Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Erkek Modası Bölümünden Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

  Reklam  Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

  Forum Alev
  Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları
  Takım elbise altına beyaz çorap mı giymek daha kötü, yoksa kısa pantolon boyu mu? Moda tutkunu olmasanız bile siz siz olun, sakın giysi seçiminde yanlış yapmayın. Giyim tarzınızla insanlar üzerinde iyi etki bırakabileceğiniz gibi, tam tersi imaj kurbanı da olabilirsiniz...

  Pantolon boyu, ayak bileğini kapatacak kadar uzun olmalı. Ayakkabı ilk dikkat çeken detaylardan biridir. Takım elbiseyle klasik ayakkabı giymeye özen gösterin. Doğru kravat uzunluğu kemer hizasında olmalı.

  Kadınlar kadar modayı takip etmeseler bile, erkeklerin de dış görünüşlerinde dikkat etmesi gereken kurallar var. Görünüşünüzle insanlar üzerinde iyi etki bırakabileceğiniz gibi, bu durum 'moda günahlarıyla' tam tersine de dönüşebilir! Hatta bir iş görüşmesine giderken, takım elbisenizin altına giydiğiniz ayakkabınız ya da çorabınız bile sizin aleyhinize olabilir. Yani her şey, sezonun moda giysilerini almakla bitmiyor. Aldığınız şeyin doğru beden olup olmadığı, onu nasıl tamamladığınız, en önemli ayrıntılardan ikisi. Aman beyler, dikkat! Sizin detay olarak gördükleriniz, hayatınızı etkileyebilir. İşte erkeklerin gözden kaçırdığı 'detaylar'...

  Pantolon boyu
  Bu yaştan sonra boyunuzun uzamasını beklemiyorsunuz herhalde. 25 yaşın altında bir rap şarkıcısıysanız da durumunuz farklı olabilir. Ama normal şartlarda pantolon boyu, ayak bileğini kapatacak kadar uzun olmalıdır. Pantolon boyunuzu belirlerken, onu giyeceğiniz ayakkabıyla denemenizde yarar var.


  Beyaz çorap
  Beyaz çorap kabusu, kadınların erkeklerde en dikkat ettiği detaylardan birisi. Klasik takım elbise altına giyeceğiniz ayakkabının içine spor çorabı giyerseniz, yine tüm karizmanızı yerle bir etmiş olursunuz. Beyaz spor çoraplarını iş yerine değil, spora giderken spor ayakkabınızla giyin.


  Lekeli kıyafet
  Ceketinizin içine giydiğiniz beyaz gömleğinizdeki kahve lekesi, karşınızdaki kişinin ilk dikkatini çekecek şey. Eğer üzerine sürekli bir şey dökenlerdenseniz, ofisinizde mutlaka yedek bir gömlek ya da kravat bulundurun. Ne zaman önemli bir toplantıya katılacağınız belli olmaz.


  Desenleri karıştırmak
  Bunu herkes beceremez, o yüzden siz de desen karıştırma konusunu zorlamayın. Komik duruma düşmemek için aynı renk tonlarına sabit kalarak, örneğin ince çizgili takımı, ekoseli gömlekle tamamlayabilirsiniz.


  Kravat boyuna dikkat
  Yanlış kullanacağınız bir kravat bile, vücut yapınızı kötü gösterebilir. Ceketin içinden sarkan bir kravat iyi durmayacağı gibi, oğlunuzun kravatını takmış gibi kısa bir şeyle dolaşmak da olmaz! Kravat boyunun kemerinizi geçmemesine, aynı zamanda çok da yukarıda kalmamasına dikkat edin. En doğru ölçü, kemerinizin üstüne değmesidir.


  Çok yüksek ya da çok düşük bel
  Biz kadınlar yüksek bel ya da düşük belden konuşuyoruz. Bu yüzden siz siz olun, ne çok düşük ne de çok yüksek pantolon modellerini tercih edin. Pantolonun belinin, kaval kemiğinizin hizasında olmasına dikkat edin.


  Pasaklı ayakkabılar
  Erkeklerin ayakkabıları ilk baktığımız detaylardan bir tanesi. O yüzden giydiğiniz ayakkabının boyasız, çamurlu olmamasına özen gösterin. Topukları erimiş, eskimiş bir ayakkabı da tüm kıyafetinizi berbat etmeye yetecektir. Ofisinizde parlatıcı sünger bulundurmanız en doğrusu.


  Kemerde 'elektronik' eşya
  Çağrı cihazı ya da cep telefonunu kemerde taşımak sizi de tarihe karıştırabilir! Cep telefonlarının giderek inceldiğini ve küçüldüğünü de hatırlatalım. Artık ceket cebinizde taşıyabileceğiniz boyutlar moda.


  Kat kat giyinmek
  İş hayatındaki bir erkeği, dedesini andırır şekilde ekose flanel bir gömlekle kat kat giyinmiş görmek pek hoş değil. Eğer çok üşüyen birisiyseniz, ceketinizin içine kaşmir bir süveter giyebilirsiniz. Böylece hem üşümeyecek hem de şık olacaksınız.


  Uyumsuz kemer ve ayakkabı
  Siyah ayakkabıyla kahverengi kemer takmak ya da tam tersi, yapabileceğiniz başka bir yanlış. Kıyafetinizi aksesuarların tamamlayacağını aklınızdan çıkarmayın. Ayakkabı ve kemerinizin aynı tonlarda olmasına özen gösterin.
 2. 2
  nurxx
  Üye

  --->: Erkeklerin Yaptığı Giyim Hataları

  Reklam  paylaşım için çok teşekkürler... 3. 3
  nur_1905
  Üye
  PayLaşım için teşekkürLer..=) 4. 4
  MiNiq_ToShBa
  Üye
  Evet bu tür hataları çok yapıyorlar paylaşım için saol

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi