Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Ehliyet Bölümünden Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu

  Reklam  Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu

  Forum Alev
  CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, trafik kazaları sorununu Meclis gündemine taşıdı.
  Soysal, Meclis Başkanlığına, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, 2009 yılının ilk 6 ayında 145 bin 330 trafik kazası meydana geldiğini hatırlattı, bu kazaların azaltılması konusunda Bakanlığın ne gibi çaılışmalar yaptığını sordu.

  CHP'li Soysal, Yıldırım'a şu soruları yöneltti:
  "Son 5 yılda ülkemizde meydana gelen trafik kazası sayısı nedir? Meydana gelen kazalarda kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiş, kaç vatandaşımız sakat kalmıştır? Son 5 yıl içinde trafik kazalarındaki artış oranı nedir? Trafik kazalarının oluş nedenleri ile ilgili olarak bilimsel bir çalışma var mıdır, varsa bu nedenler nelerdir? Trafik kazalarının engellenmesi için şimdiye kadar ne gibi düzenlemeler yapılmıştır? Giresun'da yaşanan sel felaketinde yollarda önemli mühendislik hataları olduğu çok acı bir şekilde ortaya çıkmıştır. Trafik kazalarına yol yapımlarındaki mühendislik hataları da neden olmakta mıdır? Mühendislik hatalarının olmaması için yerel yönetimlerle birlikte geliştirilmiş bir denetim mekanizması bulunmakta mıdır? Özellikle büyükşehirlerde, şehir içinde yaşanan kazaları azaltacak nitelikte trafik levha ve işaretleri konusunda getirilmiş bir standart var mıdır? Sürücülerden kaynaklanan hataların engellenmesi için ehliyet alımında öngörülen kriterlerin genişletilmesi düünülmekte midir? Başka ülkelerde de trafik kazaları yoğunluğu bu oranda mıdır?
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu

  Reklam  Ulaştırma Bakanına 10 Trafik Sorusu, valla aslında bu sorular eskiden beri sorulması gereken sorular terorden fazla kurban var trafikte arabayı alan çıkıyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi