Çorap Desen ve Örnekleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve El Örgü Örnekleri Bölümünden Çorap Desen ve Örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Çorap Desen ve Örnekleri

  Reklam  Çorap Desen ve Örnekleri

  Forum Alev
  Çorap Desen ve Örnekleri
  9 ilmekle başlıyoruz. Haroşa yaparak boncukları örerken koyuyoruz.Pembe kısmını 2 ters 2 düz örüyoruz.Çanta şeklinde dikiyoruz.(Pembe yerleri dikiliyor)
  Küçük gül ile patik tamamlanıyor.
  Güzel günlerde sıcak sıcak giyin !!!
 2. 2
  elifizmir
  Özel Üye

  --->: Çorap Desen ve Örnekleri

  Reklam 3. 3
  elifizmir
  Özel Üye
 4. 4
  elifizmir
  Özel Üye
  Dikişsiz Patik Modeli

  MALZEMELER:

  50 Gr İp
  2,5 numara örgü şişi
  Süs İçin:
  İstediğimiz renkte bir parça ip
  10 Numara Tığ


  Örülüşü:

  Patiğimizi örmeye birinci kısımdan yani lastikten 16 tel oarak başlayacağız. Yaklaşık 5 sıra bir düz bir ters lastik yaptıktan sonra düz örmeye başlayacağız. Ancak düz örmede iki sırada bir tel artıracağız her iki taraftanda. Artırmaları aynı sırada ve aynı yönde yapmalıyız.


  5 sıra artırmalı olarak ördükten sonra 22 sıra artırmasız devam edeceğiz. 16 tel başladığımız örgü artırmalarla beraber 26 tel oldu ve şimdi burun kısmını yapacağız. ilk 9 teli ördükten sonra 10. teli bir sonrakiyle beraber öreceğiz. 4 tel daha ördükten sonra 5. teli kendinden sonrakiyle öreceğiz ve döneceğiz. İlk teli örmeden aldıktan sonra kesme yaptığımız tele kadar öreceğiz ve kestiğimiz telde yine kendinden bir sornakiyle öreceğiz ve döneceğiz. Böylece arada 6 tel kalacak şekilde döne döne 1 tel 1 tel keserek kenarlarda kalan teller bitene kadar devam edeceğiz.
  Patiğimizin burun kısmı bitti. Şimdi kalan 6 telden ip yönünde yanlara tel takacağız her tele bir tel gelecek şekilde. Başa kadar gidince orda ipi kesip telleri diğer şişe geçireceğiz örmeden ve başta kalan 6 tele gelince ipi oraya bağlayıp diğer taragın başına kadar yine tel takacağız. Tel takma işi bitince ayak uzunluğumuza gelene kadar düz olarak örmeye devam edeceğiz. Örgümüz topuğumuza gelince tel sayısına göre yine ortanad belirli bir tel ayıracağız yanlarda aynı sayıda tel kalacak şekilde ve burunda yaptığımız gibi ortadaki telleri ayırıp keserek yanlardaki telleri bitirene kadar öreceğiz.
  Aynı şekilde topuk kısmınıda bitirdikten sonra yine kenar lastiği için tel takacağız ve 5 sıra bir düz bir ters lastik öreceğiz ve bitireceğiz. Sonra diğer tarafa tel katacağız ve oranonda mastiğiniz öreceğiz. Bittiğinde orta kısmandan lastik üzerine 5 tel takıp bağını öreceğiz. Ben bağ yerine bağlamak için çicek yaptım isteyen düğmede kullanabilir.
  Örgümüz bittiğinde süslemek için küçük bir çiçek yapıp iğne ile patiğin ucuna tutturacağız.


 5. 5
  elifizmir
  Özel Üye
  Çizgili lastik örgü ile çorap modeli

 6. 6
  elifizmir
  Özel Üye
  Desenli çorap modeli

 7. 7
  ayperim
  Usta Üye
  Çorap Desen ve Örnekleri

  Çorap Desen ve Örnekleri.JPG

  Çorap Desen ve Örnekleri 1.jpg

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi