Sandalyem Çiçek Açtı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Sandalyem Çiçek Açtı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ayperim
  Usta Üye
  Reklam

  Sandalyem Çiçek Açtı

  Reklam  Sandalyem Çiçek Açtı

  Forum Alev
  Çiçekli Sandelye

  Sandalyem Çiçek Açtı 1.jpg

  Sandalyem Çiçek Açtı.jpg


  sandalye minderi
  malzemeler:
  kırmızı yeşil mavi rekor yün
  tığ no 4
  yapılışı:
  kırmızı yünle 5 zincir çekilip kapatılır.14 tane ikili trabzan yapılır.yeşil yüne geçilir.her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır.üçüncü sırada bir ilmeğe tek , bir ilmeğe çift batılır. üç sıra yeşil ördükten sonra mavi yünle artırarak bir sıra örülür. kırmızı yüne geçilir,iki sıra örülür. mavi yünle bir sıra örüp yuvarlak örgü tamamlanır. kırmızı yün ilmeğe bağlanır. 4 zincir çekilip iki ilmek atlanıp, üçüncü ilmeğe sık iğneyle sabitlenir.ilmek uzatılıp , iki ilmek atlanıp, üçüncü ilmeğe sık tutturulur. 9 ikili trabzan yapılıp, karşısına gelen ilmeğe sabitlenir. aynı şekilde artırarak yeşil ve mavi yünlerde örülüp dilim oluşturulur.dairenin çevresine bu şekilde dilimler yapılıp örgü bitirilir. sandalye minderi ölçüsüne göre kumaş kesilir.örülen parça kumaşa dikilip, kaplanır.
  sandalye:
  malzemeler:
  eski sandalye
  su bazlı bpya
  su bazlı parke verniği
  fırça
  kağıt zımpara
  yapılışı:
  eski sandalyenin verniği kağıt zımparayla temizlenir.her tarafı su bazlı boyayla, iki kat boyanır. üstüne minderin renklerine uygun desenler yapılıp, su bazlı parke verniğiyle verniklenir.
 2. 2
  Nisa Çolak
  Özel Üye

  Cevap: Sandalyem Çiçek Açtı

  Reklam  Cıvıl cıvıl renkler kullanılarak sandelyelerinize çok şık ve çok güzel modeller ile yapa bileceğiniz ve yapmaktan büyük zevk alarak yapacağınız sandalye modelleri ile evinizin havasını değiştire bilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi