Binbir Gece - Bölüm Özetleri

Müzik ve Eğlence Bölümünden Binbir Gece - Bölüm Özetleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  T-MaC
  Üye
  Reklam

  Binbir Gece - Bölüm Özetleri

  Reklam



  Binbir Gece - Bölüm Özetleri

  Forum Alev
  1. Bölüm

  Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini ise Kudret Sabancı’nın üstlendiği dizinin ilk bölümünün konusu şöyle;

  Genç ve dul bir kadın olan Şehrazat’ın 5 yaşında lösemi hastası bir oğlu vardır. Uzun aramalardan sonra oğlu Kaan’ın ilik nakli için uygun bir donör bulunur, ancak Şehrazat çok kısa bir süre içinde tedavi için gereken yüklü miktardaki parayı bulmak zorundadır. Şehrazat, önce bankaya kredi için başvurur, ardından kayınpederi Burhan Bey’in kapısını çalar ve son olarak da, henüz üç ay önce girdiği mimarlık şirketinden borç ister. Oğlunu kaybetme korkusu yaşayan ve tedavi parası için çırpınan Şehrazat, hiç beklemediği bir teklifle karşı karşıya kalır. Kaderin kıskıvrak yakaladığı Şehrazat hayatının en önemli seçimini yapmak zorundadır.

  Kayınpeder Burhan Bey, torununun tedavisi için para isteyen Şehrazat’a ne cevap verecek? Şehrazat, kadınlara güvenmeyen ve hepsinin birer servet avcısı olduğunu düşünen patronu Onur’dan borç alabilecek mi? Şehrazat oğlunu yaşatabilecek mi?

  2.Bölüm

  Şehrazat’ın en karanlık gecesi

  Oğlunun tedavisi için çırpınan Şehrazat, patronu Onur’un teklifi karşısında sarsılır. Nadide, torunu için para vermeyi kabul etmeyen eşi Burhan’a karşı tavır alır. Büyük oğlu Ali Kemal ve gelini Füsun, Nadide’ye karşı cephe oluşturur. Parayı son anda bulan Şehrazat, Azerbaycan’dan Kaan’ın ilik nakli için uygun olan donörü getirtir. Kendi kurduğu oyunun altında ezilen Onur şaşkınlık içindedir. Onur’un aksine kadınlarla sorunu olmayan ve Şehrazat’a güvenen Kerem olan bitenlerden habersizdir. Hastanede oğlunun tedavisini başlatan Şehrazat’ı işyerinde zor günler beklemektedir.
  Şehrazat Onur’un teklifini kabul edecek mi? Nadide, Burhan’ı torununun tedavisi için para vermeye ikna edebilecek mi? Şehrazat işinden istifa edecek mi? İlk bölümden milyonları ekran başına kilitleyen “Binbir Gece”nin ikinci bölümünde tüm bu sorular cevap buluyor. Sakın kaçırmayın!

  3.Bölüm

  Şehrazat korku içinde

  Kaan’ın tedavisi için insafa gelip para vermeyi kabul eden Burhan, Şehrazat’ın cevabı karşısında şaşkınlık içindedir. Nadide, Şehrazat’ın parayı kabul etmemesine inanamaz. Füsun, Şehrazat’ın parayı nasıl bulduğunu çılgınca merak etmektedir. Füsun’un kardeşi Gani’nin İstanbul’a gelmesi Burhan’ın hiç hoşuna gitmez. Şehrazat’ı kafasında bir yere oturtamayan Onur, ona daha fazla iş vererek yüklenir. Onur’un Şehrazat’a aşırı yüklenmesi Kerem’i rahatsız eder. Bennu, Kerem’e ilgi gösterir, fakat Kerem bu ilginin farkında değildir. Holdingin insan kaynakları bölümünden çağrılan Şehrazat çok tedirgin olur. Yabancı işadamlarıyla düzenlenen iş yemeğinde Şehrazat herkesi kendine hayran bırakır. Kaan’ın tedavisinde kritik anlar yaşanmaktadır. Şehrazat’ın yüreği ağzındadır.
  Kaan’ın tedavisi nasıl gidecek? Deneme süresini tamamlayan Şehrazat işyerinde kadroya alınabilecek mi? Kaan’ın doğum gününde Şehrazat’ın yaşadığı korku ne? Tüm bu soruların cevabı bu akşamki bölümde. Sakın kaçırmayın!

  4.Bölüm

  Şehrazat’ın ağzı yüreğinde


  Kanal D’nin başrollerinde; Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci’nin oynadıkları, Tomris İncer, Metin Çekmez, Yonca Cevher Yenel ve Ergün Demir’in de önemli rollerini üstlendikleri yeni dizisi “Binbir Gece” bu gece de Türkiye’yi ekran başına kilitleyecek heyecan dolu bir bölümle ekrana geliyor.

  İş yemeğinde Şehrazat’ın içi içini kemirir. Aklında hep hastanede yatan oğlu Kaan vardır. Tedavisinde problem çıkan Kaan’ı babaannesi Nadide ve Mihriban bekler. Kerem’in Şehrazat’la ilgili olumlu sözleri Onur’u sinirlendirir. Bennu, Kerem’e ilgi gösterir fakat Kerem bunu durumu fark etmez. Burhan, Nadide’nin Kaan’ı görmesine karşı çıkar. Kaan’ın tedavisinden sonra işi biten Mihriban memleketine dönmek niyetindedir. Kadınlarla arasını düzeltemeyen Onur’un annesiyle de ilişkisi iyi gitmez. Burhan erkek evlat bekleyen gelini Füsun’u şımartmanın yollarını arar. Onur’un Dubai’ye Şehrazat’ı götürmek istemesi Şehrazat’ı şaşkına çevirirken, Kerem’i öfkelendirir.
  Burhan, Nadide’nin gönlünü nasıl kıracak? Mihriban Azerbaycan’a dönecek mi? Füsun’u şoke eden olay ne? Şehrazat, Onur’la Dubai’ye gidecek mi? Tüm bu soruların cevabı bu akşamki bölümde. Sakın kaçırmayın

  5.BÖLÜM
  Onur'un yeni teklifi Şehrazat'ı perişan ediyor!
  Onur'dan acımasız bir teklif daha alan Şehrazat'ı Dubai'de zor saatler bekliyor. Kerem'in aklı Onur'la birlikte Dubai'ye giden Şehrazat'ta. Üniversite hazırlık kursuna yazılan Gani, Burhan'ın gözüne girmeye çalışıyor. Karnında yine bir kız çocuğu taşıyan Füsun'un evdeki gerginliği devam ediyor. Onur'un yeni teklifini içine sindiremeyen Şehrazat, ne yapacak? Onur ve Kerem'in arasında Şehrazat nedeniyle tartışma çıkıyor. Eşi Burhan'la arasını düzelten Nadide, torunu Kaan'ı görmek için çırpınıyor. Lösemili çocuklar yararına düzenlenen bir gecede Şehrazat'ın karşısına sürpriz biri çıkıyor.
  Şehrazat Onur'un yeni teklifine nasıl bir tepki verecek? Kerem ve Onur'un arası düzelecek mi? Şehrazat Onur'la yaşadıklarını Bennu'ya itiraf edecek mi? Şehrazat'ın karşısına çıkan sürpriz kişi kim?


  6.BÖLüm

  Onur pişmanlıktan kıvranıyor


  Şehrazat, Feride Hanım’ı karşısında görünce şoke olur. Şehrazat’ın lösemili bir çocuğu olduğunu öğrenen Kerem büyük bir şaşkınlık yaşarken, Onur suçluluk duygusu içinde kıvranır. Onur ve Kerem’in anneleri holdingin personel alma kurallarını sorgular. Holdinge iş başvurusu sırasında yanlış beyan verdiği ortaya çıkan Şehrazat işten kovulacağını düşünmektedir. Nadide, eşi Burhan’a rağmen torunu Kaan’ı görmek ister. Şehrazat bir iş toplantısı sırasında Onur’un aile hayatıyla ilgili önemli bilgiler öğrenir. Vicdan azabı çeken Onur, Şehrazat’la arasını düzeltmeye çalışır. Burhan, erkek çocuk beklediği için acı çeken gelini Füsun’u hoşnut etmeye çalışır. Kerem, Bennu’yu zor bir durumdan kurtarır.
  Onur, Şehrazat’a bu kez nasıl yaklaşacak? Nadide torunu Kaan’ı görebilecek mi? Füsun’u çıldırtan olay ne? Onur ve Şehrazat nerde ve nasıl karşılaşacaklar? Tüm bu soruların cevabı bu akşamki bölümde. Sakın kaçırmayın!

  7.BÖLÜM

  Şehrazat iki ateş arasında!
  Ekranların izlenme şampiyonu Binbir Gece'nin yeni bölümünde yine duygu fırtınaları esiyor.
  Şehrazat ve Kaan'la sinemada karşılaşan Kerem mutluluk içinde, Onur ise büyük bir gerginlik yaşar. Burhan'ın, torunu Kaan'ın tedavisiyle ilgilenmesi Füsun'u çılgına çevirir. Gani yaptığı bir hata sonucu Burhan'dan sert tepki görür. Mihriban'ın kederi Şehrazat'ı da üzmektedir. Onur annesiyle arasını düzeltmeye çalışır. Kerem'in sürekli aşkından söz etmesi Onur'u rahatsız eder. Holding'tekileri yılbaşı partisi heyecanı sarar. Burhan Nadide'ye şık bir sürpriz yapar. Sürekli Şehrazat ve Kaan aleyhine konuşan Füsun taktik değiştirmeye karar verir. Bennu Kerem'in kendisini fark etmesi için elinden geleni yapar. Kerem yılbaşı partisine gelmesi için Şehrazat'a ısrar eder. Yılbaşı partisinde heyecan verici gelişmeler olur…
  Burhan, Ali Kemal ve Füsun'a nasıl bir ders verecek? Bennu aşkını itiraf edecek mi? Füsun'un yürüttüğü gizli kapaklı işler ne? Şehrazat Onur'a rağmen yılbaşı partisine gelecek mi? Parti hangi olaylara gebe?

  8.BÖLÜM

  Onur ve Kerem birbirine giriyor!
  Yayınlandığı ilk günden beri Türkiye'nin gündemine giren Binbir Gece'nin yeni bölümünde duygular savaşacak.
  Holdingteki yılbaşı partisinde duygu fırtınaları esiyor. Kerem'in Şehrazat'a yakınlığı Onur'u sinirlendirir, Bennu'yu üzer. Onur Şehrazat'la ilgili Kerem'e hesap sorar, Kerem duygularının peşinden gitmeye kararlı. Ali Kemal evdekilerden gizli bir iş çevirir. Onur'un sinirli hali annesini de rahatsız eder. Şehrazat, Kerem yüzünden kendisine tavır alan Bennu'ya çok kırılır. Füsun Şehrazat'la iletişime geçmek için plan kurar. Burhan karısı Nadide'ye büyük bir sürpriz yapar. Onur ve Kerem aralarındaki soğuk savaşı etrafa belli etmemeye çalışırlar. Kerem Şehrazat'a aşkını anlatmanın yollarını ararken, Onur'un bir hareketi karşısında Şehrazat büyük bir şok yaşar.
  Onur yılbaşı partisini niye terk ediyor? Ali Kemal babasına niye yalan söylüyor? Onur Şehrazat'la ilgili kimden tavsiye alıyor? Şehrazat ve Burhan bu kez nasıl karşılaşacak?

  9.BÖLÜM

  Onur'dan Şehrazat'a büyük sürpriz!
  Ekranların rakipsiz dizisi Binbir Gece, kalpleri titretecek yeni bölümüyle ekranlarda.
  Onur Şehrazat'ın kapısında, Şehrazat heyecan içinde. Kerem'in Şehrazat'la aynı projede çalışmak istemesi Onur'u sinirlendirir, Bennu'yu üzer. Mezarlık ziyaretinde torununa elini öptüremeyen Burhan, kahrından yatağa düşer. Bir başka kadınla ilişkisini ilerleten Ali Kemal Füsun'a karşı diklenmeye başlar. Onur ve Kerem'in anneleri bir hayır işi için Şehrazat'la ortak çalışma teklif ederler. Bazı holding çalışanları Şehrazat hakkında dedikodu yaparlar. Taktik değiştiren Füsun, Burhan'a ve Nadide'ye karşı çok hassas davranmaya başlar. Ali Kemal'in söylediği bir yalan ayağına dolanır. Bennu'nun içkiye düşkünlüğü Şehrazat'ı kaygılandırır. Onur Şehrazat'la ilgili önemli bir karar alır…
  Gani Ali Kemal'le nerede karşılaşacak? Şehrazat Bennu için nasıl bir adım atacak? Onur'un Şehrazat'a yapacağı büyük sürpriz ne?


  10.BÖLÜM

  Onur'un evlenme teklifi Şehrazat'ı şoke eder. Onur Şehrazat'a evlenme teklifi ettiğini Kerem'e söylemek zorunda kalır. Kerem'le aynı projede çalışan Bennu'nun aşkı alevlenir. Şehrazat Onur'un teklifini Bennu'dan gizler, Mihriban'a itiraf eder. Ali Kemal yaptığı çapkınlığı öğrenen Gani'yle anlaşmanın yollarını arar. Canla başla işine asılan Ali Kemal Burhan'ı şaşırtır. Onur'un sürpriz teklifinden dolayı sarsılan Kerem, Bennu'yla yapacağı iş gezisini erkene alır. Onur ve Şehrazat bu kez farklı bir şekilde karşı karşıya gelir. Burhan ve Nadide'nin evinde yeni doğacak torunun heyecanı yaşanır. Şehrazat, Peride ve Seval'in de katıldığı holding toplantısında çok gerilimli anlar yaşar…
  Onur'un Şehrazat'a evlenme teklif ettiğini öğrenen Kerem nasıl tepki verecek? Onur Şehrazat'ı bu kez asıl ağlatacak? Ali Kemal Gani'nin tehdidinden nasıl kurtulacak? Şehrazat'ın yüreğini hoplatan olay ne?










 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Binbir Gece - Bölüm Özetleri

  Reklam



  bir zamanlar bu dizide çokça izleniyordu başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Yonca Cevher Yenel,Tomris İncer ve Canan Ergüder'in paylaştığı, yönetmenliğini Kudret Sabancının,yaptığı dizidir







5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi