ayrılıkçıların çıkardığı huzursuzluk yavaş yavaş artmakta ve yakın gelecekte patlak verecek büyük olayların sinyallerini vermektedir. Bir yandan İttihatçiler Abdülhamit’e karşı örgütlenmekte ve Osmanlı yönetimine muhalefet etmektedir. Dünya ve dolayısıyla Makedonya büyük bir hızla değişmektedir.
  Ramiz, doğup büyüdüğü Rumeli topraklarını, bu topraklarda yıllarca kardeşçe yaşayan insanları sever.

  Sütçü Ramiz henüz dünya meselelerinden uzaktadır. 5 kızı ve karısının karnını güçlükle doyurmaya yetecek kazancını ineğinin lütfettiği bir kaç kova sütten çıkaran Ramiz’in en büyük derdi birbirinden çok sevdiği kızlarının hayırlı birer izdivaç yapıp bu sefillikten bir an önce kurtulmasıdır. 2. 2
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye

  --->: Elveda Rumeli Fan Club ( acilmistir )

  Reklam  Erdal Özyağcılar (Ramiz)

  Hikâyenin başkahramandır. Karısı ve 5 kızıyla beraber yaşayan, sütçülükle geçimlerini sağlayan Ramiz; kendine özgü bir bilgeliği olan, inatçı ama altın kalpli bir adamdır.


  Şebnem Sönmez (Fatma)

  Sütçü Ramiz’in karısıdır. Biryandan 5 kızını idare eder, evi çekip çevirir. En az kocası kadar inatçı ve dediğim dedik bir kadın olan Fatma, evlilik çağındaki kızlarını hayırlı kısmetlerle evlendirmek ister.

  Gülçin Santırcıoğlu (Hatice)

  Ramiz ve Fatma’nın en büyük kızlarıdır. Oldukça güzel, ağırbaşlı ve iyi huylu bir kızdır. Çocukluğundan beri sevdiği Terzi Hasan’la, uzun çabalar sonucu evlenmiş ve yuvadan uçan ilk kuş olmuştur.


  Berrak Tüzünataç (Vahide)

  Ramiz ve Fatma’nın Hatice’den sonra doğan kızlarıdır. Son derece zeki ve hazır cevap bir kız olan Vahide’ye, anası keskin nişancılığı ve gözü pekliği yüzünden “asker kızım” demektedir. Vahide Mustafa’ya gönlünü kaptırır ancak bir arada olmaları mümkün değildir.

  Filiz Ahmet (Zarife)

  Zarife ortanca kızdır. Sevimli neşeli ve komik bir kız olan Zarife, Aleks’e âşık olur. Ancak bir hristiyanla evlenmesi mümkün olmadığından bu aşk ona ve ailesine çok acı verecektir.
  Tuna Orhan (Terzi Hasan)

  Terzi Hasan Pürsıçan kasabasının deli dolu ve fakir terzisidir. Kız kardeşi Meryem ve onun 5 kızancığıyla birlikte küçük bir evde yaşar. Hatice’yi Ramiz den almak için çok uğraşmış, Sonunda evlenmeyi başarmıştır. Hasan sakarlıkları ve kırdığı potlarla zaman zaman Ramiz’i çileden çıkarsa da son derece iyi kalpli ve sevimli bir adamdır.

  Ertan Saban (Aleksi)

  Makedon asıllıdır, yakışıklı, aydın ve cesur bir delikanlıdır. Baytar dedesiyle birlikte yaşar, Pürsıçan’daki hrsitiyan çocukların muallimidir. Aleks, Zarife’yi ilk gördüğü andan beri sevmekte ve bunu kimseden gizlememektedir, ancak bir araya gelmeleri imkânsızdır.  Tolgahan Sayışman (Mustafa)

  Mustafa, genç yakışıklı cesur ve mert bir delikanlıdır. İstanbul’da tıbbıyede okurken İttihat ve Terakki hareketine dâhil olup, bir kaçak olarak Pürsıçan’a gelmiştir. Kaymakam Dilaver’in de desteğini alarak Sütçi Ramiz’in evinde kalmaya başlar. Herkes onu Ramiz ’in yeğeni Namık olarak tanımaktadır. Mustafa yüzünü gizleyerek Pürsıçan’da çetelere karşı mücadeleye başlar Köylüler ona Kara Kalpaklı lakabını takar. Mustafa da Vahide’ye âşıktır.

  Erman Saban (Dilaver)

  Pürsıçan’a Kaymakam olarak atanmış, genç cesur, yenilikçi ve İttihatçi bir delikanlıdır. Haksızlığa tahammülü olmayan kararlı bir yapısı vardır. Ramiz ona Amcasının Kaymakamı diye hitap etmektedir. Ancak Dilaver, Paşa oğlu Abdül yüzünden görevden alınır. Artık Pürsıçan’da kalma sebebi halkı aydınlatacak bir gazete çıkarmaktır.

  Gökhan Mete (Kasap Cabbar)

  Kasap Cabbar Ramiz’le yaşıt, köyün zengin celebidir. Kasabada kasap dükkânı vardır. Yıllar önce karısını kaybetmiş yalnız bir adamdır. Önce Ramiz’in büyük kızına talip olmuş kızı alamayınca Ramiz’le arası bozulmuştur ancak küslük uzun sürmez. Cabbar Efendi aslında kendi gibi gönlü de zengin, babacan bir adamdır.


  Esra ve Özlem Alimovska (Emine ve Pembe)

  Ramiz’le Fatma’nın 7 ve 5 yaşlarındaki en küçük kızlarıdır. Cin gibi bir kızlar olan Emine ve Pembe birbirinden hiç ayrılmaz. İkisi sevimli yaramazlıklarıyla evin neşesi, babalarının gözbebeğidir.

  Elyesa Kaso (Cezmi Kumandan)

  Cezmi Kumandan, Pürsıçan Kasabası Kolluk Kuvvetleri’nin başıdır. Son derece disiplinli görevine ve vatanına bağlı bir askerdir.

  Suzan Akbelge (Meryem)

  Terzi Hasan’ın dul ve 5 çocuklu kardeşidir. Ağırbaşlı, güleryüzlü, yardımsever bir kadındır. Meryem yıllar önce kocasını savaşa göndermiş ancak bir daha haber alamamıştır. Birbirinden sevimli ve haylaz 5 kızancıkla uğraşmanın yanı sıra, abisine yardım eder. Dilaver’le birbirlerinden hoşlanırlar ancak ikisi de birbirine açılmamaktadır.

  Luran Ahmeti (Dimitri)

  Dimitri Makedon topraklarının Bulgar Krallığı’na ait olduğunu savunan milliyetçi, acımasız zeki ve hırslı bir çetecidir. Gözünü kırpmadan masum insanları öldürür ve kurduğu çeteyle her geçen gün daha büyük baskınların planını yapar. Kara Kalpaklı’yla girdiği çatışma sonunda tek kolunu kaybetmiştir.


  Mustafa Jasar (Baytar)

  Aleks’in Baytar dedesidir. Görmüş geçirmiş, espirili bir adamdır. Hayatta tek varlığı ve tek derdi inatçı torunu Aleks’tir.

  Mustafa Aktaş (Kara Yorgi)

  Kara Yorgi de Bulgar milliyetçisi bir çetecidir. Dimitri’nin çetesiyle birleşerek gücünü arttırmıştır ancak zaman zaman Dimitri ile ayrılık yaşamaktadırlar.

  Bedia Begovska (Bedia)

  Bedia Pürsıçan kasabasında görücü olarak bilinen, yalnız bir kadındır. Gençlerin izdivaçlarını sağlamanın dışında ebelik de yapar. Köyde olup biten her şeyden haberdardır, ağzında bakla ıslanmaz. 3. 3
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  Recep Özgür Dereli (Abdül)

  Manastır Valisi Mazhar Paşa’nın oğludur. Son derece hırslı, istedikleri gerçekleşmediğinde öfkeye kapılıp şiddete başvuran, sevimsiz bir adamdır. Dilaver’in görevden alınmasına sebep olmuş, onun yerine Pürsıçan’da geçici kaymakam olarak görev yapmaktadır.

  Caner Özyurtlu (Namık)

  Namık, Ramiz’in uzun yıllardır görmediği gerçek yeğeni, Tepsi Münevver’in oğludur. Namık, kendine has takıntıları ve ani tepkileriyle son derece enteresan bir genç delikanlıdır. Hayatta vaz geçmeyeceği tek şey ıspanakken Zarife’ye âşık olur ve onu ürkütmek pahasına ona olan aşkını ilan etmekten çekinmez.

  Mahir İpek (Ahmet Ekrem)

  Manastır’da görevli bir Osmanlı yüzbaşısı. Vatanına bağlı dürüst ve mert bir subay. Mustafa’nın okuldan arkadaşı. Vahide’ye aşık oluyor ama onun Mustafa’yı sevdiğini anlayınca aşkını kalbine gömüyor. Teselya savaşına gönüllü katılan Mustafa’nın hem komutanı hem arkadaşı olarak onunla omuz omuza savaşıyor.

  Selahattin Bilal (Mazhar Paşa)

  Manastır valisi. Padişaha ve Osmanlı geleneğine bağlı, sert, otoriter bir Osmanlı Paşası. Orduda subay olan oğlu Abdül’e karşı bir baba olarak zaafları olsa da yaptığı kötülükler için onu cezalandıracak kadar da dürüst bir insan.

  Meryem’in Kızancıkları

  Ferhat Ahmedovski (Hacıali), Emre Takisanoski (Sümüklü), Oktay Yusufovski (Pasaklı), Mehmed Aliyusufovski (Paytak), Tarkan Uslioski (Kepçe Kulak) Babaları savaşta ölüp de geri dönmeyince sadece bir tanesine isim konulan sevimli beşliler.

  Nadi Güler (Terzi Nikola)

  Kasabaya yeni gelen varlıklı terzi. Hasan’ın rekabet edemeyeceği asrın icadı dikiş makinesine sahip. Bu yüzden Hasan ondan nefret ediyor. Ama Nikola’nın amacı sadece terzilik değil. Zenginliği sayesinde kasabada başka yatırımlar da yapıp gizli işler çevirme peşinde. İlk yakınlaştığı kişi de Petrus.

  Perihan Tuna (Münevver)

  Namık'ın annesi. Saf ve temiz bir kadındır. Kocasını kaybettikten sonra oğluna tek başına bakmış güçlüklere tek başına göğüs germiştir. Bazen safdilliği nedeniyle komik durumlara düşmektedir.

  Nil Günal (Feride)

  Mustafa’nın İstanbul’da yaşayan kız kardeşi. Mustafa hapisten çıkınca onunla birlikte Pürsıçan’a geliyor. Alıştığı şehir hayatı dışındaki köy hayatını çabuk benimsiyor, Ramiz ve ailesi ile çabucak kaynaşıyor. Bekar olması çöpçatan Bedia’nın gözünden kaçmıyor.

  İpek Erdem (Nevreste)

  Bedia’nın evlilik için daha önce Mustafa’ya ayarlamak istediği kız. Biraz deli dolu, aklı uçuk ve evlenme peşinde. Ispanak Namık’ı görünce ona aşık oluyor, Ispanak bu işten hiç hoşlanmasa da onun peşini bir türlü bırakmıyor.

  Melissa Papel (Gülsüm)

  Kocası Dimitri ve adamları tarafında öldürülmüş genç bir kadın. Küçük oğlu ile birlikte yalnız yaşıyor. Eşkıya Dimitri’yi yaralı vaziyette bulup bakıyor ve onun kocasının katili olduğunu bilmiyor.

  Salih Bademci (Muzaffer)

  Mustafa’nın İstanbul’daki ittihatçı dava arkadaşı ve aile dostu. Mustafa’nın Makedonya’ya kaçışını ayarlayan kişi. Mustafa İstanbul’da tutuklu iken de zor anlarında ona yardım etmeye çalışıyor. Af ile hapisten çıkan Mustafa’nın Makedonya’ya dönebilmesi gerekli iznin alınmasını da o sağlıyor.

  Küçük Zarife (Mevlüde Yusufovska)

  Aleks ve Zarife'nin sevgilerinin sembolüdür. Aleks öğretmenliği sırasında Küçük Zarife'yi bulmuş sonra da zorluklara rağmen evlatlık almayı başarmıştır.

  Gürkan Yusufovski (Üsmen)

  Terzi Hasan'ın köyünün yakılıp yıkılmasının ardından tek sağ kalan insan. Terzi Hasan ve Hatice bu sevimli ve yetim çocuğu evlat edinirler.


  Konuk Oyuncular
  Demet Akbağ (Hüsniye)

  Ramiz’in yıllardır küs olduğu Fatma’nın kız kardeşi. Ablasının zengin kısmetine mani oldu diye Ramiz’le hiç geçinemiyor, ağız dalaşında ondan aşağı kalmıyor. Ancak yıllar sonra çıka gelince aralarındaki sorun tatlıya bağlanıyor.

  Sinan Tuzcu (Kadı)

  Zarife ile Aleks’in davasında Abdül’ün yalancı şahitler getirmesi yüzünden yanlış karar veriyor, onları cezalandırıyor.

  Eyşan Özhim (Elefteri)

  İşveli cilveli randevuevi sahibesi. Sermayeleri ile birlikte kasabada kalabilmek için bütün yeteneklerini kullanmaktan geri durmuyor. Ramiz’le diğerlerinin başlarına açmadık iş bırakmıyor.

  Orhan Kılıç (Arnavut Memet)

  Kahraman mert bir Arnavut. Mustafa’nın cephede tanıştığı gönüllü silah arkadaşı. En büyük özelliği inadı. Savaşta şehit düşüp Mustafa’nın kollarında can veriyor.


  Bölüm Oyuncuları
  Ahu Türkpençe (Bihter)

  Sahra hastanesindeki güzel hemşire. Yaralı olarak getirilen Mustafa’nın bakımınıyla ilgileniyor.

  Mesut Yar (Bir Subay)

  Manastır'da görevli bir subay olarak diziye konuk olmuştur. Dimitri'nin Ahmet Ekrem'i vurmasının ardından Dilaver ve Hasan'ı bilgilendirmek üzere kumandanlarına yönlendirmiştir.

  Yıldıray Şahinler (Cenova'lı Cenap)

  Cenap, Ramiz'in uzaktan yeğeni ve beşik kertmesi Cemile'nin oğludur. Cenova'dan Ramiz'leri ziyarete gelir. Avrupa adetlerine kendini fazla kaptırmış, Fransız aksanıyla Rumeli Türkçesi konuşan Cenap, sevimli ve neşeli görüntüsünün ardında, aslında kötü niyetleri olan bir adamdır.

  Ayçe Abana (Sabahat)

  Girit'teki Yunan çetelerin zulmünden kaçıp, küçük kızıyla, karnı burnunda hamile bir halde Pürsıçan'a gelir. Ramiz'lerin evinde misafir kalır, ancak kocası ve oğullarını geride bıraktığı için perişandır.

  Kerem Kupacı (Ömer)

  Meryem’in öldü diye bilinen kocasıdır. Ömer, yıllar önce Yunanlılarla bir sınır çatışmasında yaralanıp esir düşmüştür. Ancak köyüne onun şehit düştüğü haberi gelmiştir. Yıllar sonra, Teselya Savaşı sonrası yapılan esir mübadelesi anlaşmasının ardından Ömer, köyüne ve ailesine döner. Ancak döndüğünde karısının artık Kaymakam Dilaver’le evli olduğunu öğrenir. 4. 4
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  Genel Yönetmen
  Serdar Akar

  Yönetmen
  Doğan Ümit Karaca

  Proje Tasarım
  (AdamFilm)
  Serdar Akar
  Tarkan Karlıdağ

  Yapım
  ADAM FİLM

  Genel Koordinatör
  Muharrem Gülmez

  Uygulayıcı Yapımcı
  Vladamir Anastasov
  (Sektör Film)

  Post Prodüksiyon
  Tamer Üstel
  (AdamFilm)

  Ses Tasarım-Final Mix
  Orçun Kozluca
  (8mm)

  Senaryo
  Alican Yaraş
  Özge Efendioğlu
  Nuran Evren Şit

  Senaryo Araştırma
  Murat Levent

  Görüntü Yönetmeni
  Mete Şener

  Yardımcı Yönetmen
  Ahmet Karaman

  Genel Sanat Yönetmeni
  Yavuz Fazlıoğlu

  Kurgu
  Elif Durak

  Kurgu Yardımcısı
  Gökhan Tutak

  Müzik
  Kemal Sahir Gürel
  Erdal Güney
  Hüseyin Yıldız
  Ayşe Önder
  İrşad Aydın

  Kostüm Tasarım
  Emilija I. Atanasovska

  Işık Şefi
  Onur Özşeker

  Set Amiri
  Murat Temizten

  Ses Mühendisi
  Serhat Seyis

  Makyaj
  Radmila Todorovic

  Makyaj Yardımcısı
  Sandra Ivatovic

  Erdal Özyağcılar’ın Özel Makyaj Sorumlusu
  Hülya Keleş

  Kuaför
  Gülferi Kacharevic

  Yapım Sorumluları
  Levent Yıldırım
  Zoran Risteski

  Prodüksiyon Asistanı
  Mustafa Aktaş

  Yapım Koordinasyon
  Angela Nestorovska

  Ulaşım Koordinasyon-Yapım Yardımcısı
  Zoran Tasevski

  Mekan Sorumlusu
  Dejan Krajchevski

  Mekan Sorumlusu Asistanı
  Vanja Gjorgjievski

  İstanbul Koordinasyon
  Sertaç Akar

  Çevirmenler
  Selda Bakan Sinani
  Erdoğan Redjep
  Adrijan Behdzeti

  Erdal Özyağcılar’ın Özel Yardımcısı
  Aneta Matovska

  Ofis Runner
  Blagojche Bojchevski

  İstanbul Koordinasyon Yardımcısı
  Velhan Çantay
  Reji Gurubu

  1.Yönetmen Yardımcısı
  Evrim Yöney
  2.Yönetmen Yardımcısı
  Yaprak Karadeniz
  Milka Anchevska
  3.Yönetmen Yardımcısı
  Merve Çolak

  Makedonya Cast Sorumlusu
  Ertan Saban

  Figürasyon Sorumlusu
  Vasia Popovska

  Diyalog Koçu
  Zekir Sipahi

  Sanat Yönetmeni Yardımcıları
  Özgür Özcan
  Mesru Tezel

  Kostüm Tasarım Yardımcısı
  Violeta Kostovska

  Sanat Gurubu Koordinasyon
  Petar Trajchevski

  Set Düzenleme
  Kire Vichorovski

  Aksesuar Sorumlusu
  Marjan Dimchevski

  İnşa Sorumlusu
  Kija Bozhinovski

  Set İnşa Ekibi
  Vladamir Badaloski
  Milorad Pavloski
  Josif Josifovski
  Sasho Poposki
  Dimiche Pereski
  Goran Kostoski

  Kamera Operatörleri
  Önder Şengül
  Cem Genekşe

  Kamera Asistanları
  Uğur Can Nas
  Melih Bora Coşkun
  Omer Zekirovski

  Set Fotoğrafçısı
  Aleksandar Grozdanovski

  Işık Yardımcıları
  Milosav Krstevski
  Erkan Murat
  Kosta Donchev
  Marjan Ivanovski

  Işık Yardımcısı ve Jeneratör Operatörü
  Hakan Durukan

  Set Yardımcıları
  Taner Karakulak
  Rıdvan Keçeci

  Müzisyenler
  Solist
  Yasemin Göksu
  Prodüksiyon
  Cengiz Ercümer
  Keman
  Ümit Önder
  Akordeon
  Muammer Ketencioğlu
  Trompet
  Vecihi Akın
  Trambon
  M.Okan Barut
  Çello
  Özer Arkun
  Klarnet
  Serkan Çağrı
  2.Klarnet
  Levent Çağrı
  Vokal
  Esra Çetiner
  Gitar
  Erdinç Şenyaylar
  Ud
  Mete Arslan
  Kanun
  Turgut Özefeler
  Stüdyo
  Metropol
  Kayıt
  İlhan Harmancı
  Mix
  Hasan Bitmez

  Post Prodüksiyon Yardımcısı
  Nilay Kayaalp

  Post Production
  8mm

  Stüdyo Koordinasyon
  İsrafil Duman (8mm)
  Meltem Tan (8mm)

  Color Correction
  Cenk Erol (8mm)
  Çağrı Özdal (8mm)

  Ses Edit
  Mehmet Aksoy (8mm)

  Ses Kayıt
  Umut Uslusoy (8mm)
  Güçlü Doğan (8mm)

  Görsel Efekt
  A.Nail Güleçyüz (8mm)

  Batch Digitize
  Kubilay Ulukavak (8mm)
  Onur Uysal (8mm)

  Kurgu Yardımcısı
  Mihajlo Rizevski

  Ofis Koordinasyon-Makedonya
  Mert İbrahim Gider

  Boom Operatörü
  Ömür Müldür

  Muhasebe Görevlisi
  Valentina Stefanovic

  Kostüm Tasarım Yardımcısı
  Violeta Kostovska

  Terziler
  Nazlie Lutvioska
  Mirko Stojkovski

  Giydiriciler
  Vesna Sekulovska
  Sonja Krstevska

  Aksesuar Satınalma
  Borche Minov

  Silah Sorumlusu
  Samoil İlioski

  Hayvan Sorumlusu
  Pece Pejchinovski

  Özel Efekt Süpervizörü
  Jovica Panovski

  Özel Efekt Süpervizör Yardımcıları
  Mirko Gavrilovski
  Kire Maslov
  Goran Kocov

  Özel Efekt Sorumlusu
  Zamal M. Barek

  Digital Kamera

  Sistem Medya
  Makedonya VS-FX Stüdyosu
  Vertigo Visual

  Set Doktoru
  Martin Micevski

  Çevre Güvenlik Hizmetleri
  Karpatija, Bitola
  Piton, Ohrid

  Hukuki Danışmanlık
  Antonio Dimitrovski
  Vlado Peshlikovski

  Ulaşım Görevlileri
  Aleksandar Ristovski
  Pece Mitrevski
  Erkan Bakan
  Angel Ivanov
  Zoran Zikovski
  Pavle Asprov
  Riste Stojanovski
  Dimitar Jakimovski
  Strasho Kostovski
  Dragan Pavlovski

  Catering Ekibi
  Atilla Yıldırım
  Hüseyin Yıldız
  İbrahim Bayrambey
  Emin Bayrambey
  Haşim Süleymanoğlu
  İnen Klenja
  Nikolche Setefanovski
  Vladimir Gjorgiev
  Mirzat Aliu

 5. 5
  Kolera-rap
  Usta Üye
  Beni eklermisinn...:)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi