Yusuf Ömer SINAV Fan Club !!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Yusuf Ömer SINAV Fan Club !! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Yusuf Ömer SINAV Fan Club !!

  Reklam  Yusuf Ömer SINAV Fan Club !!

  Forum Alev
  Osman Sınav’ın yeni dizisi olan Doludizgin Yıllar’ın başrol oyuncusu ve aynı zaman da oğlu olan Yusuf Ömer Sınav Kimdir? adlı yazı ile sizlere tanıtıyoruz…

  Babası Osman Sınav’ın izinden gidip yönetmen olmak isteyen Yusuf Ömer Sınav, Doludizgin Yıllar adlı dizide ana karakter olan Barış’ı canlandırarak yanlızca kamera arkasında değil kamera önündede yetenekli olduğunu gözler önüne seriyor.

  Osman Sınav’ın yeni dizisi Doludizgin Yıllar’ın başrol oyuncusu Yusuf Ömer Sınav Diziyi 8. teklifte kabul ettiğini söyledi.Yusuf Ömer Sınav ve Osman Sınav ile yapılan röportaj sizlerle… Yusuf Ömer Sınav ve Osman Sınav Hayranları bunu kaçırmasın…
  Sekizinci teklifte babama’evet’ dedim...


  Röportajlar ...

  OSMAN SINAV
  Ekmek Teknesi‘, ‘Süper Baba‘, ‘Kurtlar Vadisi‘ gibi adından söz ettiren ve yıllarca devam eden projelerde imzası olan Osman Sınav’ın yeni dizisi bir gençlik hikayesi…

  * Yönetmenlik hayatınız nasıl başladı?
  Bir ajansta reklam yazarlığı yaptım. Okulla birlikte reklamcılık başladı. Beş yüze yakın reklam filmi çektim. Günün birinde, ‘bu hayatta deterjanın ne kadar sattığı beni hiç ilgilendirmiyor’ diyerek hikaye anlatmak amacıyla TRT’ye proje vermeye başladım. Sonra uzun metraj filme başladım ve arkası geldi.
  * Bu projeyi tercih etmenizdeki sebep neydi?
  ‘Doludizgin Yıllar’ bir gençlik hikayesi. Aileler, çocukları proje gibi yetiştiriyorlar. Çocukların kendi seçimleri ile ilgilenmeyen aileler onları bir yarış atı gibi koşturuyor. Filmde anne baba ve çocuklar arasındaki çatışmayı gençler üzerinden anlatıyoruz. Ailelerin gençler üzerindeki tasarrufları ve gençlerin kendi yollarını seçmeleriyle ilgili. Gençlerin yaşadıkları duyguların onları nereye yönlendirdikleri ile ilgili bir dizi.
  ÇOCUKLARIMI ASLA YÖNETMEM
  * Oğlunuzu yönetmek zor mu?
  Yusuf Ömer’i ilk defa yönetiyorum. (gülüyor) Gerçek hayatta çocuklarımı yönetmeye çalışmam. Sadece onların önünü açmış, tercihlerini oluştururken karşılaşabilecekleri durumların neden sonuç ilişkilerini göstermiş ve ‘tercih sizin’ demişimdir. Ama onlar tercihlerini yaparken hep bir adım gerilerinde durup düşerlerse tutmak için hazır olmuşumdur. Ben öyle bir babayım. Burada ise daha profesyonel bir iş var. Çok enteresan baba-oğul, yönetmen-oyuncu ilişkisinde yaşamak. Hem heyecan hem de çok gurur verici… Çok iyi bir performansı var ve onunla bir baba oğulla paylaşılan şeyleri değil de bir oyuncuyla paylaşabildiğim her şeyi paylaşıyorum.
  * “En zor oyuncu seçimini Yusuf Ömer Sınav’da yaşadım” demiştiniz…
  Kesinlikle. Zorlandım derken şunu kastettim, ben Yusuf Ömer’in iyi oynayacağını zaten biliyordum ama, “Oğlunu oynattı” demesinler diye bütün oyuncu seçimlerinden daha fazla titiz davrandım. Bu Yusuf Ömer için avantaj değil dezavantaj oldu.
  * Gençlerin olduğu bir kadroyla çalışmak nasıl bir duygu?
  Gençlerle çalışmanın ayrı bir enerjisi var. Sürekli gülüyorum… ‘Doludizgin Yıllar’ biraz mizahı dili de olan bir dizi.
  TEK KİŞİLİK YAŞAMADIM!
  * Dizilerinizin başrol karakterleri çoğu zaman halk kahramanı oldu. Barış karakteri de halk kahramanı olacak mı?
  Her filmde ya da dizide başroller topluma rol olsun diye, sevilsin diye yaratılır. Burada da mutlaka öyle bir etki doğacaktır.
  * Senaryolarınızda devlet meseleleri, mahalle hikayeleri, gençlik sorunları oluyor. Böyle geniş yelpazeye nasıl hükmedebiliyorsunuz?
  Geniş bir yelpazeye hükmetmiyoruz aslında. Konu genişliği, hikaye çeşitliliği önemli. Bunu sağlamak için hem araştırıyorsunuz hem de bu sizin yaşam stilinize bağlı. Geniş ve renkli yaşıyorsanız kendiliğinden oluşuyor. Ben hiçbir zaman bu hayatı tek kişilik yaşamadım. En az beş kişilik yaşadım… 2. 2
  gökçe34
  Özel Üye

  --->: Yusuf Ömer SINAV Fan Club !!

  Reklam  YUSUF ÖMER SINAV
  En büyük hayali Osmanlı padişahlarının hayatını filme çekmek olan Yusuf Ömer Sınav oyunculuğu bir kariyer olarak görmüyor ve “Hayatla derdi olan insanlar” dediği yönetmenlikte yükselmek istiyor…
  * Kendinizden bahseder misiniz?
  Lisede tembel bir öğrenciydim. Uzun süre çizim ve karikatürle, bir dönem de müzikle uğraştım. Amerika’ya film eğitimi almaya gittim. Onun dışında zaten hayatım boyunca hep setlerde oldum. Kısa metrajlı üç film çektim. Türkiye’ye döndüm ve konservatuvara girdim. Çok parlak bir öğrenci olmadığım için o da battı. Okuldan ayrıldım. Şimdi başka okul bakıyorum.BASTIRILMIŞ DUYGUM YOK
  * Canlandırdığınız karakter nasıl biri?
  ‘Barış’ hayatı boyunca annesinin istediği şeyleri yapmış, onun istediği şekilde yaşamış. Ama aynı zamanda anneye farklı, dışarıda farklı olmuş bir adam. Biraz vurdumduymaz, hayattan tatmin olamayan, hayatı heyecansız bulan, kendisine ekstra heyecanlar arayan bir karakter. Annesi tarafından bastırılmış duyguları açığa vuran bir genç.
  * Rolünüz size benziyor mu?
  Aslında yaşadığı olaylar bakımından bana benzetenler oluyor. Çiftliğe gelmesinden dolayı. Ben de lisede sınıfta kaldım. Okuldan atıldım falan, ‘Aa senin hikayen’ diyorlar ama alakası yok. Benim, ailem tarafından bastırılmış duygularım hiç olmadı. Ben ne istiyorsam, bana her zaman saygı duydular.
  * Bu sizin ilk oyunculuk deneyiminiz mi?
  Hayat Bağları’nda altı bölüm kadar oynamıştım. Bir de ufak tefek babamın yönettiği bir filmde küçük sahnelerde rol almışlığım var.
  * İlk başrol deneyiminizde babanızla çalışmanın tedirginliği oldu mu?
  Deneme çekimlerinde çok heyecanlıydım. Elim kolum titriyordu. Babamla olmasından ziyade ‘acaba altından kalkabilir miyim’ düşüncesi vardı. Denemelerden sonra o heyecanı attım.
  YÖNETMEN DERDİ OLAN İNSANDIR
  * Kamera arkası için eğitim almışsınız. İlerleyen dönemlerde yönetmenlik yapmayı düşünüyor musunuz?
  Her zaman kamera arkası için en iyi eğitim alaylılıktır ve iyi bir yönetmenin size ustalık yapmasıdır. Yönetmen olan veya olacak insan hayatta derdi olan insandır. Hayatta derdini anlatamadığı için bu sanatların hepsini kullanmaktadır. Ben de ileride yönetmen olarak bir şeyler yapabilmek istiyorum tabii.
  * Dizi teklifi babanızdan değil de başka bir yönetmenden gelseydi cevabınız ne olurdu?
  Kesinlikle ‘hayır’ derdim ki babama da sekizinci tekliften sonra ‘evet’ dedim. Açıkçası oyunculuğu çok sevmiyorum. Oyunculuğu üzerine kariyer yapılacak bir meslek olarak görmüyorum. Bunu konservatuvara gittiğimde anladım. Ben oyunculuk için sıkıntıya girmek istemem ama yönetmenlik için her türlü sıkıntıya gönülden girerim.
  * İlerideki hayalleriniz arasında neler var?
  Hayalim babamla aynı sahnede onu ölümsüzleştirmek değil de beraber aynı sahneyi kurmak… Yani babamla birlikte kamera önünde değil de kamera arkasında yer almak. En büyük hayalim ise Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman ve Dördüncü Murat’ın hayatını çekmek. O filmler ile de Oscar alıp ülkeme gelmek…
  Oğlunuzla birlikte kamera karşısına geçmeyi düşünür müsünüz?
  O.S.: Bilmiyorum… Bir gün belki olabilir. Ama hangisinde bilmiyorum. Belki de oğlumun çektiği bir filmde oynarım.
  Y.Ö.S.: Ben diyorum zaten, sen beni oynattın ben de bir gün mutlaka seni oynatacağım…

  * Oğlunuzun oyunculuğu nasıl peki?
  Y.Ö.S.: Ben dışarı çıkayım mı baba? (gülüyor)
  O.S.: Bence çok iyi bir performansı ve yüksek bir enerjisi var. Etrafındakilerin de enerjisini yükseltiyor. Çünkü onlara da bir illüzyon yayması gerekiyor ve Yusuf Ömer’in kendi ilişkileri içinde bu vardır.
  * Babanız için neler söyleyebilirsiniz?
  Y.Ö.S.: Babamı daha önceleri de çalışırken defalarca izledim. Çocukluğumdan beri babamın çektiği filmlerin setlerine giderim. Babam çalışırken çok disiplinlidir ama onun setteki kurallarını biliyorum. Onu çok iyi dinlemen ve neyi istediğini anlaman onunla kolay çalışabilmek için yeterli. Hiç stres olmadan kendi kendime, “Çok basit, sadece babanın isteklerini yapacaksın” diyorum. Aslında hiç zor değil, aksine çok eğlenceli.
  Osman Sınav, yeni projesinde başrolü oğlu Yusuf Ömer Sınav’a verdiği için yanlış anlaşılmaktan korkmuş ancak Sınav oğlunun çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyor ve onunla gurur duyuyor. 3. 3
  gökçe34
  Özel Üye
  Yusuf Ömer Sınav Resimleri

  yusuf omer sinav resimleri 0.jpg

  yusuf-omer-sinav-resimleri-1.jpg

  yusuf-omer-sinav-resimleri-2.jpg

  yusuf-omer-sinav-resimleri-3.jpg

  yusuf-omer-sinav-resimleri-4.jpg

  yusuf omer sinav resimleri.jpg
 4. 4
  gökçe34
  Özel Üye
  İlgili Başlıklar ; - Dolu Dizgin Yıllar - Fun Club

  Fun Club'a Üye Olanlar

  1-k!Nq-JaP1o
  2-mynq
  3-IIMyErenII
  4-_MeLL_
  5-aysacan00
  6-Reloladed
  7-tutkucuqs
  9-aşığım
  10-catlak58


 5. 5
  k!Nq-JaP1o
  Yeni Üye
  Ben Ben ben:D üye olmak isTiorm 1 numaralı hayranıym ck sewioRm
  birinci üye ben oLcam :DxD

 6. 6
  mynq
  Emekli
  Hemen üyelik talep ediyorum :)

 7. 7
  gökçe34
  Özel Üye
  Ekleme talebinde bulunanlar eklenmiştir.

 8. 8
  IIMyErenII
  Özel Üye
  Evet Çok Güzel Bir Dizi Bağımlılık Yapıyor Benide Ekleyebilirisin :)

 9. 9
  gökçe34
  Özel Üye
  Alıntı IIMyErenII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet Çok Güzel Bir Dizi Bağımlılık Yapıyor Benide Ekleyebilirisin :)
  Listedesin ;) .

 10. 10
  _MeLL_
  Bayan Üye
  benide ekler misin gökçecim çok seviyorumda kendisini :)

 11. 11
  gökçe34
  Özel Üye

  --->: Yusuf Ömer SINAV Fan Club !!

  Reklam  Alıntı _MeLL_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  benide ekler misin gökçecim çok seviyorumda kendisini :)
  Listedesin ... ;) .

 12. 12
  aysacan00
  Usta Üye
  Banane ya....Bende İstiyorum:D:D:D

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi