Sarı Patik Tarifi

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Sarı Patik Tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ayperim
  Usta Üye
  Reklam

  Sarı Patik Tarifi

  Reklam  Sarı Patik Tarifi

  Forum Alev
  Sarı Patik Tarifi

  Sarı Patik Tarifi.jpg  patik yapılışı : önce sarı yünle tığla 20 adet zun bir zincir çekin. ve zincirin köşesinden tığla 2 kere sarı ipi dolayıp 2 kere çekerek dolgu ile zincir boşluklarını doldurun. sonra o doldurduğunuz dolguların karşı tarafına yani çekilen zincirin altta kalan örülmeyen kısmına geçerek yine dolgu yapın. böyle döne döne örün . yalnızca bebek patiği yapımında ön burun kenarlarını dönerken iki sıra fazla dolgu yapacaksınız. böylece patiğin ön alt tabanı genişleyecek. 3-4 sıra dolgu ördükten sonra bebek patiğinin ön burnu için 3 yada 4 kere tığa ipi dolayıp 4 seferde çıkararak ön yüzünü örmüş olacağız.
  sonra kaldığınız yerden sarı patik örneğinin arka bilek kısmını bileğe kadar örmeye devam edin. düğmeli bebek patiğinin boyunu arka bilek boyunda ördükten sonra patiği yan çevirip bir kaç sıra bilekten düğmeli patik yapmak için örün ve en sonunda düğme dikin. sarı bebek patiği tarifim bu kadar umarım anlaşılır olmuştur . kolay gelsin.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Sarı Patik Tarifi

  Reklam  bebeklerinize yapacağınız yapımı kolay ve pratik patik tariflerini istediğiniz renklerde yapabilir kız bebeklerin kini dahada süslü örebilirsiniz örneğin çiçek motifleri olabilir+ Yorum Gönder
patik yapılışı,  patık yapılısı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi