Anlatımla Babet Patik Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Anlatımla Babet Patik Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Anlatımla Babet Patik Yapılışı

  Reklam
 2. 2
  rabia07
  Usta Üye

  --->: Anlatımla Babet Patik Yapılışı

  Reklam  Güzel olmuş teşekkürler elinize sağlık 3. 3
  yolcu365
  Emekli
  çok şık duruyor. 4. 4
  duygucmd
  Üye
  çok tatlıı :)
  paylaşım için tşkler....


 5. 5
  susum43
  Yeni Üye
  keşke yapılısı vıdeo koysaydın artırmıssın:( bende yenı ogrenıorumda gusel olmus emege saygı duyuyorum;)

 6. 6
  Fashion
  Bayan Üye
  Anlatımla Babet Patik Yapılışı

  Anlatımla Babet Patik Yapılışı.jpg

  Topugumuz ayagımızın en dar kısmı oldugu için şemamızda görülen kısa cizgilerin tümü ikili trabzan anlamına geliyor . Uzun olan çizgiler ise 3'lü trabzan, o kısımda ayak parmaklarımızın altına geliyor ama 4 sıradan sonraki tüm sıraları 3'lü trabzanla devam edip örüyoruz... Topuk kısmında görülen noktalar ise bir üst sıraya çıkmak için çekilen zincir Ben orada zincir sayısını öylesine yaptım normalinde bir üst sıraya 3 zincirle çıkıyoruz..  Anlatımla Babet Patik Yapılışı1.jpg

  1- 37 adet sıkı olmayan yani birazcık bol zincir çekiyoruz (sıkı çekersek büzüşür tabanımız) ve 3 adet daha yapıp en son zincirin içerisine 5 adet ikili trabzan yapıyoruz, diger 5 trabzanı dönüşte yapıcaz yani topukta 10 adet ikili trabzanımız var.
  2- Şemamızı takip ederek ilk sırayı tamamlıyoruz.
  3- Şemayı aynen uyguladım ama bu patigi bir arkadaşıma yaptıgım için ayak ucunun genişletmesine başlarken ki 3- 4 tarbzan öncesini birkaç yere cift batarak daha geniş yaptım.
  O kısmı ayagınıza biraz deneyerek yaparsanız daha iyi sonuç alınır. 4 sırayı bu şekilde döne döne yapıyoruz 4. sıradan bir kat daha yapıyoruz ve 5 sıralı tabanımızı oluşturmuş oluyoruz.
  4- 6 sırayı yine 4. sıranın tekrarını yaparak olusturduktan sonra ayagımıza giyip eger ayak parmaklarımızın üzerine 1 sıra geçtiyse daraltma yapmamız gerkiyor eger daha henüz ayak parmagınızın üzerine cıkmadıysa bir sıra daha 4. sıramızdan ekliyoruz yani bir sıra daha dönüyoruz. Eger ayak parmagımızın üzerine cıkmışsa 3 sık igne bir atlayıp yine 3 sık igne yaparak devam ediyoruz. resme tıklarsanız atlamayı görürsünüz yani batmıyoruz atlıyoruz bu şekilde ayagımızı biraz sarması için daralma yapmış oluyoruz.
  5- İşte burada ben bir parça daralttım.
  6- 7. sıradaki sık ignemizin üzerine yani 8. sırada, yine 4. sıranın tekrarı olarak 3 lü tarbzanla devam ediyoruz gerkliyse tekrar daraltıyoruz.
  7- Resimde görülen boyuta gelene kadar örüyoruz gerekliyse daraltıyoruz yani parmaklarımız kapanana kadar döne döne devam ediyoruz.. Yapraklarımızı, çiçegimizi, zincir kapamamızı, ve minik örgü dügmemizi ekleyerek.
  8- Bitiriyoruz.


  Yukarıdaki şema 35-36 numara bir ayak yapısı için ideal ama zincirini 2-3 adet uzatırsak daha büyük ayaklara uyum saglar mesela, 36 zincir 35-36 no ayaga olurken 37-38 zincir 37-38 numara ayaga olur ama herkesin ayak yapısı farklı oldugu için sıralar daha fazla ve geniş olmalı. büyüttükçe ayagınıza giyerek deneyebilirsiniz

  Bu alttaki şema ise 37 numara ayaga göre yapılmıştır.
  4 numara tıg ve ona uyumlu ip kullanılmıştır

+ Yorum Gönder
patik yapılışı,  babet patik yapılışı,  babet patik yapımı,  babet patik,  babet patik yapımı anlatımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi