Nihat Hatipoğlu Fan Club !..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Nihat Hatipoğlu Fan Club !.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Nihat Hatipoğlu Fan Club !..

  Reklam  Nihat Hatipoğlu Fan Club !..

  Forum Alev
  Nihat Hatipoglu - Hz. Osman'ın Şehadeti Ağlatıyor!!!  ----------------------------------------

  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu (51), ramazan boyunca Star TV’de sunduğu İftar ve Sahur programıyla Primtime’da, en çok izlenen ilk 10 arasına girdi, iddialı dizi ve magazin programlarını geride bıraktı. Nedeni Hatipoğlu’nun dini bilgileri asık yüzle sıralamak yerine, can-ı gönülden doğaçlama anlatması.
  “Seyirciye değil, kendime anlatırım. Seyirciye İslam’ı sevdirmeliyim, diye düşünmedim hiç. Ben Mevlana’yı sevdiğimde, anladığımda; kitle de anlayacaktır” diyor. Hatipoğlu, Hz. Ömer soyundan. Ailesi Medine’den 200 yıl önce Diyarbakır-Hazro’ya gelmiş.
  Hayranlarınız ramazanın bitmesini istemiyor, nereden geliyor söz ustalığınız?
  - İlahiyat kökenli bir aileden geliyorum, birçok yakınım din hizmeti yapmıştır. Babam Haydar Hatipoğlu Din İşleri Yüksek Kurulu Fetva Komisyonu üyesiyken 1995’te Medine’de vefat etti. Çok eserleri var, tanınmış İslam alimlerindendi. İki dedem de müftüydü. 1985-87 arasında Diyanet ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Mısır’a Arapça ve tefsir çalışmak üzere gönderildim. 20 yıldır Diyanet’teyim, 33 yıllık geçmişimde imamlık, Kur’an kursu müdürlüğüm var. Ankara’da yerel radyo ve TV’lerde program yaptım.

  İslam’ı korku değil sevgiyle yayan bir üslubunuz var. Kendinizle konuşuyor gibisiniz.
  - Metin okumakta çok başarılı değilim. Çünkü duygularımı katamıyorum. Doğaçlama okşuyor beni. Stüdyoda kaset kaydetme teklifini bu yüzden reddettim. Televizyonda, radyoda söylediklerimi kaydedin, dedim. Stüdyoya girersem iş şova dönüşür, iç alemim rahat etmez, kendimi veremem. Konuşmamın ana konusunu, mesela Mevlana’yı bir saat tefekkür ederim.
  Programınızda hangi konuları anlatıyorsunuz?
  - İftar Hz. Peygamber ağırlıklı. Ehli Beyt; Hasan, Hüseyin ve Hz. Ali üzerinde hayli duruyorum. Ehli Beyt sohbetleriniz Aleviler’in büyük ilgisini çeker. Ramazan denince Sünnilik gelir akla, bütünlük olsun istiyorum. Alevi, Sünni, değişik grup ve cemaatleri birleştiren Hz. Peygamber, hiç kimsenin itiraz etmeyeceği bir şahsiyettir. Türkiye’de dini yaşayan-yaşamayan herkes arıyor beni. Her gece içen bir sarhoşumuz bile var. Her gün gönderdiği altı mesajında peygamber yazdıktan sonra “S.A.V” yazmayı ihmal etmiyor. Bütün mezhep ve dinleri kucaklayan ortak bir mesaj yakalamaya çalışırım. Kur’an bütünleştiricidir. Peygamber İslamı’na dönmeliyiz.
  ”ÇOCUKLARIM FEN LİSESİNDE OKUDULAR”
  Çocuklarınız ilahiyatçı olarak mı yetişiyor?
  - Üç oğlum var. Büyüğü tıpta, diğeri lisede. İlahiyatçı olmak istediler, fen bilimlerine yönlendirdim. İmam Hatip’e gitmediler. İkisi de fen lisesinde okudu. En küçük oğlum ilahiyat okusun isterim. Her sülalede güvenilir bir doktor, hukukçu gibi iyi bir ilahiyatçı olmalı. O zaman sokağa düşmez bu iş.
  Oğlunuz arkadaşlarıyla bir şişe bira içse ne yaparsınız?
  - Zannetmiyorum. Günün birinde böyle bir hata yapabilir diye oğlum bu günahtır, Allah yasaklamıştır, diyorum. Döverek, tehditle değil, gönlüne girerek yol göstermeye çalışırım
  Eşiniz türbanlı mı? Denize tesettürlü mayoyla mı giriyor?
  - Türban kelimesini sevmiyorum. Anadolu’daki başörtüsü neyse onu takıyor. Tatillerde hanımlara ayrılan kısımda yüzer. Merak etmediğim için, ne giydiğini hiç sormadım
  ”HAFTADA BİR EKRANDA OLACAĞIM”
  Diyanet’ten izinli, resmi görevle Star TV’deyim. Star yönetimi bu iletişimin sürmesini istiyor, haftada bir ekranda olacağım. İyi bir yardım programı yapmak isterim. Her hafta bir ev hediye edilebilecek, Anadolu’dan gelen bir çocuğa eğitim bursu verilecek, bağışçının açıklandığı, sunucunun aracı olduğu bir hizmet. Manevi duygusallığın ön planda olduğu, magazinleşmeyen dini program yapmayı da isterim.
  BİR HIRİSTİYAN’A BİR ATEİSTTEN DAHA YAKINIM, DEDİM
  KİLİSEDEN TEŞEKKÜR YAĞDI

  - Ankara’da yanıma okumuş bir delikanlı yaklaştı. “Elinizi öpmek istiyorum. Ehli Beyt’i, Kerbela’yı anlatırken ilk kez bir Sünni’nin gözyaşlarını içine akıttığını gördüm, evde hüngür hüngür ağladım, Alevi olmamanıza rağmen Ehli Beyt’i nasıl bu kadar sevebildiniz” dedi. Ben Müslümanım. Peygamber’in sevdiği ve yanaklarını okşadığı Hasan ile Hüseyin’i tabii seveceğim, nasıl duygulanmam.
  - Beyinden dayak yiyen hanımlardan çok mesaj geliyor. Boşanmak isteyen hanım telefon ediyor. Hemen soruyorum, ekonomik bağımsızlığın var mı, diye. Yok hocam, hiçbir şeyim yok, diyor. Gidecek bir yeri, anne baba desteği yoksa cevap veremiyorum. Kadının ekonomik bağımsızlığı olmalı, İslam bundan yana. Bu nedenle kızlar okumalı, çalışmalı, etkin olmalı.
  - 8-15 yaş arasındaki çocuklardan “Nihat Amca, Nihat Baba, Nihat Dede” diye başlayan çok mesaj alıyorum. Ağlama ne olur, diyorlar. Gözüm yaşardığında yakın çekim yapmamalarını istiyorum oysa. Kız çocukları, Peygamberimizin kızları diri gömülmekten kurtarmasından çok etkileniyor.
  - Bir Hıristiyan’a, ateistten daha yakınım, demiştim. Türkiye’deki Hıristiyanlardan, kiliseden teşekkür mesajları geldi.
  Üyeler ;

  1.YapRock
  2.crazy_23
  3.karadağlı.x
  4.jncll
  5.DR.MATRİX
  6. Gölge Adam
  7.yıldızçiçeği
  8.muamma.şair
  9.hydyengec
  10.m€Lankoli
  11.Berrak
  12.Engin
  13.Keşmekeş
  14.dans
  15.Cpt-Shadow 2. 2
  crazy_23
  Üye

  --->: Nihat Hatipoğlu Fan Club !..

  Reklam  bende üye olmak istiyorum ;) 3. 3
  karadağlı.x
  Üye
  emeğine sağlık ablam...

  Nihat hocayı beğeni ile izlerim..bazı zamane hocaları gibi Dinimizi asla dejenere etmedi..

  benide eklersen sevinirim ablam... 4. 4
  jncll
  Bayan Üye
  Benide Ekler misin Yaprak Abla?

 5. 5
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Ekleme Talebinde Bulunanlar Eklendi ;)

 6. 6
  DR.MATRİX
  Özel Üye
  Benide eklermisiniZ :) çok sevdiğim & beğendiğim bir hocam sahur + iftar dostrumuz ;)

 7. 7
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Tamamdır Kardeşim ..

 8. 8
  Gölge Adam
  Usta Üye
  Çok Etkileyici Anlatış Tarzı Var,

  Bende varım

  ALLAH selamet versin

 9. 9
  yıldızçiçeği
  Usta Üye
  Konuşmalarıyla islam bilgisiyle anlatış tarzıyla herzaman beğenilen bi hocamız. Dr. matrix'inde dediği gibi sahur ve iftar dostumuz. :) Bende bu fandayım =)


 10. 10
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Ekleme Talebinde Bulunanlar Eklendi ;)

 11. 11
  yıldızçiçeği
  Usta Üye

  --->: Nihat Hatipoğlu Fan Club !..

  Reklam  Fanımızı biraz renklendirmek gerek =)

  nihathatipoglu fan clup.jpg


 12. 12
  muamma.şair
  Bayan Üye
  Nihat Hatipoğlu Kimdir ?

  1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu.
  1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
  Kanal A'da 5 yıl dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv'de , 2005 Ramazan ayında Star tv'de Sahur programını hayırlayıp sundu. 2006 yılında Star tv de "Dosta Doğru" programı sundu ve 2006 yılında Star Tv de iftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını 1.olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.Halen Star tv'de haftalık programları devam etmektedir.
  Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi , İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.
  Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

  Beni de eklersen sevinirim
  Nihat Hatipoğlunu dinlerken hep gitmek görmek istediğim yerlerde buluyorum kendimi o kadar içten,samimi anlatıyor ki bir bakmışım Medinede bir bakmışım Kerbelada buluyorum kendimi...
  Allah razı olsun hissederek anlatıyor ve hissettiriyor...


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
said hatipoğlu fan club
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi