Emo Nedir , Özellikleri Nelerdir ?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Avatar - İmza - Smile ve Emo Avatarlar Bölümünden Emo Nedir , Özellikleri Nelerdir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Emo Nedir , Özellikleri Nelerdir ?

  Reklam  Emo Nedir , Özellikleri Nelerdir ?

  Forum Alev

  Emo bir moda bir müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu olarak anlatabiliriz.Emo olmak genellikle mutsuzluk depresiflik olarak adlandırılır.içinde hissettiğin acıyı cesurca dışa vurmandır.
  En popüler 5 emo
  1-cute is what we aim for
  2-avengeld sevenfold
  3-the early november
  4-hellogoodbye
  5-quietdrive
  Öncülerinden my chemical romance`yi örnek verebiliriz.
  *disco değil retro olmak,
  *2 el kıyafetler
  *eskimiş yırtık converseler
  *kızlarda kendilerinin kestiği w boyadığı kısa saçlar (yada renkli.kırmızı,mor,yeşil vs. akla ne gelirse)w yataktan yeni çıktım modundaki saçlar,
  *günlük..en emoların en önemli kişisel şeyi,içine yazdıkları şiirlerini yaşadıklarını dier emo arkadaşlarıyla paylaşırlar
  *siyah oje(yıpranmış)
  *emo kızları genellikle pop kültürüne baş kaldırır.
  -emo kızları nlerden nefret eder:
  justin timberlake,avril lavigne,konserlere para verip girmek,kendilerini kısıtlamaya çalışan erkek arkadaş,piercing!lerine laf eden aile


  En sıkı 10 emo:
  1 my chemical romance
  2 fall out boy
  3 a.f.i.
  4 panic ! at the disco
  5 hoobastank
  6 death cap of cutie
  7 modest mouse
  8 taking back sunday
  9 dashboard confessional
  10 weezer


  -justin timberlake,avril lavigne,kuaförden çıkmayan kızlar,eski kız arkadaşları,tüm popüler metal grupları,ailesinin göz kalemine laf etmesi.


  emo`ların favori filmleri:
  1 spider-man
  2 donnie darko
  3 american beauty
  4 everything is IIIuminated
  5 fight club
  6 garden state
  7 titanic
  8 requim for a dream
  9 basketball diaries
  10 eternal sunshine of the spotlessmind  durden
  the apathy eulogy
  asteria
  bayside
  Circle Takes the Square
  City of Caterpillar
  Embrace
  Emo Summer
  mozart season
  a thorn for every heart
  ı hate myself
  orchid
  pg.99
  rites of spring
  emery
  the early failure
  sunny day real estate
  mineral
  jimmy eats world
  yesterdays rising


  Tipik EMO özellikleri:


  1. Türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardır. Şekil 1 a'da vikings'in gösterdiği gibi:


  hihihihi süfe nahn her bh süfe e ama o arkdaki çnta pempe pempe zrtmış hihihihi


  ne jkı yaaa ajko ne dio o hatun


  oii fasla tabdım<3


  ayhhh çoqhh dadnu ben öpebilirmiim 1 kere


  aaaaaaaaaaa tacıı tanıommbı yerdenn askıma ben heduee ettım jok yakısıyo bebeımeee mjxxx sfym senıı emojukummmmm


  2. Saçlarını genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar. Arkada kalan kısımları ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karıştırırlar. Bu absürd görünüm, "şekil"den ziyade yüzlerini kapatmak içindir.


  3. Yüzlerinin gözüken kısımlarına bol miktarda (paralarının yettiği kadarıyla) piercing yaptırırlar. Ne kadar piercingleri varsa o kadar "havalı"dırlar.


  4. Yüzlerinin gözüken kısmında "aptal" bir ifade vardır. Bu gerçek bir "loser" gibi görünme isteğinin mantığını hala çözemedim şahsen.


  5. Mümkün olduğu kadar "görünmeyen" yerlerine dövme yaptırırlar. Dövmeye asla "dövme" demezler. Kesinlikle "tatoo" derler. Bu onların "cool" olma anlayışıdır. Görünmeyen yerlerine yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinin görmesini engellemektir.


  6. Hep marka şeyler giymeye çalışırlar ama alışveriş yaptıkları yerler de bellidir. Converse ve Vans en kıymetli markalarıdır. Nasıl "kel" bir emo olmazsa en az 5 Converse'i olmayan bir emo da olamaz.


  7. Takıldıkları 2 yer vardır: İstiklal Caddesindeki İş Bankası'nın önü ve Kadıköy'deki Rexx Sineması'nın önü. Bütün günlerini burda ayakta dikilerek (!) ve sağa sola bakarak geçrirler. Aynı bir güvercin gibi.


  8. Kızları da erkekleri de biseksüeldir. Onlar için cinsiyetin fazla bir anlamı yoktur. Önlerine gelen her emoyla öpüşebilirler. Erkek erkeğe, erkek-kıza, kız-kıza...


  9. Bazı emo kızlarda metalci erkek tavlama güdüsü gelişmiştir. Bu kısım uzun saç fetişidir.


  10. Dinledikleri şeyler başta H.I.M. olmak üzere, Anathema, Katatonia'nın yeni albümleri, Bullet For My Valentine, On Thorns I Lay, Falling Down Boy (!), Placebo (? bknz: "Ne alaka") gibi "duygusal çöküş" temalı gruplardır.


  11. Her emo kız mutlaka gay birine aşık olduğunu zanneder. Ör: Ville Vallo.


  12. Damalı pantolon, damalı gömlek, damalı bileklik, kısaca damalı herşey ilgi alanlarına girer ve bunları üstlerine giyerler. Mümkün olduğunca kırmızı-siyah-mor renkleri tercih ederler. Bunların hepsi aynı boyda (1.60), aynı kiloda (50), aynı saç şekline sahip (face-off), aynı ayakkabılar, aynı pantolonlar ve aynı gömlekler giyen, aynı bileklikleri takan, kısaca tamamen aynı insanlardır. Sözde karakterlerine kadar. bu yüzden emo avlamak çok kolaydır. Çok azdıysanız ve yapacak başka birşeyiniz yoksa yoldan geçen bi emo kızından sigara isteyerek bunu yapabilirsiniz. (Zira onlar birini kafalamak için hep bu yolu kullanırlar)


  13. Bira içmek onlar için marifettir. Bir kutu alkolsüz (!) biradan sonra yamulurlar. Hiç olmazsa yamulmuş numarası yaparlar ki etrafındaki erkekler ya da kızlar bunları daha kolay yiyebilsin. Yaptıkları bütün saçmalıkları alkolün üzerine atabilirler böylece.


  14. Zararlı maddeler kullanmak onlar için marifettir. Çünkü bu tip şeyler, bulunması çok zor birşeydir onlara göre.Buldukları şeyi de hazine gibi saklar, çok iyi bir halt yiyormuş gibi bunu yaptıktan sonra da "ben bilmemne içtim" diye bağırırarak dolaşırlar.


  15. Kendilerinin dejenere olmadığını, böyle olmanın onların varoluşlarında olduğunu söylerler.


  16. Metal kültürüyle punk çöplüğü arasında sıkışmış garibanlardır. Sağlam metal gruplarının melankolik parçalarını duyup onları da emo gruplar zannederler (Bknz: Opeth). Bu yüzden midir bilinmez, daha çok metalcilere yakın yerlerde takılırlar. Şekil 1 a: Moda sahili. (Geçen hafta bu civarda yüzlerce emo gördüğümü iddia etsem yalan söylemiş olmam heralde)


  17. Kısaca punk'ların uzatılmış halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalım mantığının ürünüdürler.


  18. Bu tarzı çıkaran insan (!?) olarak Ville Vallo'yu gösterebiliriz. Fakat emoların bile yeni nesili pek tanımamaktır zat-ı muhteremi =)


  19. Genellikle intihara meyillidirler. Öyle olmasalar bile "emo" yasaları gereği öyleymiş gibi davranırlar.


  20. Fotoğraf çekerken beli başlı 3 pozları vardır. Birincisi işaret parmaklarını ve orta parmaklarını uztıp, diğerlerini bükerek (yani ellerine silah şekli vererek) kafalarına dayarlar. İkincisi ellerine fotoğraf makinesini alarak kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. Böylece kafaları karikatürlerdeki gibi kocaman çıkar gövdelerine göre. Komik olmaya çalıştıklarını düşünüyorum bu davranışla da.. Üçüncüsü ise artık klasikleşen şaşırma pozudur. Birşeye şaşırmış gibi yaparak tek ellerini açık olan ağızlarına kaparlar. Bu 3 poz şekli de emo olmanın altın kuralları arasındadır. Böyle pozları olmayan bir şahıs kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.


  -----------------------------------------------------------------------------
  Yozlaşmış bir kültüre selam olunur.
 2. 2
  RoCkKRElLa
  Usta Üye

  --->: Emo Nedir???(Genel özellikleri nelerdir?)

  Reklam  kanka paylaşım için teşekkürler ama
  ben butür şelerin emoları kötülemek için yasıldıgını düşünüorum
  şimdi emo nedir die merak eden arkadaş googleden bi araştırma yapmaya kalksaa çogu forumda emolay alakası bile olmayan saçma sapan yazılar görücektir ve dogal olarak asıl emoluk nedir ne degildir bilmeden bi ön yargısı oluşacaktır
  neden mi ? emoluk nedir bilmeyen yada az biraz ucundan köşesinden bişeyler bildigini sanan kişiler emo hakkında bizlere bişeler ögretmeye yada kendilerince bişeyler ispatlamaya çalışıyorlarda ondan:mad::mad:

  burda yazılanlara gelince bi kısmı dogru ama bi kısmı tamanmen emoları kötülemek adına yazılmış asılsız şeyler yok ikinci el converseler yıpranmış ojelermiş abartıyolar yha hangi emo yıpranmış ojeyle fln ugraşcak yok böle bişiy =)

  yok kızlardan bi sigara istesen eve gerlimişte falanda filanda yeter artık yha bişeler bilmeden başkalarına ögretmeye calışmayın nerdeyse emo kıslara kötü kadın etiketi yapıştırcak bu tip insanlar acıorum valla

  insanlarada hak veriyorum emoları araştırmaya kalktıklarında bu tür şeyler görüp inanıyorlar yani dogru sanıyorlar yazılanları ben bilmesem ben bile inanacam ;) ama türkiyede GERÇEK emo yok dinilcek kadar as

  he bide kısları erkekleri biseksüel diolar biseksüel olanıda var olmayanıda ;) her emo bir deildir :D hepsini karalamayalım ltfn .:S 3. 3
  RockBoys
  Emekli
  Her görüşe saygımız var...Tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama özü Emo bir moda bir müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu buymuş...ama şu var her insanın kendini mutsuz,yalnız hissettigi yani bir melankolik bir anı vardır... 4. 4
  kovboy_18
  Emekli
  bende emo değilim ama onların üstten çektikleri fotolara bayılıyorum :D:D:D bazıları çok komik oluyor :D:D sonuçta hepimiz insanız ha emocu ha metalci ;)

 5. 5
  Börtecine
  Emekli
  Arkadaşlar burası tartışma platforumu değil herkes söylediklerine dikkat etsin.Konunun kapanmaması ve rahat rahat forum içinde bulunmamaız için dikkatli olalım tartışmayıda bırakın yoksa konu kapanacaktır...

 6. 6
  sweettears
  Usta Üye
  emo ya öldürüyor bu tipler beni neden bu kadar dışlaklar bir düşünen var mı.

  ben barışarocktaydım festival alanında bazı emoların kekoluklarını izliyorduk.çok agresifler sağa sola saldırıp tekmeliyorlar.metalciye yakışmayan hareketler benim için emokeko

 7. 7
  Raphael
  Bayan Üye
  Reloladet bence biraz haklı ama eğer resimdeki sensen daha tam emo değilsin sanki emo olma yolunda gibisin :)

 8. 8
  MaviAdam
  Özel Üye
  Konu Açılmıştır Takibimiz Altındadır Tekrarı Olacak Olursa Gereken Yapılacaktır


 9. 9
  RocKFoREveR
  Emekli
  arkadaşlar bencede tartışmanın gereği yok he sen emosun ölesin sen şusun ölesin falan biraz acayip yani zenciyle beyaz karşılaştırmasına döncek nerdeyse özgür irade herkez kendi yolunu seçebilir lütfen buna saygılı olalım iyi forumlar

 10. 10
  TeCh_No:42
  Yeni Üye
  emo= bir tür kendine zarar verme :D:D dudaklara halkalar fln takma
  emo= bir çeşit RoCK dinleme sanatı gibi bişey heralde :DD:D

 11. 11
  Clean Murder
  Yeni Üye

  --->: Emo Nedir , Özellikleri Nelerdir ?

  Reklam  MY CHEMİCAL ROMANCE emo değildir! Kendileride emo olmadıklarını dile getirdiler. Emolar punk kültüründe dışlanmışlardır. My Chemical Romance punk da yapıyor.

 12. 12
  ozan765
  Üye
  enteresan tipler ama ne yalan söyleyeyim kızları çok hoş:)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
emo anlamı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi