Otomatik Çiçek Sulama Devresi

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Elektronik Bölümü Bölümünden Otomatik Çiçek Sulama Devresi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Otomatik Çiçek Sulama Devresi

  Reklam  Otomatik Çiçek Sulama Devresi

  Forum Alev  Otomatik Çiçek Sulama Devresi


  Burada yine imdadımıza 628 yetişiyor. Şemada 3 adet buton var. Mode butonu ile menü seçimi yapılmakta, aşağı-yukarı butonu ile de gerekli ayarlar yapılmaktadır. SW1 anahtarının görevi, alarmı aktif ve pasif hale getirmek için bir seçenek koydum olmasada olur. Şemadaki motor yerine akvaryum filitre motoru kullanarak, aşağıdaki basit şemada gösterildiği gibi bir sistem kurarak devreyi hazır hale getirebilirsiniz. Burdaki sistemi kurmak tamamen sizin becerinize kalmış. Değişik düzeneklerde kurulabilir.

  Devre kurulduktan sonra devreye enerji vereriniz. İlk yapılacak iş saat ve dakika ayarını butonlarla yapınız. İkinci ana menüde sulama ile ilgili seçenekler var. sulama süresini saat, dakika, saniye bazında ayarlayabilmek için seçenekler ve sulama zamanı. Sulama zamanını şu düşünce ile ekledim. Genelde çiçeklere her gün su verilmez. 5-10 gün gibi aralıklarda verildiği için siz ‘sulama kaç günde yapılacak' seçeneği ile 0-365 günden uygun olanı seçilebilirsiniz.
  Toparlayacak olursak; "Sulama kaç günde yapılacak" seçeneğine çiçeğinize kaç günde su vermek istiyorsanız o değeri gireceksiniz. "Sulama süresi" seçeneklerine de motor çalışmaya başladığı andan itibaren kaç saat/dakika/saniye çalışmasını istiyorsanız o değerleri girerek ayar işlemini tamamlamış olacaksınız. Elektrik kesintilerini de düşünerek devreye uygun bir batarya bağlamakta yarar var. Çünkü kesinti halinde yaptığınız tüm ayarlar sıfırlanacaktır.
 2. 2
  demura
  Yeni Üye

  --->: Otomatik Çiçek Sulama Devresi

  Reklam  bir şey yok valla yoksa benmi göremiyorum hani nerede 3. 3
  LeOnİdAs
  Yeni Üye
  bırsey yok derken neyı kast edıyorsunuz:Skonuda herhangı bı problem yok sızde olabılırmı acaba :rolleyes: 4. 4
  seco00006
  Usta Üye
  ilginçç...
  emeğine sağlıkk

 5. 5
  Ziyaretçi
  peki programını nasıl yaparız

 6. 6
  Kopuk29
  Emekli
  Sanırım Konuyu Açan Ablamız PIC kodlarını Vermeyi Unutmuş.


 7. 7
  kadersizlik
  Yeni Üye
  sevgili ablacım şu pic kodlarını versen ççok iyi olacak bunu dönem ödevim olarak verdi hoca saygılarımla :D;);););););)mm;););););)

 8. 8
  elifizmir
  Özel Üye
  YAZI:

  pdf dosyayı incelemek için tıklayın

  Malzeme listesi
  Süre ayarlama devresi
  Elektriksel bağlantı şeması

 9. 9
  m.metin77
  Yeni Üye
  Daha ucuz ve daha basit şeyler varken çiçek sulamak için niye otomatik ve elektronik şeyler arıyorsunuz anlayamadım. Ben tanesi 3 tl. ye çiçeklerime vitamin vermek ve tatile çıkarkende haftalarca çiçeklerimin nemli kalmasını sağlayan her türlü pet şişeye takılabilen pet şişe kapak aparatlarından aldım çokta memnunum sizlerede tavsiye ederim.

+ Yorum Gönder
otomatik çiçek sulama baskı devresi,  otomatik cicek sulama devresi vikipedi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi