Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı

  Reklam  Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı

  Forum Alev
  Merserize bayan süveter ve yapılışı

  merserize bayan suveter ve yapilisi.jpg

  Modelin Yapılışı ARKA :
  92 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülür, lastik üstünde ajur örgüye başlanır, beden boyu 41 cm de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir.Kalan 80 ilmek 20 cm daha örülüp tüm ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.
  ÖN :
  92 ilmek başlanır, 6 cm 2+2 lastik örülür, lastik üstünde ajur örgüye başlanır, lastikten sonra 23 cm de ilmekler 2 ye ayrılır ( 46+46 ) omuzlarda 14 ilmek kalana dek, yaka kenarlarından her sırada 1’er ilmek kesilir.Bu arada beden boyu 41 cm de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir.Omuzlarda kalan 14 ilmek de bir defada keilerek kapatılır.
  KOL LASTİKLERİ :
  Kol kenarlarından 74 ilmek toplanır, 3 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.
  YAKA LASTİKLERİ :
  Yaka etrafından 208 ilmek toplanır , 3 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı

  Reklam  Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı

  Merserize Bayan Süveter ve Yapılışı.jpg

  Yapılışı :

  Örgü şilerimize 74 ilmek atarak bluzumuzu örmeye başlıyoruz. Resimdeki model üzerinde fantezi örgü tekniği kullanılmış. Bu tekniğe göre, ilk ilmek düz, sonra şişe bir ilmek atılır, sonraki iki ilmek de birlikte örülür. Sıra sonuna kadar bu sıralamayı yapınca bluzu oluşturan örnek elde edilmiş oluyor. Arka sırada da aynı örgü tekniğini uygulamaya devam ediyoruz, ancak bu kez düzleri tersten, tersleri de düzden örüyoruz.  Örgü boyu 42 cm olduğunda, her iki yandan bluzumuzun kollarını yapmak için, 18′er ilmek arttırma yapıyoruz. Aynı modeli 20 cm daha bu şekilde örükten sonra tek seferde keserek ilk parçamızı tamamlıyoruz.  Bluzun arkası ve önü aynı şekilde ve aynı ölçülerle örüleceği için ön ya da arka diye ayırt etmeye gerek yok.

  İkinci parçamızı da aynı işlemleri uygulayarak ördükten sonra, kol altlarına kadar, mümkün olduğunca düzgün dikişle birleştiriyoruz.

  Kazağımızı örme işini tamamladıktan sonra, tığ ile eteğine, yakasına ve kol ağızlarına birer sıra sık iğne yapıyoruz.

  Kolların üstlerini dikişle değil resimdeki modelde olduğu gibi düğmelerle birleştirip, bluzumuzu giymeye başlıyoruz…+ Yorum Gönder
kadınlar için yazlık ajurlu tığ işiyle yapılan örgüler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi