Grup athena fun club

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Grup athena fun club ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  fbauk3
  Emekli
  Reklam

  Grup athena fun club

  Reklam  Grup athena fun club

  Forum Alev
  Hakan ve Gökhan Özoğuz kardeşlerin müzik yapma sevdasına kapıldıkları 1987 yılı Athena macerasının başlangıç noktası olarak kabul edilebilir aslında. O dönemde henüz 11 yaşında olan ve okul hayatından pek haz etmeyen Hakan ve Gökhan ex-Pentagram gitaristi Ümit Yılbar’dan gitar dersleri almak suretiyle çalışmaya başladılar ve ardından da Akmar Pasajı’na ilanlar asarak grubu tamamlayacak bas gitarist ve davulcu arayışına giriştiler.

  Çalışmalarını ilk etapta iki kişi devam ettiren Gökhan ve Hakan kardeşler ilk yıllarda aralarına katılan birtakım arkadaşlarıyla stüdyo ve aletler kiralayarak çalışmaya başladılar. Akmar Pasajı’nda tesadüfen karşılarına çıkan bir ilanla hem bir isim hem de grubu tamamlayacak bas gitarist ve davulcu bulmuş oldular.

  O dönemde D.R.I, S.O.D, Nuclear Assult, Slayer, Megadeth ve Metallica gibi gruplardan heyecan duyan grup, 4 şarkıdan oluşan ve hardcore trash sound’lu ilk demolarını da kaydetmeyi başardılar. Fakat bas gitarist ve davulcu problemi halen devam etmekteydi. Grubun ilk ciddi kadrosu süregelen pek çok değişikliğin ardından nihayet 1990’da şekillenebildi, Gökhan ve Hakan, Turgay Gülaydın (davul) ve Asrın’ın (bas gitar) katılımıyla çalışmalara hız verdiler.

  Söz konusu kadro ilk kez Bilsak Rock Cafe’de seyirci karşısına çıktı. Göztepe Parkı’nda Bulutsuzluk Özlemi ve Erkin Koray’ın alt grubu olarak çıktıkları konser ise Athena’yı yerel müzik ortamlarına tanıtan ilk ciddi etkinlik oldu. Bu sırada yedi şarkıdan oluşan demo “Punished Society” kaydedildi. Athena, 14 Haziran 1992’de Türkiye’ye konser vermeye gelen ilk yabancı topluluklardan biri olan Alman thrash devi Tankard’a alt grup olarak Bostancı Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Başarılı performansıyla adından söz ettiren grup, bu sayede adını daha geniş kitlelere ulaştırmayı da başardı.

  1993 yılında thrash sound’lu ilk albüm “One Last Breath” piyasaya sürüldü. Albüm piyasaya sürülmeden kısa bir süre önce bas gitarist Asrın Tuncer gruptan ayrılmıştı. Albümdeki tüm baslar Hakan Özoğuz tarafından çalındı. Bu arada Asrın’ın yeri Ozan Karaçuha tarafından dolduruldu. 1994 yazı Athena tarihinde son derece önemli bir yerde duran ve gruba yeni kapılar açan bir dönem olarak bilinir. Bu dönemde Marmaris'te hizmet veren Barfendi adlı barda canlı müzik programına start veren Athena; hardcore, punk ve ska ağırlıklı şovlarında Madness, Busters, The Specials, Bad Manners, Clash, RATM, The Cure ve Sex Pistols şeklinde uzayıp giden geniş bir yelpazeden oluşan play-list’leri ile seyircilerin kısa sürede ilgisini çekmeyi başardı.

  Başarılı grup “Holigan” kasetinin çalışmalarına 1997’de başladı. Bu dönemde plak şirketleri Türkiye’deki dinleyici kitlesi için çok yeni bir tür olduğu için albümü yayınlamaya yanaşmıyorlardı. NR1 ise alternatif projelere şans veren bir plak şirketiydi dolayısıyla Athena’ya şans verildi ve şirketin ilk müzik projesi “Holigan” oldu. Albüm 1998 baharında piyasaya sürüldü ve galası Captain Hook’ta yapıldı. Albümden yayınlanan video’lardan biri olan ‘Tarlaya Ektim Soğan’ın çekimleri de yine Captain Hook’ta Athena’nın sahne aldığı Cumartesi gecelerinden birinde çekildi, mekanın atmosferi video'da birebir yansıtıldı. 1999’da sonlanan Athena programından kısa süre sonra Captain Hook da kapılarını kapattı.

  Captain Hook macerası sonlanmıştı ama Athena için yeni bir sayfa açılmış, “Holigan” albümü ülke çapında büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. Plak şirketleri tarafından üretilen teorilerinin aksine ska sound’u Athena’nın şarkılarıyla ülkemizde büyük ilgi gördü ki bunun en bariz kanıtı albümle aynı adı taşıyan ‘Holigan’ adlı şarkının sporla da özdeşleşerek bir marş misali yediden yetmişe ulaşmayı başarmış olmasıydı.

  Athena 1999’da “Holigan” albümünü piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra geniş kapsamlı Türkiye turnesine başladı. Turnenin önemli anlarından biri olarak kabul edilen İstanbul Açıkhava Konseri'nin ardından Athena Ali Samiyen Stadyumu’nda gerçekleşen ve kariyerlerinin en önemli performanslarından biri olan Rolling Stones konserinde alt grup olarak sahne aldı. Aynı yıl yeni albüm çalışmalarına hız veren Athena anlaşmazlıklar sebebiyle NR1 İle yollarını ayırdı. “Tam Zamanı Şimdi” 1999 Kasım ayında Universal etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümün yayınlanışından hemen sonra Taksim Meydanı’nda gerçekleşen Milenyum Konseri’nde sahne alan grup yeni yılı kutlayan binlerce kişiye unutulmaz anlar yaşattı. Söz konusu konser NTV ekranlarından canlı olarak yayınlandı.

  Almanya'nın Köln şehrinde her yıl düzenlenen Popkomm Festivali’ne davet edilen Athena Alman seyircinin çoğunlukta olduğu etkinlikte başarılı bir performans sergiledi. Şehrin belli yerlerinde kurulan sahnelerde farklı grupların sahne aldığı festivalde Athena, Beastie Boys gibi dünya çapında nam salan gruplarla eş zamanlı olarak çaldı. Athena performansı Almanya'nın önde gelen radyo istasyonlarından biri olan WDR'dan canlı olarak yayınlandı. Bu festivaldeki başarılı performansın akabinde Athena Almanya'dan yeni bir teklif daha aldı.

  Yeni Almanya konserleri 2001 yılında bu kez 3 farklı şehirde gerçekleşti. Athena’nın bar programlarında şarkılarını icra ettiği ünlü Alman ska grubu "The Fritz" üç konser boyunca Athena öncesi sahne aldı. İki grup konserler esnasında birlikte performans sergileme şansına da ulaştılar. Üç konserlik Almanya turnesi akabinde öncü ska label’ı Pork Pie Records Athena'yı Avrupa genelinde piyasaya sürülen "World Of Ska" adlı compilation serisinin 11. albümüne aldı. Athena söz konusu toplamaya “Holigan” albümünde yer alan ‘Devam Boşver’ adlı şarkıyla katıldı.

  Athena, kariyerinin önemli anlarından biri de ülkemizin marşı haline gelen ve büyük yankı uyandıran ’12 Dev Adam’ projesi oldu. Milli Takım için bir marş yazılmasını talep eden Basketbol Federasyonu, Holigan ekolü dolayısıyla bu işin altından kalkabilecek en uygun ismin Athena olduğuna karar verdi. Alınan kararın ne kadar isabetli olduğu 12 Dev Adam'ın ülke genelinde yarattığı büyük yankının ardından iyice anlaşılmış oldu. Şarkı ülkemizde olduğu kadar Avrupa'da da büyük yankı uyandırdı, Basketbol Milli Takımı'nın 2. geldiği Avrupa Şampiyonası’na katılan diğer Avrupa ülkelerinin basın organları 12 Dev Adam şarkısının takıma verdiği güçten bahsetti.

  Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısına büyük katkısı olduğu düşüncesiyle Basketbol Federasyonu Athena'yı ödüllendirdi ve gruba da bir kupa sundu. Bu arada 12 Dev Adam "Tam Zamanı Şimdi" albümüne eklendi ve albümün yeni kopyaları piyasada bu formatta yer aldı. Athena, Avrupa Şampiyonasından sonra Dünya Şampiyonası için Amerika’ya doğru yol almadan önce 'Macera' adlı şarkıya video çekme kararı aldı. Video'nun Amerika'da çekilmesine karar verildi fakat 11 Eylül faciası sebebiyle söz konusu proje gerçekleştirilemedi.

  2001 yılı sonlanırken Athena kadrosunda birtakım değişiklikler meydana geldi, gruptan ayrılan Ozan Karaçuha ve Turgay Gülaydın’ın yerine 2002 yılı başında yeni elemanlar Canay Cengen (bas) ve Doğaç Titiz (davul) Athena kadrosuna dahil oldular ve yeni albüm çalışmalarına başlandı. Ancak başlangıçta ortada yeni albüme ait hiçbir materyal yoktu. Şubat ve Mart ayları ise gece gündüz stüdyoda geçti, Athena şimdiye kadar hiçbir albüm hazırlık döneminin bu kadar sancılı geçmediğini söylüyor. Athena Nisan ayında yeni albüm "Her şey Yolunda"yı piyasaya sürdü. Albüm 'Öpücük' video'su ile tanıtıldı. Grup daha sonra bu kez Dünya Şampiyonası sebebiyle Milli Takım ile birlikte Amerika'ya uçtu.

  2003’ün ilk aylarında dünya genelinde büyük rahatsızlık yaratan Irak Savaşı için ülkemizde "Mor Ve Ötesi" tarafından başlatılan ve grup tarafından yazılan ‘Savaşa Hiç Gerek Yok’ şarkısıyla desteklenen savaş karşıtı projede pek çok müzisyenle birlikte Athena da yer aldı. Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu ve kareograf/yönetmen Beyhan Murphy tarafından Mayıs ayında sahneye konulan dev proje “ŞehirOrman”da konuk müzisyen olarak yer alan Athena, H2000 Festivali’nin son gününde ana sahnede Starsailor öncesi sahne aldı


 2. 2
  AyhaN
  Emekli

  --->: grup athena fun club

  Reklam  Bazı Giyim Tarzları (RAP 'çi) Gibi :p , ben katılıyorum bu fan club 'a :D 3. 3
  fbauk3
  Emekli
  Grubun 2004 yılında çıkardığı Dünya Yalan Söylüyor isimli albümü "Gelmiş Geçmiş en iyi Türk Rock albümleri" başlığı altında bir dergide yayınlanan listede birinci seçilmiştir.  bence türkiye de ki en iyi punk çılardan biri athena grubu diğerleri gibi maymunluk yapmıyo

  Kuruluş tarihi 1987

  Üyeleri
  Gökhan Özoğuz (vokal)
  Hakan Özoğuz (gitar, geri vokal)
  Burak Gürpınar (davul)
  Ozan Musluoğlu (bas gitar) 4. 4
  fbauk3
  Emekli


 5. 5
  fbauk3
  Emekli
  AŞK MEŞK YOK
  Kalk gidelim burdan
  Herşey başlamadan
  Kalp kalbe karşıymış derler
  Takmam ki!
  Ben hiç bilmem
  Bu işlerden anlayanlardan çok
  Kafanı yorma, aşk meşk yok!
  Gelseydin kendin bana
  Herşeyin en başında
  Bir daha başlasa da
  Fark etmez boşuna
  Bir defa olsan da
  Ağlamak zor ama
  Elimden gelse de
  İnan çok zor
  Değmez bil ki
  Bu işlerden saklanmak çok zor
  Bin kez beddua etsen de boş
  Gelseydin kendin bana
  Herşeyin en başında
  Bir daha başlasa da
  Fark etmez boşuna
  Bu yüzden ağlamak nafile
  Silmek zor
  Fazla uğraşma
  Hiç gerek yok
  Gelseydin kendin bana
  Herşeyin en başında
  Bir daha başlasa da
  Fark etmez boşuna
  Gelseydin kendin bana
  Herşeyin en başında
  Bir daha başlasa da
  Fark etmez boşuna
  Aşk meşk yok
  Yok yok yok yok!********************************************** **********
  BAK TAKILMANA
  Kendini suçlama
  Suçlamaktan vazgeçsen diyorum
  Uyan çık artık o kafadan
  Daha da fazla uzatmadan
  Dostum içinden geçenleri tutmasan
  Diyorum
  Yüzüme baka baka konuşsana
  Biraz biraz anlatsana

  Haydi haydi takma kafana

  Sallaya sallaya
  Bak takılmana
  Hepsi boşu boşuna
  Hep boşuboşuna hep boşuboşuna

  Herşeyi şimdi şu anda
  Silebilsen diyorum
  Zamana karşı yarışmadan
  İyisini kötüsünü ayırmadan
  Sinirini bozma gelir geçer
  Kırmızı muhabbetler
  Gel akalım her dakikaya
  ************************************************** ***********
  BIRAK GİTSİN
  artık çok geç imkansız dönemem
  konuşmuyor şimdi kalbimin sesi
  bakışların heyecansız kaçar olmuş
  gitmişler söylemeden

  geçilmiyor köprüler yıkık dökük
  kalmışız ayrı ayrı taraflarda
  farketmedik savaşırken yaralandık
  silinmişler istemeden

  bırak gitsin içinde tutma
  dargınmısın bana hala
  ne olur yapma
  bırak gitsin kalbinde tutma

  anla biraz artık beni
  yarım kalan birşeyler yok ardında
  biten bitmiş aramızda uçurumlar
  yavaş yavaş anlatırlar

  bırak gitsin içinde tutma
  dargınmısın bana hala
  ne olur yapma
  bırak gitsin kalbinde tutma

  cevapsızım ne yapsa
  aldırmıyor sonunda
  ************************************************** **************
  inan ki kalmadı içimdeki rüya
  Herşey yolunda inan bana 6. 6
  fbauk3
  Emekli
  ÇATAL YÜREK
  Buradayım her şeyin ortasında
  Hani dere tepe akar gider ya
  Boyun eğmez çatal yürek
  Bekler durur yol ayrımında
  Sağdan mı gitmeli
  Soldan mı gitmeli
  Uymadı ortadan gel
  Yaman yaman yol bizimkisi
  Ahh..
  Görmeden olmuyor
  Tadını bilmiyor
  Sen benim olmasan da
  İçimdeki susmuyor
  Damarına basmadıkça
  Kendini bulmuyor
  Aman aman
  Kendini bulmuyor
  Aman aman


  Bir gün fezaya
  Belki yarın dalarım okyanusa
  Kim bilir bu çatal yürek
  Neler ister yol ayrımında
  Sağdan mı gitmeli
  Soldan mı gitmeli
  Uymadı ortadan gel
  Yaman yaman yol bizimkisi
  Ahh..

  Görmeden olmuyor
  Tadını bilmiyor
  Sen benim olmasan da
  İçimdeki susmuyor
  Damarına basmadıkça
  Kendini bulmuyor

  Aman Aman..******************************************** ********
  BURDAYIZ YAPAYALNIZ
  Söyle nerede verdiğin sözler
  Yalnız kalınca hiç bir sır harcama
  Sakla kendini durduğun yerde
  Doğru zamanda, tek bir güç altında
  Burdayız yapayalnız
  Sen de bekle dur
  Belki gelir bir gün diye
  Kimseye güvenme
  Aslında korkular ve yalanlar hep beynimizde
  Sus ve dur, artık dinle

  Söyle nerede sevdiğin dostlar
  Hepsi ardından boş bir an kollarlar
  Sakla kendini baktığın yerde
  Üzgün bir anda tek bir söz bekletme

  Burdayız yapayalnız
  Sende bekle dur
  Belki gelir bir gün diye
  Kimseye güvenme
  Aslında korkular ve yalanlar
  Hep beynimizde
  Sus ve dur artık dinle********************************************* *******
  bir iyilik et kendine
  lütfen git geri dönme
  kaldım çıkmazda beni bekleme

  o dumanlı tepeden
  sana bakan penceremden
  bir haber son defa cereyanda kaldım

  baktım olmuyor caydım olmuyor
  aralarda kaldım bitmiyor
  usandım burdan belki orada
  kalanlar silinir aklımdan

  yaklaşma yaklaşma

  nasıl olucak nasıl olucak
  nerelere kaçsam kurtulsam
  nasıl olucak nasıl olucak
  derdime derman olmazsan

  gece soğuk ve sessiz
  senden eser yok şimdi
  karanlık girdabında çöküşlerdeyim

  mecbur kaldıkça sana
  kaçsam da saklanamam
  mantıktan bir haber yok yine bana

  baktım olmuyor caydım olmuyor
  aralarda kaldım bitmiyor
  usandım burdan belki orada
  kalanlar silinir aklımdan

  yaklaşma yaklaşma

  nasıl olucak nasıl olucak
  nerelere kaçsam kurtulsam
  nasıl olucak nasıl olucak
  derdime derman olmazsan****************************************** *************
  D.İ.H.O
  Kapat çeneni sus artık söyleme
  bana neler yapmam gerekdiğimi
  mavala kum aktır hiç mi bıkmadın
  uzaklaş yanımdan şimdi
  ısla etmeye kalkma beni sıkar
  canım sıkılırsa oda bana sert kaçar
  sert de sert cevap gelir untma
  durmaz insan hayvan olunca

  kulan at beni harca buruştur sat
  dilediğin gibi öldür yaşat

  dikat dikat daha da beter olucak
  bu gidişatla
  kalburüstür kalbini açmazsa
  düşe kalka ezberledim hayatı
  yanımdan geç
  sakın deyme bana
  bana bana bana hep bana hep bana
  doymak nedir bilmez misin acaba
  sert de sert cevap gelir unutma
  durmaz insan hayvan olunca******************************************** *********
  DEWAM-BOŞVEER
  Ah, neydi o gece!
  Sendin yanımda karanlık sokakta
  Suç işlerken, zevk tadarken almıştık bin bela
  Sonu gelmez, beş para etmez, olay boş olsa da
  Eğlenirken, mest olurken hiç olur mu bırakmak?
  Devam... boşver... hadi, hadi, hadi, hadi, hadi
  Koşsak yine yanyana
  Korkuyla koştur durma

  İşte yeniden çıktık yollara arkamıza bakmadan
  Savrulurken, paylaşırken, hiç kaldık mı ortada?
  Tüm kelimelerin hepsi nafile, değmez hiç bir şeye
  Eğer dinlersen, kaybedersen, dönüş yoktur geriye

  Devam... boşver... hadi, hadi, hadi, hadi, hadi
  Koşsak yine yanyana
  Korkuyla koştur durma********************************************* *******
  DÖN BABA DÖNELİM
  İşte karşımda
  ne deseler boşuna
  anlaması zor
  cok zor olsa da
  Kolaydan lokma olma

  Vurduk en dibine
  Söyle şimdi nereye
  Yol almalısın
  Ufak ufak yerine
  Sıyrılda gel buraya

  Dön baba
  Dön baba dönelim
  nedeni yok
  sebebi yok sorma
  dön baba
  dön baba dönelim

  İşte karşımda
  ne deseler boşuna
  anlaması zor
  cok zor olsada
  kolaydan lokma olma

  Yaklaş yanıma
  bir cift sözüm var sana
  başı sonu bir
  gecmişine baksana
  yalan söyleme bana

  Dön baba
  Dön baba dönelim
  nedeni yok
  sebebi yok sorma
  dön baba
  dön baba dönelim

  Koşa koşa gel
  ihtiyacım var sana
  yalnız olmuyor
  senden başkasıyla
  Yalan söyledim sana

  Dön baba
  Dön baba dönelim
  nedeni yok
  sebebi yok sorma
  dön baba
  dön baba dönelim******************************************* **************
  FİK FİK
  Bana her zaman
  Deli manyak derler
  Evet bazen öyle
  Gelip giderler
  İşte ben zaten
  Bu yüzden ben
  Güzel güzel güzel güzel

  Başından beri hiç
  Normal olmadım
  Normallerden çok uzaktaydım
  Ne dedilerse kaale almadım
  Devam devam
  Devam devam

  Tamam hepsine herşeye tamam
  Sen ne diyorsan tamam
  Hepsine herşeye tamam

  Senin sorunun ne biliyor musun bence
  Kasıp kasıp
  Duruyorsun köşede
  Ne kadar sürecek
  Bu iş böyle
  Olmaz olmaz olmaz

  Deli olalım

  Ban bakma işin içinden çıkamazsın
  Boyutlarımız ayrı anlayamazsın
  Bence herkes kendi gibi kalsın
  Bana her zaman
  Deli manyak derler
  Evet bazen öyle
  Gelip giderler
  İşte ben zaten
  Bu yüzden ben
  Güzel güzel güzel güzel

  Başından beri hiç
  Normal olmadım
  Normallerden çok uzaktaydım
  Ne dedilerse kaale almadım
  Devam devam
  Devam devam

  Tamam hepsine herşeye tamam
  Sen ne diyorsan tamam
  Hepsine herşeye tamam

  Senin sorunun ne biliyor musun bence
  Kasıp kasıp
  Duruyorsun köşede
  Ne kadar sürecek
  Bu iş böyle
  Olmaz olmaz olmaz

  Deli olalım

  Ban bakma işin içinden çıkamazsın
  Boyutlarımız ayrı anlayamazsın
  Bence herkes kendi gibi kalsın
  Bana her zaman
  Deli manyak derler
  Evet bazen öyle
  Gelip giderler
  İşte ben zaten
  Bu yüzden ben
  Güzel güzel güzel güzel

  Başından beri hiç
  Normal olmadım
  Normallerden çok uzaktaydım
  Ne dedilerse kaale almadım
  Devam devam
  Devam devam

  Tamam hepsine herşeye tamam
  Sen ne diyorsan tamam
  Hepsine herşeye tamam

  Senin sorunun ne biliyor musun bence
  Kasıp kasıp
  Duruyorsun köşede
  Ne kadar sürecek
  Bu iş böyle
  Olmaz olmaz olmaz

  Deli olalım

  Ban bakma işin içinden çıkamazsın
  Boyutlarımız ayrı anlayamazsın
  Bence herkes kendi gibi kalsın
  Aman aman aman amanAman aman aman amanAman aman aman aman********************************************** **


 7. 7
  baris464
  Yeni Üye
  selam! ben athenanın manyağıyım. yıllardır athena ile ilgili bir fun clup vs. arıyordum. en sonunda buldum bi tane. sadece bu başlık için üye oldum bu foruma. athena'yı sevenler beraber toplaşıp athena için bir site veya forum sitesi açabiliriz.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi